Seme povrća

patai

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
22
Lokacija
Novi Itebej
Gde nabaviti dobro ,i kvalitetno seme ?
Otvorio sam ovu temu jer mislim da je za uspešnu proizvodnju povrća najpre potrebno kvalitetno seme.
 
Zavisi odakle si, imas prodavnica samo za prodaju semena.. npr. u NS ima Pan Seed.. Oni prodaju bukvalno sve sto se moze naci od povrca na trzistu, narocito semena iz Holandije ali isto tako i ostalih proizvodjaca..

Al verovatno ima i u bolje snabdevenim apotekama.. A i svaki uvoznik semena, ima zastupnike ili svoje prodavce u odredjenim delovima, tako da lako se moze doci do svega sto ti je potrebno.. samo trebas znati sta trazis :)
 
Hvala ti ,baš sam juče dobio njihov broj telefona.Imaju skoro sve što me je zanimalo.Dosta su snabdeveni što se tiče povrća,imaju nešto i domaćeg semena ali uglavnom drže uvozno.
 
zavisi za sta ti treba , ako je za bastu neka hobi varijanta onda tije najbolje kupiti u apoteci ja uzimam zki semana madjarska su i mogu ti reci dasu super, a ako hoces neku ozbiljnu proizvodnju necega onda uzimas hibride f1 i to tije malo skuplje a pakovanja su od 100 semenki pa 150 250 500 itd zavisi kako sta
 
Mislio sam na semena za povrtare,a ne za male bašte.Inače sejem oko 22 kj povrća i to :peršun,šargarepa,paštrnak,.cvekla,kukuruz šećerac,arpadžik ,mladi luk,icrni luk.
Ove godine sam posejao 2 jutra tetenji rubin od ZKI,i ja mislim da imaju dosta dobra semena
 
probaj sa firmom agro arm ima njihov sajt i broj telefona , pa nazovi i pitas sta i posto , mogu ti reci dasu ok
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238079232[/time]_________________________________________________
a imaju sve od kontejnera i saksija preko supstrata semena prihrana zastita do dzakova za pakovanje , sve zivo i najbolje tije da odes direktno kod njih u macvanskoj ulici i tamo dobijas po dobrim cenama , a mogu te oni uputiti i na neku apoteku sa kojom saradjuju pa kupis tamo ali onda je malo skuplje normalno, mada su ti oni na auto putu tako da ako imas nesto vise za pazar isplati se
 
Za seme se treba dobro raspitati, ne žuriti pa kupovati prvo koje se snimi, a ni ono koje je lepo upakovano. Nego bi bilo idealno da se kupi ono koje preporuče većći povrtari.
 
Jel zna neko gde se može naći seme šećerca? Mene najviše interesuju hibridi GoldCup i Lincoln. Mada mogu i drugi sa sličnim karakteristikama.
 
baca je napisao(la):
Jel zna neko gde se može naći seme šećerca? Mene najviše interesuju hibridi GoldCup i Lincoln. Mada mogu i drugi sa sličnim karakteristikama.
imas citat iznad tvog pitanja tamo sam napisao,covek ima i secerca
 
Kod:
Zuta stampa!

Mozda je zuta stampa ali je članak sasvim na mestu i dobro je da ljudi znaju sta rade.
 
Ja sam ove godine kupio u Pan Seed(Novi Sad),imali su skoro sve hibride šećerca ,ako se javiš na vreme mogu nabaviti sve što ti treba
 
patai je napisao(la):
Ja sam ove godine kupio u Pan Seed(Novi Sad),imali su skoro sve hibride šećerca ,ako se javiš na vreme mogu nabaviti sve što ti treba

Zvao sam ih proletos i nisu imali ono što sam im tražio. Sve je teže naći hibride koje sam sejao godinama a sa njima imam dobro iskustvo. Bojim se da rizikujem sa novim hibridima jer šećerca sejem oko 4 lanca i imam stalne mušterije. Jel imaš ti neki hibrid da mi preporučiš i da si zadovoljan sa njime? Ja sam uglavnom sejao Lincoln i GoldCup.
 
Uglavnom sejem Šebu i Gold Cup,ali samo jedno jutro svake godine jer stiže kad peršun ima mrtvu sezonu,ali iskreno razmišljam da sledeće godine ne sejem ista cena je nekoliko godina unazad ::novac::
 
Ja sam prosle godine uzeo u Pan Seedu od Vilmorina dva secerca.. Turbo i Maxim, i lepo su se pokazali... mislim da cu ove godine od Hoye iz SU uzeti Cora Seeds, imaju isto dva secerca, video sam ih ove godine u Gospodjincima na oglednim poljima a i probao..
 
patai je napisao(la):
Uglavnom sejem Šebu i Gold Cup,ali samo jedno jutro svake godine jer stiže kad peršun ima mrtvu sezonu,ali iskreno razmišljam da sledeće godine ne sejem ista cena je nekoliko godina unazad ::novac::
vidim da se bavite persunom,pa bi vas pitao koju sortu sejete?
 
patai je napisao(la):
Uglavnom sejem Šebu i Gold Cup,ali samo jedno jutro svake godine jer stiže kad peršun ima mrtvu sezonu,ali iskreno razmišljam da sledeće godine ne sejem ista cena je nekoliko godina unazad ::novac::


Jeste cena unazad godinama ista, ali moramo nešto sejati kada se već bavimo poljoprivredom. ja sam eto našao neku računicu za sada u njemu pa ga sejem. Ranije je to bio beli luk, krompir,... sada šećerac i bundeva.
 
Nazad
Vrh