Karakacanska ovca

picture-666.jpg

ovo je na primer domaca pramenka sa kopaonika, inace crne ovce su bile zastupljene sa oko 1-10% u stadima pramenki. Postojala su i cista stada crnih pramenki ali pre IIsv rata
picture-644.jpg
ovo je jagnje od karakacanke iz stada u selu Kamenica Dimitrovgrad
picture-579.jpg

ovo je stado iz kojeg je jagnje sa gornje slike. Obratite paznju na vunu jer karakacanka ima izuzetno duge i bicaste pramenove
 
@gutaod

Jel znas ti ti, kakvu karakacanske ovce imaju vunu-runo zimi?
Ovo jagnje crno koje si ti pokazao samo ima crnu boju slicnu karakacankama i bijellinu nacelo, vuna potpuno drugacija od karakacanskih ovaca,
 
u pravu si karakacanska ovca ima duge pramenove ovo je melez ovnic jer nebi se isplatilo da se cuva nekoliko komada bez pomoci drzave
 
Kontakt sa veterinarom

Vidim da si pisao ovo odavno, ali evo ja sam iz Crne Trave i mogu ti dati kontakt naseg veterinara koji je odrzavao i te karakacanske ovce o kojima ste pisali... On ima kontakt sa tim vlasnicima, pa moze da vas poveze... Ako je prekasno, izvinjavam se, ali eto u buduce ako nekoga one zanimaju, ja sam iz tog kraja mogu obezbediti kontakt... Pozdrav :cao:
Postovani,
Vidim da ste mogli da obezbedite kontakt sa veterinarom koji je obilazio stado karacanskih ovaca sestara Mitrovic u Mlacistu, a mozda i dalje obilazi, pa me jako interesuje da preko njega saznam kako su one sada, i sestre i ovce.
Bio sam tamo 2006. g. i nameeravam ponovo da odem. Neke slike sam postavio na Googleearth i Panoramio, a uskoro cu postaviti i video intervju sa sestrama na Youtube, cim ih prebacim sa VHS na Avi format.

Zahvalan,
Siniskovic.
 
Nazad
Vrh