Izracunaj zadatak

@danger
mislim da nema, ako nađeš ok
za kokoške i jaja prepuštam drugim čanovima, da malo proširimo diskusiju, biće zanimljivije :osmeh:
 
@Tosa
Dakle. 1.5 kokoska snese 1.5 jaja za 1.5 dana. To je isto kao 1 kokoska, 1 jaje za 1.5dana. 3 kokoske snesu 3 jaja za 1.5 dana. 1.5 dana cemo obeleziti sa x. U 5 dana ima 3.3x. Sto ce reci da 3 jaja puta 3.3 = 10 jaja.
Ili ako se gleda samo ceo deo onda je 3 puta 3 jaja pa ispadne 9.
Mada je 10 tacno resenje, jer nije definisano da li na pocetku perioda od 1.5dana, u sredini ili na kraju snese jaje :osmeh:

kako je podjednaka sansa kada ce sneti jaje onda je resenje 10 jaja.
 
@danger
mislim da nema, ako nađeš ok
za kokoške i jaja prepuštam drugim čanovima, da malo proširimo diskusiju, biće zanimljivije :osmeh:

mozda si i upravu.....malo igra reci,ja sam probao ovako,mladji brat koji je blizanac ima starijeg brata koji je takodje blizanac pa mu dodje da ima dva brata blizanca mladja i dva starija........................
 
jel moze neko da objasni ovo:
a=b /+a
a+a=b+a
2a=a+b /-2b
2a-2b=a+b-2b
2(a-b)=a+b-2b
2(a-b)=a-b
2=1


Video sam na nekom sajtu, zanimljivo, ali u cemu je greska?
 
jel moze neko da objasni ovo:
a=b /+a
a+a=b+a
2a=a+b /-2b
2a-2b=a+b-2b
2(a-b)=a+b-2b
2(a-b)=a-b
2=1


Video sam na nekom sajtu, zanimljivo, ali u cemu je greska?

Greška je što ne sme da se skrati (a-b). Uslov da se skrate leva i desna strana je da je a-b različito od nule, ali kako u prvom redu stoji a=b znači da je a-b=0 pa ne sme da se skraćuje.
 
da, da , nema skracivanja s 0, voleo bih da sam ovo pitao nekog nastavnika il profesora ispred celog razreda :haha:
 
Nazad
Vrh