Sorte jagoda

Hteo sam da posadim nesto malo jagoda da mozda 10 kvadrata povrsine.Posto sam cuo da ima neka sorta koje ima cele godine za branje da li neko zna jel stvarno postoji takva sorta i kako se zove,da znam sta trazim.I zanima me jel pravo vreme sad da posadim ako nadjem sadnice ili da cekam da prodju vrucine
 
Jagodari,
ako neko ima zivice jagode sorte Irma neka ostavi kontakt broj treba mi za moj zasad.
 
Ja sam ih kupio frigo ali sada ima dosta stalona pa ih pikiram , sadio sam svaku drugu rupu , problem su velike vrucine jer ih ne smijem previse da zaljevam da se korjen ne skuha , boja je jarko crvena i ima bas onaj oblik jagode , mora biti cijela crvena itada je zrela i slatka , ako je vrh zelen dosta je kisela.
 
Има ли неко Ирму (или Асиу) контејнерске, треба ми око 200 комада а вероватно и нешто више. Ако има молим нек ми се јави на приватну поруку.
 
pozdrav danas sam pričao s čoveka i kaze mi da zasadim sortu zenga da ne idem po pijac nego u hladnjaču u otkup šta znate o toj sorti i šta bi mi preporučili u principu ubereš i odma prodaš pozdrav.
 
Vlado ja ču ti reći par reči pa ti odluči.
Zenga jeste slatka i ukusna i zato je prerađivači vole. Ali daje sitan plod, i što je još gore, jako mekan. Nikako nije ni za transport a ni za pijac tako da je nakupci neće. Bojim se da bi bio osuđen da je daješ isključivo prerađivačima a oni jako malo plaćaju i mogu da te ucenjuju. Ne znam kako je kod vas, ali Nektar iz B. Palanke nije uopšte pravio pitanje sorte, već su uzimali sve redom
 
Mene zanima dali je itko od vas imao cjelogodisnju proizvodnju jagoda i ako jeste kako mu se pokazalo u ekonomskom i poslovnom planu.
 
Pozdrav svima, ja postavih temu, da bih mogao da pisem na ostalim, al ne znam gdje je to zavrsilo, pa molim administratore da je smjeste gdje joj je mjesto:)
Posto vidim da spominjete irmu, mileticu se najbolje pokazala bas ona u vertikalnom uzgoju..kaze da moze da se bere do novembra, i da ima neku manju pauzu ljeti, ako sam dobro razumio..
Drugo, mozete naci naslov u novinama 9 jagoda kilogram..radi se o proizvodjacu nadomak pg, a sorta je irma, na otvorenom polju..naci cu njegov br ili otici do njega pa cu vam prenijeti o cemu se radi..
koliko sam se raspitao, ovdje najcesce sade clary..
 
pozdrav danas sam pričao s čoveka i kaze mi da zasadim sortu zenga da ne idem po pijac nego u hladnjaču u otkup šta znate o toj sorti i šta bi mi preporučili u principu ubereš i odma prodaš pozdrav.
zemljak, do sada se u nasem kraju sadila samo zenga, pa je najveca hladnjaca (a i izvoznik) na jugu Srbije - Jugprom, uzimala samo nju.
Posto mi rodjak otkupljuje za njih, rekao je da ce oni od sada uzimati i druge sorte, ne samo zengu.
Neverovatno je da se kod nas i dalje nastavlja po starom. Ako je i 1% jagodara odlucio da stavi foliju i KPK, nisu se usudili da promene sortu, vec su i na foliji posadili zengu.
Meni nije jasan taj fenomen. Da li smo toliko konzervativni pa ne odstupamo od onoga sto su radili nasi dedovi, ili smo toliko siromasni pa nemamo za bolju proizvodnju.
 
jokeru zemo moj okrenuo sam 100tel niko nem sem zenge i ja sam to pomislio dal su čuli za neku grugu sortu al mi bilo glupo da pišem ovde pošto sam nov a što je najvaznije nema ni zivići pa moram da skidam iz parcela koja su kao napuštena a ovo što spominješ jug prom nije li pesma kao s višnje nećemo višnju sečigu hoćemo sadigu potpuno sam razumeo nebojšu kad mi je skrenuo paznju u jedan post pozdrav
 
jokeru zemo moj okrenuo sam 100tel niko nem sem zenge i ja sam to pomislio dal su čuli za neku grugu sortu al mi bilo glupo da pišem ovde pošto sam nov a što je najvaznije nema ni zivići pa moram da skidam iz parcela koja su kao napuštena a ovo što spominješ jug prom nije li pesma kao s višnje nećemo višnju sečigu hoćemo sadigu potpuno sam razumeo nebojšu kad mi je skrenuo paznju u jedan post pozdrav
O tome pricam. Znam da je tesko naci druge sorte kod nas. Ja sam narucivao iz drugih krajeva, pa mi slali ljudi kuririma.
 
Meni je ostalo nesto Asie i Klery u rasadima. Ako nekog interesuje neka se javi.
 
nego joker koje sorte ti imaš pa da vidimo na tamo kako ćemo i šta ćemo ja radim na takvo mesto gde je protok ljudi veliki i upoznao sam prve ljude iz zem zadruge iupoznali su me sa svim i svačim kaze mi čovek o mojim predlozima da sad ne davim uzni pare na kup odma i odma ulozi npr u to i to reko mi je da će da perspektivu ima trešnja na višnjin koren zbog berbu a u kraj gde imam parcelu već su zasađenje i to od strane pismenih ljudi imaju zvučna imena čak jedan što mi je komšija s parcelu on mi je reko da sadim jagodu i on će da mi obezbedi ostalo bez trzavice tek sad sam provalio kako se čita poruka napiši koje sorte imaš ovde na forumu a sto se mene tiče kad nema kiša dobra je i graduška
 
Nemoj ti da verujes previse tim sto te ubedjuju.
Sam proizvodis, sam prodajes svoju robu, a ta obecanja strucnjaka, zvucnih imena ostavi po strani.
 
znam znam neću da me vezu za sebe pa da budem zavistan od njih zato se raspitujem itd što se kaze use i u svoje kkljuse ipak su to pirane ljudi
 
Nazad
Vrh