Sonalika

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.413
Lokacija
Ada-Mol
Ceprkao sam po netu i nadjoh podataka za te traktore! Posle Mahindre najveci indijski proizvodjac traktora! U ponudi imaju traktore od 30 do 90 konja
 
Kažem ja da su Indijski, davno sam čuo za njih. Mićo ja rekoh da malo i vi radite na uređenju foruma, ovo je za novu temu ::namigivanje::
 
Moj prijatelj Ivan iz Pisarovine kod Zagreba ima Sonaliku 75ks 4*4 i jako je zadovoljan sa traktorom.Kod nas taj traktor kosta oko 19500 evra.
 
29wpn4i.jpg

21agz74.jpg

2zyx7pu.jpg

54mxg.jpg

73gh12.jpg

Još sličica, od manjih ka većim....
 
Malo da osvježimo ovu temu pošto sam tek danas pronašao na internetu da je od prošle godine firma Agromehanika Boljevac počela sklapati Indijske traktore Solis, a vidim i kod mene u Bijeljini ima ovih traktora već 2-3g. Lijepi su na oko, garancija je 2g a vidim da je u Srbiji 3g. Ima li neko na forumu da je kupio ovaj traktor i dali se zna šta o kvalitetu ovih traktora.
 
Bravo za temu. Ipak ovo nije mala fabrika traktora da ne zasluzuje zasebnu temu.



635611d1143046920-aother-indigenous-muv-indian-roads-sonalika3_evi_pakwheels-com-.jpg



Cabine_for_Sonalika_tractor.jpg


- - - - - - - - - -

37050.jpg






1369661214_513640719_3-Brand-New-Sonalika-60-HP-Tractor-with-Front-End-Loader-Ahmedabad.jpg
 
Novi Sad čini mi se uvozi Mahindru a Boljevac Solis, obadva traktora su Indiska, kakvo je vaše mišljenje za obadva proizvođača pošto razmišljam o kupovini traktora od 52ks. Ovo pitanje ću postaviti i u temi Mahindra.
 
U Bijeljini 52ks 4VD je 16000 E, a 52ks bez prednje vuče je čini mi se 12500 E i oba su bez kabine.
 
U Bijeljini 52ks 4VD je 16000 E, a 52ks bez prednje vuče je čini mi se 12500 E i oba su bez kabine.

Ova cena za 4wd je dosta jaka, jer Mahindra 7030, sa 65 KS, a realno sa 70 ks, nije puno skuplja od toga. Ne znam da li imaš neku ponud za KIOTI ili možda nešto slično ali to je po meni podosta za traktor bez kabine i 52KS a da nije neka marka.
 
Imamo u ponudi Mahindru 52 ks bez prednje i vuče i bez kabine i ona je 12500 E i Kubota 52 Ks 4 wd bez kabine 25000 E, ima i Europard neznam koja mu je cijena a i nisam baš voljan za kineske traktore. Trenutno imam Torpedo 40 ks, kod mene je 35 godina a kupio sam ga novog i sad ima 7500 radni sati bez generalne i još uvijek radi bez ikakvih problema ali dosta puši na iberlauf pa mislim da je vrijeme za nov traktor.
 
Ima li ko na forumu da je kupio ovu Sonaliku ili Solis, zar je moguće da je Boljevac uvozi a da je niko nije kupio. Čitao sam na Hrvatskom forumu da ovi traktori nisu loši, neki čak tvrde da imaju Zetorove motore.
 
Pozdrav,
Jel ima nekog ko zna nesto o Solis traktorima? Kako su se pokazali, jel ih neko koristio, vozio?
Gledao sam ih na Sajmu 2014 u NS i vidi se da su dosta kvalitetni, ali voleo bih da cujem i iskustva vlasnika.
Hvala
 
Kod Corica SOLIS 90 4WD kosta 29443 e, SOLIS 75 4WD kosta 26156e, a 50 4WD kosta 18463 e. Mislim da pricamo o istim ili slicnim masinama, a da je , po meni, visoka cena za sve modele.
 
Nazad
Vrh