Safolk ovce

Jaca doza sugonala izaziva veci broj jagnjadi, nema veze sa oplodnjom kolicina ojagnjenih, mada iskreno mislim da je uspesnost osemenjavanja slaba tako da sundjeri nisu odradjeni na vrhuski nacin,
 
/slike.php?slika=1_242500541_WP_20160208_09_37_35_Pro.jpg]
1_tmb_242500541_WP_20160208_09_37_35_Pro.jpg
[/url]/slike.php?slika=1_48500112_WP_20160208_09_58_13_Pro.jpg][IMG]http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_48500112_WP_20160208_09_58_13_Pro.jpg[/url] [/IMG]
meni opet bas lepe
 
sta te interesuje to su slike od ponedeljka znaci 8 februar ,slikani kod kako drugi kazu ,jednog od najboljih ovcara u Kuli

- - - - - - - - - -

/slike.php?slika=1_242523737_WP_20160208_11_35_10_Pro.jpg]
1_tmb_242523737_WP_20160208_11_35_10_Pro.jpg
[/url]

- - - - - - - - - -

 
ako je to hanckovo stado onda ima dovoljno informacija,ja sam mislio da je neko drugi, jer bi to onda znacilo da ima jos jedno dobro i kvalitetno stado, sto bi za ovu rasu u srbiji mnogo znacilo
 
Pozdrav svim forumasima i ljubiteljima ovcarstva.Imam nesto ovaca "loseg" IDF pa je bio plan da se dobrim ovnovima iskristalise stado... Medjutim jako mi se dopada safolk i sve vise mi se cini da ce opredeljenje ipak pasti na njega ali mi je cudna jedna stvar: Zasto je toliko malo zastupljen kod nas?!?!
 
Pa mala zastupljenost je zbog malog interesovanja. Da bi se neka rasa proširila treba nekoliko ozbiljnijih odgajivača da stane iza nje i da je gaji duži niz godina.

Deo problema leži i u tome što je malo teže uvesti kvalitetno osnovno stado, pre svega zbog cene. Ovo što sam napisao ne važi samo za safolk ovce, nego je uopšteni problem.
 
Kolko ja znam jedan soj cigaje i jese oplemenjen safolkom...ako gresim nek me ispravi neko
 
vocki , klega kermeci je postavio slike hanckovog stada koje je dobijeno pretapanjem cigaje
 
Pozdrav svim forumasima i ljubiteljima ovcarstva.Imam nesto ovaca "loseg" IDF pa je bio plan da se dobrim ovnovima iskristalise stado... Medjutim jako mi se dopada safolk i sve vise mi se cini da ce opredeljenje ipak pasti na njega ali mi je cudna jedna stvar: Zasto je toliko malo zastupljen kod nas?!?!

Sale1987 slusaj malo pazljivije sta pricaju eminentni odgajivaci "Safolka" u SrbijE.A uzgred i gledaj da li se poklapa to sto pricaju i ono sto vidis.
U eri interneta sve ti je dostupno,prosaraj malo netom poseti Engleske ili Dojce sajtove,mozes i Austrijske sajtove,pogledaj malo njihove aukcije grla u 1a klasi i elitu na aukcijama,uporedi cene,kvalitet i naravno cistocu rase.Na Dojce aukcijama cene nisu toliko basnoslovne za vrhunska grla.Ne dozvoli da ti nasa domaca siva eminencija po istoj ili slicnoj ceni prodaje maglu,pretopljenu Cigaju.
Los Frans u cistoj krvi se moze popraviti sa grlima iz najnovijeg uvoza iz Francuske,stigla su odlicna grla,i bice Frans samo bolji kvalitet.

Na tebi je da odlucis hoces li "cistog Safolka" ili da popravljas loseg Fransa sa elitnim Fransom.
 
Nazad
Vrh