Kverneland plugovi

jjova- koji hočeš,od 30-50cm...

galicije- ma neka ga, ja ću zapaliti ostatke da se ne brukam! :osmeh: :osmeh:
Poslije L100, L95, VD85, LD100, bit će i ovaj dobar... ::namigivanje::
 
Gogo koje su mu dimenzije, jel iz uvoza, ima li točak, i ako možeš reći cenu. Pošto odavno merkam dvobrazni obrtač, muče me dimenzije pluga, malo izbor marke i vrlo malo finansije.:kisa:
 
aca- dimenzije je napisao kolega, a ja sam ga kupio u Sloveniji kod mešetara (inače sam iz HR), nemam pojma otkud je tamo došao. Točak nema, a i na tim modelima točak samo smeta,općenito mora biti na sredini pluga, inače bolje da ga ni nema. Cijena je bila 2200e, a plug nije potrošen ni 5%, takvog već dugo nisam našao.
Dimenzije su OK, imao sam VD85, koji je puno kraći, i lijepo se ponašao u kukuruzovini, a imao je male pretplužnjake za razliku od ovog. Naravno, ako ima puno suhe mase, onda se ponekad zaguši i LD100, koji ima raspon 82-100,ili bilo koji drugi plug. Po meni su najbitnija crtala, moraju biti velika, dobro naštelana, i udaljena od pretplužnjaka, kao na ovome plugu, onda nema gušenja. Ako su blizu pretplužnjaka, onda ona uzrokuju 90% zastoja.
 
Gogo nema šta plug je baš lep. Verujem da nije puno potrošen. Negde stojao i tako to biva. Mene su uputili da kupim plug koji ima dimenzije visina 80 razmak bar 95 još bolje i veći razmak,a eventualno prihvatljiva visina 75 cm. Obavezno bi sa pretplužnjacima. E sad mali je izbor polovnih dvobraznih plugova u klirensu 80, pa ce verovatno biti 75 kada budem kupio plug. Do tada samo metkam i razmisljam a kupio bi rado kv ili kun plug.
 
frenky- vjerojatno kod Pottingera tako odgovara, njega još nisam vozio. Kod mene na Vogelu, Lemkenu i Kvernelandima je takav položaj crtala znao raditi probleme. Ali to je u ekstremnim godinama poput prošle, kad je masa bila strašno suha, inače, ako padne jedna kiša na nju, ide bez brige...

Aca- naravno da od viška centimetara glava ne boli, samo, kako kažeš, teško se već nađe takav polovan plug. Ovaj je bio 82-100, platio sam ga 2500e, još sam se bojao da nije smotan jer je cijena bila niska, prodao ga nakon dvije sezone za 3400e, to je tražena roba!



 
Pozdrav
Moze mala pomoc
Planiram da kupim Kverneland sanderum plug sa dve glave koji ima stelovanje brazde 30,35,40
Vukao bi ga John Deere od 90 ks bez prednje vuce, ima dosta brda i teske zemlje
Ima li neko iskustvo sa ovakvim plugom i vase preporuke
Unapred hvala!!!
 
Da li neko zna kakva je ovo plug? Kakvi su oraci? Pise da je 2005 godiste, mada meni to izgleda kao da je dosta stariji. Ako neko ima iskustvo sa ovakvim plugom dobro bi mi dosla pomoc. Izgleda fino i cena je prihvatljiva.
 
Ja imam isti takav. U stvari imao sam prodao skoro kumu pošto već 2 god ništa neorem pa mi stoji bez veze. Jeste vario ali mehanički. Glave ekstra i jake, ram isto, jedino spoj piramide i rama, iza okretnog dijela je možda slabiji. Bar kod mene je pucao, uradjen je u vidu lastinog repa i kliže tu se pomjera zahvat prve brazde. Možda je to samo kod mene bio slučaj. Na kraju sam to isjekao i stavio 2 ploče i izbušio nekoliko rupa da se pomjera na vijcima. Isto kad bi i kupovao plug nebi uzeo više koji nema crtalo za svaku glavu al to je moje mišljenje. Da i nije to tako malo para.
 
Gledao sam nekog Lemkena, Lemken mi je bolji u svakom smislu samo sto nema trenutno neki da je cestit. Ovaj mi je zapao za oko i nije lose stanje.
 
Našao sam dimenzije novih raonika ,izrezao oblik na kartonu ,stavio na njega raonik sa mog pluga i ......
Ima li neko sznanje ,kada se menjaju raonici ,tj koliko mogu da su potrošeni ?

Špiceve ću kupiti za rezervu ,ovi još mogu da služe.


 
Nazad
Vrh