Hobisti i profesionalci u ovcarstvu slicnosti i razlike

Ma Deki citam neku ribologiju,i pomalo gledam ovcice-to mi dodje kao kardiologija(sve nauka do nauke),a crtanje sam zabatalio sad gledam sina kao odlicno crta sa 8 godina i cerkicu kako pise pesme:off_topic:
 
O,pa zar smo i ovde poceli da se delimo??!!to ne valja.
Za mene je profesionalac svako ko vodi racuna o svom stadu,ma koliko ono bilo veliko ili malo i bilo to u velikom zidanom objektu,ili u supi od dasaka,a hobi su svi oni koji misle da je ovca zivotinja drugog reda,i koji bi malo da joj daju,a mnogo da uzmu od zivotinje.
 
ne znam zasto se zamarati tim ko je hobista, ako profi! Mene nije briga kako cu izgledati u ocima drugih ljudi, vec da imam korsti od ovaca. Vazan je pristup ovcama, prije svega njega, jer svako ko ima i 200 ovaca a one su sepave, bolesne nije profesionalac, vec budala. A sa druge strane, covjek koji ulaze u ovce mnogo vise nego sto dobija koristi od njih je hobista, jer to radi cisto iz ljubavi i ne zanima ga racunica. Onaj ko spoji kvalitet i racunicu je profesionalac. Broj grla nije presudan.
ili madjionicar
 
zar ima smisla obradjivati 15 ha za 100 ovaca(cini mi se da si toliko naveo da treba)kad sa 15 ha kukuruza zaradis 15.000evra,ako enesss kaze da sa 100 ovaca zaradi cistih 5000-6000 evra(a radi sir,obilna ispasa za takoreci dzabe)zar u sumadiji moze vise,po enesu to je 500evra mesecno,pa jel se sa platom od 500 evra zivi lagodno,jel to nagrada za 365 dana muke i znoja,pa jel to vrhunski isplativ posao,pa jel to cena profesionalizma.jos jedno za enesaa jel od ovaca i 6000evra tri luksuzna auta,soumi gaji kukuruz i upola zarade,sednes nekoliko puta na traktor i cekas berbu,malo okrunis izdzakiras i prodas,i otkud tebi pravo da osudjujes nas hobiste sto necemo za 500 evra mesecno da budemo profi,a ti nisi ni hobista.jutros sam se zarekao da cu da batalim forum al nisam mogao da precutim nesto ovako,bre pricate danima o silnim parama,a kad vam kazem da nema leba vi sami sebe demantujete po sto puta,kao ti sad sa kukuruzom,i enes sa 6000 evra,pa ja kao hobi zaradim sa deset ovaca cisto godisnje preko 1000 evra.jel sad situacija jasna

morao sam sam sebe da citiram,pice za celo drustvo:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:,JEL OVAJ SAMO CITAT PRESEDAN,E NEK SAM NAJGORI,BAS MI LEPO:haha:
 
O,pa zar smo i ovde poceli da se delimo??!!to ne valja.
Za mene je profesionalac svako ko vodi racuna o svom stadu,ma koliko ono bilo veliko ili malo i bilo to u velikom zidanom objektu,ili u supi od dasaka,a hobi su svi oni koji misle da je ovca zivotinja drugog reda,i koji bi malo da joj daju,a mnogo da uzmu od zivotinje.
ovcari se nikad nisu delili nije red da mi to pocnemo...
Mirkane majstore presedan al na mestu...
Soumi lepo priznaj ko svi mi da ces ovce da drzis zato sto ih volis a ne zbog para zato sto vise para s istim radom imas u svinjarstvu,govedarstvu,... o vocarstvu da ne pricamo...
 
Sto se mene tice profesionalac je svako ko moze debelo da proda jagnje (vise od trzisne cene)

Neko pomenu da je prof. onaj ko ima zaokruzen ceo proces od proizvodnje hrane na svojim njivama itd, ja se ne bih slozio a imam i dva primera jedan na 500metara a jedan na 200 od mene. Onaj sa 500 ima 20000kokoski i sva mu hrana stize u vrecama znaci kupuje, a komsija gaji po 1000 svinja od jednom i takodje uzima sve gotove smese od pocetka do kraja znaci li to da su oni hibisti?
 
Ne mogu u ovoj temi da citiram urednika,kolegu Vojvodjanina,ali evo kako on kaze"samo da iskolujem cerku i pravac na salas",upravo tako,cenim sta je covek rekao.tako i Milos i ja i vecina nas danas sutra treba da ima porodicu kojoj mora da obezbedi hleb svaki dan,zapitajte se dal ce tad 100 ovaca biti pravo resenje za takvu situaciju...
 
Svi naucni radovi i elaborati su veceras overeni,ko je diplomirao pravi zurku(ja sam to propustio napustih fax na pola)ko je omanuo knjigu u ruke pa na popravni,PERICE SEDI JEDAN
 
Enti zmaju,SEDI 4-,al knjigu u ruke,da ne zavrsis ko perica:haha:
Kad sutra stignu sefovi,bice nama sedi 1 sa ukorom,a mozda i prebacivnje u drugo odeljenje
 
Cekaj, sta ti meni 4-, nisam se dobro izrazio :haha:
Zamisao mi je bila da pitam zasto se svi vezuju za to 100 ovaca, zasto ne 90 cu da gajim ili 120 koja je logika da ce bas sa 100 komada to biti ono profi pravo pun pogodak.
 
Tako je to Mirko kad se ovcarstvom bavis iz hobija ne mozes ostati ko mi na netu koliko hoces jer sutra moras raniti, a vidi mene mogu citavu noc ostati jer imam i radnika od neki dan postavio sam video ne znam jesi vidjeo eto gdje je razlika izmedju hobista i profesionalaca ajd sad laku noc ti zelim :D
 
Enti upravu si nisi se odrazio kako treba,:osmeh:,dobro de aj kad si navalio za jedno:ppozdrav:ces dobiti 5-

---------- Poruka napisana u 23:13 ---------- Prethodna poruka je at 23:10 ----------

Tako je to Mirko kad se ovcarstvom bavis iz hobija ne mozes ostati ko mi na netu koliko hoces jer sutra moras raniti, a vidi mene mogu citavu noc ostati jer imam i radnika od neki dan postavio sam video ne znam jesi vidjeo eto gdje je razlika izmedju hobista i profesionalaca ajd sad laku noc ti zelim :D

Batice moj,necu u krevet ne radim do utorka(ko ce me slusati:haha:)reci ti meni ako nije tajna koliko kosta cobanin/radnik mesecno,necu ti zameriti ako ne dobijem odgovor,hvala.I ko je devojka sa avatara jel to svadba na vidiku,ako je devojka gde je bre guras medj ove cobane
To sto ti zoves profi u tvojim uslovima nema ama bas nikakve veze sa uslovima u Srbiji,sasvim slucajno poznajem i jedan i drugi sistem
 
Odgovorit cu nije tajna cobanin je 15 KM dnevnica kako sam vec i pisao u jednoj od tema, a za djevojku to ja tebe izvini ne bih pitao to je moje licno stariji si ali to mogu zadrzati za sebe.
 
Pardon,nisam mislio nista lose samo sam hteo uneti malo sale i cestitati svadbu ako je to u pitanju,ako je licno brisi sa avatara,ovde na forumu ljudi ne postavljaju licne stvari tog tipa nije twiter ni fejs.Da ne bi neko shvatio kao provokaciju.

A cena cobanina je bas skromna(750 din prevedeno na ovu stranu Drine),jel bar ima hranu smestaj
 
S ove strane drine coban trazi 500 eura da pazi na 200 ovaca plus i njegove tu,ima pristojan i vise o d toga smestaj a hrana je njegova
pazenje ovaca se svodi na pusti ujutru i zatvori u obezbedjen obor uvece a vukova nema...
razlika je vise nego dupla....
 
Miladinovicu i moj coban ima smjestaj soba u prizemlju kuce da moze izlaziti u toku noci da obilazi, moze se kupati kad hoce ima cigare mislim da mu ovih 15 KM ostaje cistih danas, nadam se da smo se sad malo bolje razumjeli :D
 
Nazad
Vrh