Kverneland plugovi

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
12.955
Lokacija
Bašaid
Kakva su vam iskustva sa kverneland plugovima? Radi li neko sa njima, kako su se pokazili?
 
Radim ja sa trobraznim obrtacem. Po mom skromnom misljenju su ubedljivo najbolji. Ja na mom ima mehanicku sigurnost da ne postoji mogucnost da se pokida. Jednostavno iskoci iz brazde i vrati se ,ako naidje na bilo kakvu prepreku tipa kamen,panj...
 
Super plugovi kod nas su se daleko bolje pokazali od Vogela
ima moj bratic i stalno se hvali sa njim
 
moj kverneland je trobrazni obrtac oznaka le ,sigurnost od preopterecenja je vijak ,16mm. klirens 80 ,razmak izmedju glava 100, pluzna daska kk9. takodje ima i predpluznjake .Jos nisam radio sa njim pa neznam kako se ponasa.
 
paorpaor taj tvoj kverneland plug ima auto reset opruge na glavama koje kada naidju na nesto tvrdo kao naprimer panj ili kamen one se podignu i vrate u brazdu cim nema opterecenja i tako stite plug od lomova i iskrivljenja,ali ja mislim da original vogel plugovi i kverneland su skoro isti i svaki od njih lepo zaorava i lako se vuce samo je pitanje kvaliteta posto sam bio kod jednog coveka koji ima vogelov plug 3 brazde i vec je polomio sve 3 daske pa je morao variti ali to je verovatno bio plug preopterecen ili je material bio los,,neznam ja sam sa mojim vogelom mnogo puta zakacio panj ili nesto slicno i umesto da razvuce plug ili nesto polomi, traktor proklizava ili gubi snagu i tako stiti plug nego kad je traktor snazan pa lako sjebe plug kad nesto zakaci.
po mom misljenu dobri su svi plugovi a najbolji lemken kverneland i vogel noot
 
phoenixfendt slazemse sa tobom da je vogel daleko od loseg pluga,naprotiv to su dobr plugovi,ali dolazimo do iste stvari. Kvalitet. Vogela je sad kupio neki rus. Mislim da rusi nikad nece napraviti dobar finalni proizvod. Mozda imaju najbolju sirovinu, ali rus je rus. Ipak nekako vise verujem u zapadno evropske i americke masine. Ne mogu da ti pametujem koji plug najbolje radi jer ni nisam probao sve plugove,ali sam probao vogela L ili M (ne znam tacno oznake) 950.
 
paorpaor stavi koju sliku tvog pluga i njegove karakteristike
 
Evo oranje od jesenas.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W384LfhVqvw[/youtube]
Zahvat je 14 coli ,35cm po brazdi
 
to i nije bas neko duboko oranje ali se vidi kako se zemlja rasipa i da plug lepo slaze brazde ali taj traktor bi mogao da vuce i 3x40cm bez problema i ucinak bi bio veci,i koliko ti trosi taj case litara goriva po jutru ili hektaru pri normalnim uslovima oranja?i kakav je ucinak za 1 sat oranja?
 
Pa 30 cm za oranje nije bas malo,ali ako se kod vas ore dublje to je nesto drugo. Potrosim za jedno jutro oko 8 litara. Zaceo dan, mislim od jedno 9 do 17 mogu da uradim oko 14 jutara. Naravno sve zavisi kolike su parcele.
 
Jesenas je bilo idealno za oranje,a i nasa zemlja je dosta kvalitetna. Ovo na snimku je najkvalitetnija u nasem ataru. Druga i treca klasa zemlje je kod nas dominantna. Mislim da samo u Srbobranskom ataru ima prva klasa i to mozda,nisam siguran.
 
cini mi se da je niski klirens , da li ti gusi pri zaoravanju kukuruzista da li mozes da menjas zahvat .
 
Klirens je 80 cm,nebih rekao da je to niski klirens,mada...
Kukurzovinu odlicno zaorava,a jos sa predpluznjacima,kao da je nikad nije bilo. Jesen 2007 je bila izuzetno kisna i kukurzovina se nije mogla popalit (jer obicno ovi sto pabirce pre nego krenu u lesinarenje zapale bez pitanja). Zahvat je fiksan.
 
ja za 8 sati mogu uzorati maximum 10 jutara a ti vidim da mozes i 14 znaci da imas ucinak od 40min jutro i ta potrosnja ti je izuzetno mala posto je traktor 105 ks i 6tak trosi zaista malo,ali samo pri idealnim uslovima.
moj traktor ima ucinak 55minuta jutro i potrosnju od 8 do 10 litara goriva sa trobrazdnim vogelom.
 
Sta su to idealni uslovi?
Ja sam imao istu potrosnju i u kisnoj 2007 i u 2008. Razlika je donekle u kvalitetu oranja. Naravno da se u tim idealnim godinama nesto kvalitetnije ore,ali ako bude i malo zime nema nikakvih problema. Uglavnom idem od 8 do 9 km/h i od prilike mi treba oko 40-ak min. za jutro. Velika usteda na vremenu i potrosnji se dobija kad je obrtac plug. Za par godina ,ne mozes da verujes, plug ispadne dzabe. Kad se sracuna koliko vise goriva potrosis sa obicnim plugom.
 
Evo slika mog kvernelanda. Kupljen decembra 2008. za 3600e. Jos nisam orao sa njim
 
pitanje za paorpaora ? gde ima originala za kverneland, posto su kod mene raonici pravljeni po uzorku / Cantavir / .Tako je kupljen , ali mi se nesvidja kopija.
 
Nazad
Vrh