Cena pšenice rod 2012

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
7.462
Lokacija
Zrenjanin
Iako je pšenice još trava u ovo doba, šta mislite kakva će biti cena za ovu godinu?
 
u zadnjem 15-20 god u zetvi uvek je niska cena paor nema bas veliku zaradu zasto bi ova tendencija bi se promenula? Mi ovako i onako cemo da skinemo i da predamo pa kad predamo posle cemo da znamo cenu toje nasa tendencija ne verujem da ce ovi prekupci da ce da daju neku veliku ceni! Zato sam i ja smanjio povrsinu pod psenicom na 1/3 pozz
 
Posto u srbiji psenica nije strateski proizvod zato tako i prolazimo.Psenica se mora negde sejati zbog setvene strukture i oni to dobro znaju.Mi ne skladistimo viskove u cardake i magaze nego predamo u mlinove na usur pa nas tako gospoda osisaju bez greske.I ova godina sto se cena tice bice ista,prvo vidimo koliko ima pa koliko je nase e posle da vidimo koliko vama ostane .
 
Ja se nadam da cena u žetvi neće biti ispod 18 dinara. A i to je malo. Prošle godine je u žetvi bila ta cena. Sada da bi bilo isto kao tada treba da bude 20 din, zbog kursa.
Mišljenja? Prognoze?
 
Danas cujem da Kostic placa u Novom Milosevu psenicu na zeleno 18 dinara za kg,tako da se nadamo dobroj ceni ,a na berzi Info-Team je u ponedeljak trgovana za 17,6+PDV
 
Gebi cantavir izaso sa cenom 21.50+pdv, vlaga da bude ispod 14%.
 
Gebi odkupno mesto ADA psenica sa pdv 22.58 din/kg.........ko bi rekao da cemo ovoliko dostici
 
Ma bice njena cena najmanje 25-26 na kraju zetve ali ja trebam novce odmah,ko moze neka sacuva do jeseni nema dovoljno ni za nas a kamoli za gladne tajkune.
 
Gebi je danas izasao sa 21.50+pdv fco otkupna njihova mesta...i jos jedan mlin je izasao sa tom cenom. Bice vrlo zanimljivo :bravo:
 
Dal je moguće da će se znati cena pšenice a da žetva nije počela (bar kod nas) ?????
 
Nešto mi ne štima sa cenom nove pšenice jer imam na lageru staru i cena je 21,5 sa pdv.Jel na njoj piše da je od prošle godine ,nije lubenica da je friška pa dobra, mada u kakvoj državi živimo svašta je moguće.Ja ću ako priđe 200e t prodati odma jer za 2011 nisam dočekao tu cenu.
 
To sada izgleda kao lepa cena ali biće malo kad se bude sveo bilans pokošenih prinosa na kraju.
 
Nazad
Vrh