Kverneland plugovi

Da ima veci razmak izmedju spiceva raonika ,bio bi vrh ,ovako u vecoj masi oce da zagusiva,ja sam moro skidati crtala.
 
Pozdrav steva44. Slazem se sa tobom inace razmak mu je 80cm kao i u IMT 756, ali bez crtala i on odradjuje posao. Zato sam i kupio ove nozeve raonika da bude po sistemu SKINES CRTALA POSTAVIS NOZEVE da bi brazda bila cistija, ali o tome kad dodje vreme
 
Pogresio nisi,ipak je to pravi celik,samo sam naveo da je jako steta sto ga nisu malo duzeg nepravili,.
 
Svaka pohvala za plug!
Iz licnog iskustva sa Kvland plugovima mogu da kazem da nista nisi pogresio.
Na mom plugu je 3 daska prethodnica Osmice. Inace plug ne zna da li je suvo ili vlazno. Uvek ide u zemlju i slaze savrseno plasticu.
 
Pozdrav kolege
Interesuje me da li neko od vas koji koristi KVERNELAND plugove, ima ugradjene delove sa slike koji bi trebalo da budu podebljanje ili peta plaza. Nazivna debljina ovih delova je 12mm, a gabaritne mere 194x170mm za veći i 184x76mm za manji deo. Po priloženom ovi dodaci trebalo bi da produže vek plaza a u radu omoguće njegovo pravilno oslanjanje na zid brazde. Većina plugova ih nema a ja u živo nigde nisam video da su montirani na plug. Vaše mišljenje o svemu ovom? Pozdrav još jednom i unapred hvala.
dfde5cebd89524dd3ae45062d670952d.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Viđao sam na vogelima ovu veću ploču da montiraju ljudi al ova mala što još na nju ide prvi put i vidim i čujem da ona postoji... Kad namontiraš one noževe na lemeše, vidjet ćeš točno da li ti treba peta ili ne mada ih nigdje nisam viđao namontirane na kverneland plugu. treba vidjeti kako će se u njivi ponašat...
 
Viđao sam na vogelima ovu veću ploču da montiraju ljudi al ova mala što još na nju ide prvi put i vidim i čujem da ona postoji... Kad namontiraš one noževe na lemeše, vidjet ćeš točno da li ti treba peta ili ne mada ih nigdje nisam viđao namontirane na kverneland plugu. treba vidjeti kako će se u njivi ponašat...
Hvala Bobo, ja još uvek nisam probao plug ali po pravcu kretanja uporedjujući vrh raonika preko grudi daske, plazovi su trenutno utopljeni za nekih 10mm. Dakle jedna ploča bi mogla doći odokativno mereno, kako bi se plaz preko nje oslonio na zid brazde. Inače cena ovog većeg dela, proizvodjač MOLBRO Danska, je 3600 dinara što je više od cene raonika sa špicem od istog proizvodjača. Iskreno nije mi se davalo toliko para al videćemo, njiva i proba će reći šta valja činiti.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh