Stubaste jabuke

Imam zasadjene 4 stubaste, vesna je u pitanju, cini mi se da je podloga M-26 ali mogu proveriti na etiketici. Zasadjene su pre 3 godine na placu i nisu odrzavane, znaci prepustene same sebi sto bi se reklo. Dve su sada oko 2 m, jedna je 1,8 a cetvrtu mi je komsija "slucajno" pokosio tako da je ona sad narasla na mozda metar ako i toliko. S obzirom da sam sada na tom placu svaki dan, a ne 2-3 puta godisnje kao do sad, moje pitanje je kako bih mogao konkretno da ih odrzavam, procitao sam na prethodnim stranicama sto se tice zalivanja i orezivanja, ali nigde nisam video za djubrenje, ima li neko neki savet sa cime, koliko i kad da se djubre stubaste? Hvala
 
Koliko jedna stubasta jabuka,maksimalno treba da ima plodova, da bi imala dobru krupnocu i da se ne preoptereti, kako bi radjala svake godine?
 
Koliko jedna stubasta jabuka,maksimalno treba da ima plodova, da bi imala dobru krupnocu i da se ne preoptereti, kako bi radjala svake godine?
@Rade moje su u prvoj godini ponele po par plodova,u drugoj izmedju 40-50 komada,ovo je treca godina i imaju preko 150 plodova sasvim pristojne velicine a neke i blizu 200 tako da...mislim da one radjaju uvek i da nemas potrebe rediti,dosta ona sama odbaci,mada treba grane podupirati posto je masa ogromna!
 
Moje su nekako sitne,mislio sam da im povecam krupnocu sa djubrenjem i proredjivanjem,
 
moje su stare jedno 15 god visoke oko 4-5m i prerodile
mada im polako otpadajuplodovi svesce se na mozda 50-60 po stablu
 
Dal bi mogle stubaste jabuke da se sade u velikim saksijama, imam neke povece zardinjere, pa razmisljam da posadim u njima nesto korisno?
I da li bi morao da postavim stub uz svaku kao oslonac, posto ce biti smostalne?
 
Dal bi mogle stubaste jabuke da se sade u velikim saksijama, imam neke povece zardinjere, pa razmisljam da posadim u njima nesto korisno?
I da li bi morao da postavim stub uz svaku kao oslonac, posto ce biti smostalne?
Jabuka za balkone i terase,moraju biti slabobujne podloge.
phototray.co.uk
[/URL][/IMG]
 
pre 4 godina jedan mi je prodao stubastu jabuku i rekao da se ne orezuje.ona nije ni jednom cvetala niti rodila. osim vretena počele su da rastu i bočne grane. jel iko zna u čemu je problem?
 
ja imam 2 navodno stubaste jabuke 3god ove god su rodile jedna zuta a druga crvena imaju bocne grane koje su duge oko 100 cm ima i kracih i rastu pod ostrim uglom kao jablan kalemljene su na m26 tako je pisalo na onoj etiketi od proizvodzaca pa sad dali je to normalno sa granama posto ovdje citam da one imaju jako male grane
 
Nusrete i Vukanjac onaj ko vam prodo one jabuke gadno vas zaj...
Evo kako izgleda stubasta jabuka.Nema grane duže od prsta.Ova jabuka je već rodila na tim kratkim grančicama.
j7sq3q.jpg
 
jamamoto hvala vidim kod tebe su grancice sasvim male sta mislis dali bi valjalo da ja osjecem ove duge grane do osnove ili mozeli se tu ista popraviti jer ovako mi bas nelice na stubastu jabuku
 
jamamoto hvala vidim kod tebe su grancice sasvim male sta mislis dali bi valjalo da ja osjecem ove duge grane do osnove ili mozeli se tu ista popraviti jer ovako mi bas nelice na stubastu jabuku





Ako si u mogućnosti da postaviš foto da vidimo možda i jeste stubasta.
Nije neobično da ima duge grane.
 
jamamoto hvala vidim kod tebe su grancice sasvim male sta mislis dali bi valjalo da ja osjecem ove duge grane do osnove ili mozeli se tu ista popraviti jer ovako mi bas nelice na stubastu jabuku

Nema teorije! Stubastim jabukama se nesmiju približavati škare. Inače gube svojstvo stubastih i razgranaju se.
Kod tebe se radi o običnoj vočki,dok ima duge grane. Ako nije slična onoj mojoj onda nikakvim rezanjem nečeš postići da bude stubasta.Sory,Lp.
 
jamamoto nemugu da ubacim slike nesto nestima ali po izgledu slicne su tvoima samo stosu bocne grane donje 2 izrasle podobro ako nista nabaviti cu druge samo je problem kome vise vjerovati.
 
Drvo stubaste jabuke ima po sebi male bijele piknjice.A ništa, probaj odrezati grane koje su duže od 10 cm.,pa češ vidjeti što će se dogoditi.
Ako kupuješ stubastu jabuku obrati pažnju na dijele piknjice,to mlađe sadnice svaka ima.
 
zainteresovan sam za stubaste jabuke kako s eone sade u redove ii razmaci itd?koliko dostignu visinu najvecuu?kako ih treba tretirati i nejgovati scim i kada? poz
 
Moja stubasta jabuka M-9 je posadjena 2011. U 2012-toj, rodila 2 krupne jabuke koje su bile nenormalno dobrog ukusa. U 2013-toj je bila kao buket puna cvetova, ali na zalost izmrzli... u 2014-toj ovako izgleda

Niti sam je prskala, niti rezala. Vrh joj je bio polomljen tokom transporta, tako da sam je ostavila da raste po svojoj volji.
 
За овако "огромно" стабло направи од пар мотки и агрила индијански шатор и постављај га увече преко биљке,од фенофазе пупољка, пред цветање и у току цветања, све док постоји опасност од ноћних и јутарњих мразева.

- - - - - - - - - -

Наравно,шатор се преко дана скида.
 
Nazad
Vrh