Skice i nacrti objekata za ovce

Ovo je moj nacrt za ovcarnik.Imam samo 13 godina i nemam bas nekog iskustva u tehnickom crtanju osim sto taj predmet imam u skoli :haha:. I evo ga moj nacrt ovcarnika,radjen na radnom stolu,ovo su neka od uputstava:
tamnije linije - prozori
isprekidane linije vrata
ova dva donja obora su za 40 ovaca (20+20) a ova tri gornja su: najmanji (prvi s leva) je mesaona za koncentrat,drugi je tzv. "porodiliste" gde su ovce sa jaganjcima starosti do 5 dana,i treci je obor za jaganjece kapaciteta 50-80 jaganjaca, tj.tu se jaganjci hrane i tove za dalju prodaju ili eventuelno jagnjad za priplod :osmeh: :ppozdrav:

001.jpg


Svaka cast decko za tvojih 13 godina nek si ziv i zdrav kad ovako ozbiljno razmisljas. Dao bih ti jedan predlog da ovaj hodnik sa 2 prosiris na 3 metra i da ostavis vrata i na pocetku i na kraju hodnika da bi mogao traktorom prolaziti kroz njega prilikom ciscenja objekta osim ako nemas neko pametnije resenje za ciscenje.

Ja bi postavio vrata sa strana gde su boksovi i ulazio dirketno sa traktormom u boksove da izdjubravam. Ako su npr. u hodniku jasle, jos ako su fiksirane muka je to ocistiti a i manevrisati sa traktorom, ovako samo ides napred nazad i cistis.
 
sad ja obratih malo vise paznje na skicu :
prvo kao sto bato kaze bolji su bocni prolazi zbog ciscenja , a prolaz u sredini ostaje neiskoriscen pa ga treba smanjiti na sirinu od 1m da moze da se prodje komotno kad nosis balu
drugo fali deo gde bi jagnjad kada su sa ovcama mogla da odvojeno jedu koncentrat i kvalitetno seno a da im ovce ne smetaju
trece deo za porodiliste je prevelik
cetvrto toviliste za jagnjad ne sme biti preveliko da nebi se jagnjad jurcala po njemu
peto mislim da mesaoni nije tu mesto
dakle po meni treba tu istumbati malo raspored i sve pregrade i jasla moraju biti pokretne nikako fiksna
 
Nazad
Vrh