Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto Milijaš ima prave telefone. Mora da se promeni na sajtu ftw.
 
posto uskoro napustam ovaj forum,videcu da ironmenu ostavim podatke o monopolu i sa sljivama posto smo se oko tog ovde raspravljali na drugom mestu i za razliku od nekih bio je kulturan.
posto vidim da se prepucavate oko cene a neki jos nisu udali sljivu da vas obavestim da budimka pozega uzima zrelu sljivu za dzem.koliko sam upoznat trebaju im neke ogromne kolicine i placaju 20din.
koga zanima moze naci budincin telefon preko neta i dobiti prave informacije.
ja ovo pre neki dan cuh od direktora budimke a pre negde mi i jedan hladnjacar rekao za to.nisam se raspitivao za detaljne informacije jer
svoju sam sljivu prodao a nesto ostavio za radzu:ppozdrav:
 
Pozdrav svima,

da li ima neko da je prodao (ili ima pouzdanu informaciju) ove godine veću količinu ruske džanarike nekoj otkupnoj stanici, firmi koja pravi sokove ili slično?
Po kojoj ceni?
 
Cijena šljiva je ove godine bila dobra mi smo Kalifornisku plavu prodavali po 1,5 km. Ljepoticu 1,3 km. Rodnu i Stenli 80 feninga zadovoljni smo .Voćar je u trećoj godini i imao je oko 7,5 tona šljive.
 
"...alkoholne destilate..." ...Kako to zvuci "evropski" :osmeh: Rakija,sunce ti poljubim,RAKIJA!

Naravno da je najjeftiniji proizvod - sirovina.Nju vecina i plasira dalje.Polu-gotovi proizvodi su rakija - u ambalazi od vinskih flasa sistem bure-crevo-flasa na prirodan pad,i suva sljiva mahom sa kospom.Da bi to bili gotovi proizvodi potrebna je i ambalaza.E,za ambalazu i izlazak na trziste treba novac i ljudi koji se u sve to razumeju.Prevelik zalogaj.Ali odosmo :off_topic:
 
Da kolega balansero, znam zašto sam ovo napisao. Alkoholnim destilatom nazivam sve što nije zaslužilo da dobije časno ime rakije, dosta smo pekli, ispekli i ako Bog da dosta ćemo peći, ali malo od toga se može nazvati rakijom, srpskom rakijom po kojoj je ova naša Srbija poznata u svetu. :ppozdrav:

Upravo tako, za tržište po meni pre svega treba količina, svaka roba svoga kupca nađe, ako je nešto lošija, cena će biti niža, ali neće propasti...

Sirovina je nešto najjeftinije, prošle godine smo šljivu kupili koliko se sećam po 18 RSD ( kućna adresa, ne želim ni da mislim po koliko je kupljena u Osečini kada se čoveku isplatilo da ide po 2t šljive od NS do Osečine i nazad), 2005 smo na kućnu adresu dobili 10t šljive po 6 RSD/kg i da ne navodim dalje primere vezane konkretno za šljivu.

Sa moje tačke gledišta kao proizvođača koji bi za nekoliko godina trebalo da ima oko 200 sadnica čačanske lepotice i stenlija, samo zatvaranje kruga proizvodnje donosi veliki profit bio to gotov proizvod, poluproizvod, proizvod sa ambalažom...
 
Apsolutno se slazem sa tobom,ali kazem da je mali broj onih koji proizvode a zatim dalje preradjuju.Nema danas seljek pare za susaru,hladnjacu,destileriju(ne racunam kazan,to je pilicarenje-pukne kicma za par stotina litara rakije.

- - - - - - - - - -

Ah da :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh