Izracunaj zadatak

Da tačno je za 8 dana. Za sedam dana puž dodje do 7 m , a osmi dan ode do vrha i završio je zadatak.
a što se tiče vaganja kuglica , neda mi se detaljno tražiti , u stvari neznam al čini se da treba dijeliti na tri grupe kuglice , pa vaganjem dvije grupe znamo dal je "lopov" na vagi ili pored vage,...
 
Kuglice delimo u 3 grupe po 4.
Prvo merenje:
Poredimo 1. i 2. grupu,ako su iste težine,onda je kuglica u 3. grupi.
Drugo merenje:
Poredimo 2 kuglice iz neke od prve dve grupe,sa 2 kuglice iz 3.grupe.Ako su jednake težine onda je kuglica jedna od dve preostale u 3. grupi.
Treće merenje:
Poredimo jednu od normalnih kuglica (1.ili 2.grupa) sa jednom od dve preostale iz 3.grupe.Ako su iste težine,tražena kuglica je preostala kuglica iz 3.grupe.Ako nisu,tražena kuglica je kuglica sa trećeg merenja iz 3.grupe.
U slučaju da u drugom merenju kuglice nisu iste težine,onda u trećem merenju poredimo jednu od normalnih kuglica (1.ili 2.grupa) sa jednom od dve kuglice iz 3.grupe koje su učestvovale u merenju.Ako su iste težine,tražena kuglica je preostala kuglica iz 3.grupe.Ako nisu,tražena kuglica je kuglica sa trećeg merenja iz 3.grupe.

Ako kuglice iz prvog merenja nisu jednake težine onda mora ovako:
Numerišemo kuglice brojevima od 1-12

Prvo merenje: 1,2,3,4 i 5,6,7,8
Drugo merenje: 1,2,3,7 i 4,10,11,12
Treće merenje: 1,5,7,10 i 2,8,11,12

[FONT=verdana, arial, sans-serif]
[/FONT]
Malo konfuzno,ali je tačno...
 
Poslednja izmena:
Aj samo bez previše oftopika.
Šta si ti neki pametni čikica koi smiruje glupe ovčice, nije ti ovo škola poletarcu i ovde slabo ide teorija tu su ljudi od prakse jer u poljoprivredi praktično 1+1 je -2, a u teorijskom proračunu to nikad nemože biti. Spušti se na zemlju.
 
Šta si ti neki pametni čikica koi smiruje glupe ovčice, nije ti ovo škola poletarcu i ovde slabo ide teorija tu su ljudi od prakse jer u poljoprivredi praktično 1+1 je -2, a u teorijskom proračunu to nikad nemože biti. Spušti se na zemlju.

Ako je tebi u poljoprivredi 1+1= -2 mogu ti reći da ti pored teorije i praksa ide teško.
 
Mnogo teško... kako god ga množio i delio ide u minus, a mislim da nisam samo ja taj srećnik verovatno ih ima još ček samo dok pročitaju, sad svi u polje možda će večeras.:ppozdrav:
 
Ja dobio opomenu za isključenje sa foruma jer vređam, zato što kažem da u poljoprivredi kako god računao dobijaš minus. Pa makar imao zvanje i Dr. Može se videti iz predposlednjeg posta gde imam crveni karton. Zato pišite kako poljoprivreda cveta i računajte 1+1=10. Da nebiste bili diskvalifikovani.
 
Zato pišite kako poljoprivreda cveta i računajte 1+1=10. Da nebiste bili diskvalifikovani.

Nije problem vređanje, već offtopik. Zašto recimo ne probaš da na temi o višnji, napišeš nekoliko komentara o tovnoj junadi?

Evo zadatka (rekli su mi da je sa ispita sa poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu, neke davne godine)

1. Livada ima oblik kruga i precnik joj je 100 metara.
Kolika treba da je duzina konopca, koji se kolcem veze za ivicu livade a drugim krajem za kravu, da bi krava popasla jednu polovinu livade?

Jel se to izračunava preko zajedničke tetive dva odsečka kruga (krug njive, i krug koji pravi krava)? Pokušavam da ga rešim al mi ne ide.
 
broj.jpg

Može li ovakav zadatak?
 
Nije problem vređanje, već offtopik. Zašto recimo ne probaš da na temi o višnji, napišeš nekoliko komentara o tovnoj junadi?

Evo čitaj o čemu se radi.Poštovani Golub,

Dobili ste opomenu na Poljoinfo forumu.

Razlog: Vređanje
-------
Vredjanje i omalovazavanje clana Retlav.
-------

Ova opomena nosi 2 poen(a) i može uzrokovati ograničen pristup dok ne istekne. Ozbiljnije opomene nikada ne ističu.



Sve najbolje,
Poljoprivredni forum - Poljoinfo

Pišem ja svugde. O višnjama da pišem nemam potrebe jer me to ne interesuje, a o govedima i junadima sam pisao ti nisi još ni bio član ovog foruma, a pišem i dan danas.
 
Iskreno, nisam urgirao da te opomenu, jer koliko god da si se u tom komentaru potrudio, nisi uspeo da me uvrediš. E sad, neko je prepoznao tvoj negativan stav o računskim zadacima i pik na mene kao postavljača teme i poslao ti opomenu. Dakle, ne možeš da tvrdiš da su te opomenuli zato što si komentarisao da je u poljoprivredi 1+1=-2 i da o tome treba da se ćuti. Svi znamo da je stanje teško, ali tim podacima na ovoj temi nije mesto. Ima sasvim dovoljno tema na ovom forumu na kojima možeš da se pozabaviš tim pitanjima i da nađeš odgovarajuće sagovornike.
 
Nazad
Vrh