Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 167

Tema: Sorte jagoda

Moderator xsale avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    1,803
    Zahvalio se
    507
    Zahvaljeno 1,055 puta na 478 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hteo sam da posadim nesto malo jagoda da mozda 10 kvadrata povrsine.Posto sam cuo da ima neka sorta koje ima cele godine za branje da li neko zna jel stvarno postoji takva sorta i kako se zove,da znam sta trazim.I zanima me jel pravo vreme sad da posadim ako nadjem sadnice ili da cekam da prodju vrucine

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    740
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 137 puta na 104 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Irma ti je odlicna , ja je posadio i stvarno dosta ima ploda za samo mjesec dana dosla u rod.

3. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mojalovaa na ovoj poruci:

xsale (19-08-12)

Moderator xsale avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    1,803
    Zahvalio se
    507
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jel se ona presadjuje,pa radja za mesec dana ili samo tako svaki mesec ima da se bere?

Član kozlica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    165
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Jagodari,
    ako neko ima zivice jagode sorte Irma neka ostavi kontakt broj treba mi za moj zasad.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    740
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam ih kupio frigo ali sada ima dosta stalona pa ih pikiram , sadio sam svaku drugu rupu , problem su velike vrucine jer ih ne smijem previse da zaljevam da se korjen ne skuha , boja je jarko crvena i ima bas onaj oblik jagode , mora biti cijela crvena itada je zrela i slatka , ako je vrh zelen dosta je kisela.

Moderator xsale avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    1,803
    Zahvalio se
    507
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ista sorta treba i meni.

Član stole77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    1,111
    Zahvalio se
    167
    Zahvaljeno 81 puta na 53 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Има ли неко Ирму (или Асиу) контејнерске, треба ми око 200 комада а вероватно и нешто више. Ако има молим нек ми се јави на приватну поруку.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    9
    Zahvaljeno 105 puta na 97 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    pozdrav danas sam pričao s čoveka i kaze mi da zasadim sortu zenga da ne idem po pijac nego u hladnjaču u otkup šta znate o toj sorti i šta bi mi preporučili u principu ubereš i odma prodaš pozdrav.

Moderator nebojsa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,688
    Zahvalio se
    523
    Zahvaljeno 737 puta na 517 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vlado ja ču ti reći par reči pa ti odluči.
    Zenga jeste slatka i ukusna i zato je prerađivači vole. Ali daje sitan plod, i što je još gore, jako mekan. Nikako nije ni za transport a ni za pijac tako da je nakupci neće. Bojim se da bi bio osuđen da je daješ isključivo prerađivačima a oni jako malo plaćaju i mogu da te ucenjuju. Ne znam kako je kod vas, ali Nektar iz B. Palanke nije uopšte pravio pitanje sorte, već su uzimali sve redom
    Ako ne možete da mi pošaljete privatnu poruku, znači da mi je Inbox pun pa pošaljite e-mail. Hvala na razumevanju :)

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    hvala nešo na odgovor razumem te šta mi pričaš

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    740
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mene zanima dali je itko od vas imao cjelogodisnju proizvodnju jagoda i ako jeste kako mu se pokazalo u ekonomskom i poslovnom planu.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    12
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav svima, ja postavih temu, da bih mogao da pisem na ostalim, al ne znam gdje je to zavrsilo, pa molim administratore da je smjeste gdje joj je mjesto:)
    Posto vidim da spominjete irmu, mileticu se najbolje pokazala bas ona u vertikalnom uzgoju..kaze da moze da se bere do novembra, i da ima neku manju pauzu ljeti, ako sam dobro razumio..
    Drugo, mozete naci naslov u novinama 9 jagoda kilogram..radi se o proizvodjacu nadomak pg, a sorta je irma, na otvorenom polju..naci cu njegov br ili otici do njega pa cu vam prenijeti o cemu se radi..
    koliko sam se raspitao, ovdje najcesce sade clary..

Član joker avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    380
    Zahvalio se
    31
    Zahvaljeno 39 puta na 37 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vladale.rs Pogledaj Poruke
    pozdrav danas sam pričao s čoveka i kaze mi da zasadim sortu zenga da ne idem po pijac nego u hladnjaču u otkup šta znate o toj sorti i šta bi mi preporučili u principu ubereš i odma prodaš pozdrav.
    zemljak, do sada se u nasem kraju sadila samo zenga, pa je najveca hladnjaca (a i izvoznik) na jugu Srbije - Jugprom, uzimala samo nju.
    Posto mi rodjak otkupljuje za njih, rekao je da ce oni od sada uzimati i druge sorte, ne samo zengu.
    Neverovatno je da se kod nas i dalje nastavlja po starom. Ako je i 1% jagodara odlucio da stavi foliju i KPK, nisu se usudili da promene sortu, vec su i na foliji posadili zengu.
    Meni nije jasan taj fenomen. Da li smo toliko konzervativni pa ne odstupamo od onoga sto su radili nasi dedovi, ili smo toliko siromasni pa nemamo za bolju proizvodnju.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    138
    Zahvalio se
    18
    Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma plase se ljudi!

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    jokeru zemo moj okrenuo sam 100tel niko nem sem zenge i ja sam to pomislio dal su čuli za neku grugu sortu al mi bilo glupo da pišem ovde pošto sam nov a što je najvaznije nema ni zivići pa moram da skidam iz parcela koja su kao napuštena a ovo što spominješ jug prom nije li pesma kao s višnje nećemo višnju sečigu hoćemo sadigu potpuno sam razumeo nebojšu kad mi je skrenuo paznju u jedan post pozdrav

Član joker avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    380
    Zahvalio se
    31
    Zahvaljeno 39 puta na 37 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vladale.rs Pogledaj Poruke
    jokeru zemo moj okrenuo sam 100tel niko nem sem zenge i ja sam to pomislio dal su čuli za neku grugu sortu al mi bilo glupo da pišem ovde pošto sam nov a što je najvaznije nema ni zivići pa moram da skidam iz parcela koja su kao napuštena a ovo što spominješ jug prom nije li pesma kao s višnje nećemo višnju sečigu hoćemo sadigu potpuno sam razumeo nebojšu kad mi je skrenuo paznju u jedan post pozdrav
    O tome pricam. Znam da je tesko naci druge sorte kod nas. Ja sam narucivao iz drugih krajeva, pa mi slali ljudi kuririma.

Član Janosh avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    2,122
    Zahvalio se
    723
    Zahvaljeno 719 puta na 424 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Meni je ostalo nesto Asie i Klery u rasadima. Ako nekog interesuje neka se javi.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    nego joker koje sorte ti imaš pa da vidimo na tamo kako ćemo i šta ćemo ja radim na takvo mesto gde je protok ljudi veliki i upoznao sam prve ljude iz zem zadruge iupoznali su me sa svim i svačim kaze mi čovek o mojim predlozima da sad ne davim uzni pare na kup odma i odma ulozi npr u to i to reko mi je da će da perspektivu ima trešnja na višnjin koren zbog berbu a u kraj gde imam parcelu već su zasađenje i to od strane pismenih ljudi imaju zvučna imena čak jedan što mi je komšija s parcelu on mi je reko da sadim jagodu i on će da mi obezbedi ostalo bez trzavice tek sad sam provalio kako se čita poruka napiši koje sorte imaš ovde na forumu a sto se mene tiče kad nema kiša dobra je i graduška

Član Janosh avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    2,122
    Zahvalio se
    723
    Zahvaljeno 719 puta na 424 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Nemoj ti da verujes previse tim sto te ubedjuju.
    Sam proizvodis, sam prodajes svoju robu, a ta obecanja strucnjaka, zvucnih imena ostavi po strani.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    znam znam neću da me vezu za sebe pa da budem zavistan od njih zato se raspitujem itd što se kaze use i u svoje kkljuse ipak su to pirane ljudi

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.