Objekti za držanje svinja - svinjci

Može li neko od kolega da mi preporuči nekoga (po mogućstvu iz moje okoline) ko proizvodi betonske rešetke. Potrebne su mi dužine od 110cm, menjam stare u tovilištu za svinje. Može i na PP.
 
Te iz Badovinaca jesu bolje ali ne prave vise,za ovu godinu nece vise nalivati,bar su meni tako rekli,tj zena koja ih pravi,ja sam veceras zvao Milosa iz Slepcevica za resetke od 120cm i 220 cm,ove od 120 su mu 2500 a ne znam da li ima od 110cm.063287735,milos slepcevic.
 
Obijekat je ove godine radjen, a danas i grijanje zavrseno tako da je obijekat u fullu sredjen. A kapacitet je 6 boksova za prasenje, i 8 boksova odgoja kapaciteta oko 200 komada odjednom, a u ranijim postovima imas i skice, a i detaljnije slike, kako se radilo. Sve ukupno investicija je oko 23-25h eura, od od temelja do useljaja. Pozdrav :ppozdrav:
 
Mnogo je to para ako vidim da je 25.ooo evra a da jelepo jeste .. moj objekat je 120m2 sa ukljestenemima i sve izbetonirano sa kanalima ,, doduse od drveta ceo obejekat sto se tice zidova i krov podascan otislo 15m3 sa izolacijom..cucle ,ventilatori.. tri prasenja ( sa grejnim plocama), i box za tov, 5 krmaca 3 box za prasice , sve sam sam radio ..placao majstore nisam tu je ustedai.. postavio sam tri camere sa IC ( nadgledanje nocu i i danju.. samo ponasanje krmaca pratim vec godinama) sto mnogo znaci
 
Skupo jest, lijepo jest, ali je jos efikasnije bez skoro ista fizickog rada, nasuti hranu u hranilice za odgoj i krmacama rucno podijeliti hranu tri puta dnevno, a sto se tice gradnje radili smo mi obijekat 2003 25x10, sa 3 kanala sirine 1m po duzini obijekta, ostalo puna ploca, sve zidano, krov podascan, lepenka, i tad su bile onduline u trendu pa sa tim pokrio, a odozdo je isao 5 cm stiropor kao izolacija, i kostao oko 16-17 000 eura, al zato u njemu uslovi oko odrzavanja higijene, i uopste rada, nisu ni priblizni ovima. Zato sve ima svoju cijenu, svoje prednosti, i mane, manje uloga manje konfora, a puno puno vise rada i patnje. Pozdrav:ppozdrav:
 
Skupo jest, lijepo jest, ali je jos efikasnije bez skoro ista fizickog rada, nasuti hranu u hranilice za odgoj i krmacama rucno podijeliti hranu tri puta dnevno, a sto se tice gradnje radili smo mi obijekat 2003 25x10, sa 3 kanala sirine 1m po duzini obijekta, ostalo puna ploca, sve zidano, krov podascan, lepenka, i tad su bile onduline u trendu pa sa tim pokrio, a odozdo je isao 5 cm stiropor kao izolacija, i kostao oko 16-17 000 eura, al zato u njemu uslovi oko odrzavanja higijene, i uopste rada, nisu ni priblizni ovima. Zato sve ima svoju cijenu, svoje prednosti, i mane, manje uloga manje konfora, a puno puno vise rada i patnje. Pozdrav:ppozdrav:
U potpunosti se slazem,ja zbog finansiskog stanja pre svega,a zatim i nedostatka prostora,morao sam nesto da eksperimentisem,nadogradio silo jamu i dodao,ukupno izasla zgrada 13 x 4,5m,odradjeno osam boksova,sve radili cale i ja,materijala nesto imali,nesto kupili,kostalo oko 2000e samo ono sto se moralo kupiti,i onda sto ti kaze sad uslovi oko higijene i rada u svinjcu istiskuju dosta vremena :D
 
Imam objekat 30m duzine i 10m sirine kopletno betoniran, koji je radjen pre 20 i nesto godina, ima ispregradjivano prasiliste, cekaliste, boksove za tov. Ali sve je to primitivno radjeno. Vec duze vreme planiram a nikako da skupim para da ga preradim, Imam svojih 14 krmaca planiram da ubacim jos 6. Pa me interesuje koliko bi kostalo okvirno renoviranje , znaci da se razbije beton da se ubace resetke, hranilice, ukljestenja za krmace septicka jama vec sve sta ide... Ja sam to planirao i prosle godine i predprosle da radim medjutim iskrsli mi neocekicani troskovi i morao sam da odustanem.
 
Sve zavisi koliko cega zelis, koliko boksova za prasenje, koliko za odgoj, ali u globalu kad uzmes 300m2 plasticni reseki sa plasticnim nosacima, gusanim resetkama u prasilistu ispod krmace, nije ti ispod 11-12000eura, Plus troskovi rusenja tj ukopavanja bazena u obijeku....., gradjevinski radovi...... ispod te cifre nemoze biti samo moze biti skuplje. Pozdrav
 
Pa mislim da je na 20 krmaca dovoljno 7 boksova za prasenje, i tri boksa za krmace(cekaliste) + na to 5 boksova za prasice odlucene i tri boksa za tov, posto bih 70% prasadi prodavao. I za tu kolicinu imam sopstvenu hranu. Ja sam planirao od 25000-35000 nesto bi finansirao iz spostvenih sredstava nesto bih uzeo kredit.
 
Ne znam koliko tačno košta oprema za prašanje i odgoj malih prasaca pa da ne lupam cifre,da praviš tovilište uklopio bi se u pola te planirane sume
Po ličnom iskustvu što god sam pravio uvek je koštalo osetno više nego što mi je bilo po proračunu
 
6 boksova za prasenje sve u fulu i 8 boksova za odgoj=40m2, sa hranilicama sto mozes koristiti za odgoj i tov, ukupna povrsina obijekta 86m2, izadje u Jomapeksu 7700eura plus pdv kod nas je bio 17% plus papiri ukupno 9100eura. Sve u bocu, provjereno, mene je toliko oprema izasla u maju ove godine. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi koliko cega zelis, koliko boksova za prasenje, koliko za odgoj, ali u globalu kad uzmes 300m2 plasticni reseki sa plasticnim nosacima, gusanim resetkama u prasilistu ispod krmace, nije ti ispod 11-12000eura, Plus troskovi rusenja tj ukopavanja bazena u obijeku....., gradjevinski radovi...... ispod te cifre nemoze biti samo moze biti skuplje. Pozdrav
Ne znam koliko tačno košta oprema za prašanje i odgoj malih prasaca pa da ne lupam cifre,da praviš tovilište uklopio bi se u pola te planirane sume
Po ličnom iskustvu što god sam pravio uvek je koštalo osetno više nego što mi je bilo po proračunu
Mislis da ce me izaci jeftinije posto ja imam gotv objekat, ali je problem izlupati beton i iskopati jame ja cenim da ce na to otici poprilicna suma.
 
Košta sve sigurno ali tebi ide dosta novca na opremu...
doduše ako bi i u tovilište ubacivao automatsku raspodelu hrane i sl. može se nakuckati poprilična cifra
 
Mora da kosta, ako hoces po poslednjoj modi. Zasto boksove za prasenje ne radis na neki klasicniji nacin. Tako ces jeftinije proci.
 
Košta sve sigurno ali tebi ide dosta novca na opremu...
doduše ako bi i u tovilište ubacivao automatsku raspodelu hrane i sl. može se nakuckati poprilična cifra
To nebih sigurno jer ako mi sad nije tesko da cistim , raznosim hranu za 14 krmaca dva nerasta i prasicima i tovljenicima kad to odradim definitvno mi nista nece biti tesko da uradim. A za toliki luksuz da stavim ruke u dzepove i da gledam kako sami sve rade para nemam.
 
Nazad
Vrh