Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dubansr

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2011
Poruka
1.084
Lokacija
Pancevo
Dali znate mozda kakve se cene najavljuju ove godine za ranu i lepoticu?
 
Pa kod nas najavljuju cene vec sada neki natkupci,pricao sam sa njima ali nisam pitao za sljivu
 
Na nasu radost za visnju su najavili od 0,8-1e,za tresnju su mi rekli oko 2,5e neka krupna kazu a sad na koju su mislili ne znam
 
cena sljive 2012?!
:)
Nemojte ljudi ko boga vas molim
Niko, ali niko to sada ne zna.
Polako, da prvo prodje opasnost od mraza a onda cemo da konstatujemo ono sto se i sada vidi a to je da je rodiloooooo.
Ali stvarno je rodilo, mnogo bolje nego prosle godine.
A to znaci velika ponuda a kad je ponuda velika....
Ajd ipak da sacekamo
 
Bice bolja cena ove godine.Prosle godine dao 10 tona po 11-12 din.ali zato ove godine cu da maznem lovu po 15 din.
Sljiva je inace bas isplativa,dno dna,ali zato cena visnje je 100 din.
 
Danas imao kupce za sljivu stenlej,pouzdani i u okolini cenjeni,malo bolje placaju od ostalih???
Posto su obisli vocnjak i odusevili se rodom i samim vocnjakom(pomislili su da je stariji jer stabla i krosnje su i previse za 10 godina)i saopstili mi prvo da sljive nema ove godine,nije rodila.Cena ce ove godine biti dobra i ja sam insistirao da mi saopste tu cenu.Kad on rece 20 dinara za moju a inace ce biti 17.Naravno tu smo se posvadjali,za njega je to izvanredna cena.
Prosle godine bila 12 dinara ili 0,14 eura,a ove 17 ili 0,15 eura.To je za njih odlicna cena!!!!Izgleda da cu peci rakiju od 10 tona stenleja:haha:
 
Verovo ili ne nisam jos probao ni onu od prosle godine,treba to sve popiti a slab mi sundjer:ppozdrav:
 
Kod nas se samo otkupljuje Lepotica i Stenlej,ostale sorte kao da ne postoje,nece ih niko.Hladnjacari ne uzimaju,zasto neznam.
 
U Irigu rane krupne sorte (otkupljivač nije naveo koje) plaćaju se od 75-90 din/kg. Otkupno mesto hlagnjača "Frigo Srem".
 
A kakve su te cene u odnosu na proslu godinu, tj koliko se ista sljiva placala lane?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh