Prskanje i zastita vinove loze

Vrbak, izvinjavam ti se ako sam te na bilo koji nacin uvredio, nije mi bila namera. Zelja mi je uvek da svojim iskustvom pomognem koliko mogu.
Kazes da se ne stiti otelo, a ipak ga je napala plamenjaca. Ove sam godine puno novca izdvojio za zastitu od pepelnice, a narocito od plamenjace. Sutra planiram da ga zastitim akrobatom i falkonom. Za sad izgleda sve to u odlicnom stanju, godina je duga i cudna, puno padavina...
 
Ma kakvi uvredio. Živ ti meni bio i hvala na odgovoru! Nego, šta kažeš, da li ja treba da prskam to moje otelo (i čime), a zasad izgleda dobro?
 
Pa ako si siguran da je bila plamenjaca, bilo bi bas ono korisno . Vrlo tesko se leci plamenjaca, narocito sto se najavljuju temperature i nestabilno vreme.
 
5.06.2014.
Prskao sa DIONAL-om direktno u grozdove a zatim oprskao ceo vinograd sa preparatom SHAVIT 0,3% + KUMULUS 0,3 %.

27.06.2014.
Prskao sa preparatima PEHAR (100 ml na 50 l vode) + DECIS ( 20 ml na 50 l vode) + ELISA (10 ml na 50 l vode) + prihrana GREEN PLANT (100 g na 50 l vode) direktno u grozdove i to sam ih bas okupao.
Nakon prskanja u grozdove oprskao sam ceo vinograd sa ALIJANSA (250 g na 100 l vode) + KUMULUS (300 g na 100 l vode) + IMPACT ( ?) + ELISA ( 50 ml na 100 l vode)

Sledeci tretman planiram sredinom jula i to sa bakarnim preparatima. Najverovatnije cu sam da napravim bordovsku corbu od 2 kg plavog kamena i kreca sa dodatkom KUMULUSA 0,3 % za kolicinu od 120 l vode.
 
evo cetvrtak petak i subota spricano sa ovim,pa 14.07 novo spricanje
1hxgn9.jpg

qxt0l5.jpg

2jg9s80.jpg
 
Zasadismo vinograd pre 2 meseca pa me interesuje koji je apsolutni minimum koriscenja hemije i prskanja? Sta je ono osnovno od hemije, sto mora da se primeni i kada se primenjuje? Ali, kao sto rekoh, bas, bas apsolutni minimum za tek posadjeni vinograd?
 
wlayco,

Apsolutni minimum je plavi kamen ili bilo sta na bazi bakra svaki 6-7 dan do npr. Sv. Ilije (pocetka avgusta). Bas bas...i to preporucenom dozom da ne izgoris mladare. Iza tog perioda prema potrebi.

Ali, mene sad svrbe prsti, ja bih, da je to moje, lepo kupio malo pakovanje kvadrisa i na svakih 10-14 dana (u zavisnosti od vremenskih prilika) stitio. To ce ti biti za toliko kalemova sasvim dovoljno. A ti sad vidi...

Pozdrav zupa100 ::vino::
 
hvala druze zupa100 na savetu i odgovoru. Da ne dupliramo pricu, ako stignes pogledaj i onu temu "formiranje manjeg vinograda 150 cokota) gde se javilo jos dobrih ljudi sa savetima. Tamo sam te (i njih) upitao samo za pojasnjenje oko veze izmedju prskanja i vremenskih uslova. Hvala unapred!
 
Da li mogu da koristim preparat Everest u zastiti protiv plamenjace? Ostalo mi od zimskog prskanja voca.
 
Pozdrav,novi sam clan i pocetnik u ovome.Imam samo par vinovih loza ali ne znam ni sa njima sta da radim jer sam ih nasledio u neku ruku.Ukratko imam par pitanja,verovatno ce biti glupa iskusnijim clanovima:

1.Kupio sam nimovo ulje za prskanje da probam za pocetak bez hemije pa me zanima koliko se cesto prska,da li se prska i grozd ili samo listovi,ujutru ili uvece

2.Korov.Primetio sam par biljaka visine oko 30 cm a neke i vise oko loza tako da pretpostavljam da je to korov.E sad me zanima da li ostaviti ili to povaditi sa korenom ili je dovoljno samo odseci deo iznad zemlje.Da li se to moze uraditi bilo kad tj.sad ili samo na prolece?

3.Da li se i na leto moze orezivati loza,mislim na onaj deo sto raste iznad grozdova,cini mi se da moze da naraste i metar iznad poslednjeg grozda na jednoj grani.

Ako neko ima neki predlog mnogo bi mi pomogao,hvala unapred.
 
Nazad
Vrh