lle de france rasa ovaca

Sa koliko meseci su ill de france ovnovi polno zreli ?
2vd0ffl.jpg

U principu sa 7-8 meseci, mada nije preporucljivo da se tako mladi "ovnovi" pustaju u intenzivniji pripust jer mozete za posledicu imati fizicki nedovoljno razvijenog ovna.Fotografiju jednog takvog koji je rano usao u pripust i ostao sitan sam postavio u nekom od svojih ranijih postova.
Za razliku od njega, ovan sa ove fotografije (ojagnjen 2010g) je prvi put usao u ozbiljniji pripust sa navrsenih 13 meseci kada je i nastala fotografija.
Inace je, po slobodnoj proceni, znatno duzi i markantniji od vecine IDf ovnova izlaganih ove godine na NS sajmu iako je po starosti jos uvek "klinac" za njih.
 
@ovcar pocetnik
svaka cast za ovnove impozantan prednji kraj bez iks nogu sto je slucaj vecine ovnova butovi dobro razvijeni sve po PS-u reci koje im je poreklo ako nije tajna?

Jedan ovan je iz mog stada, njegov otac vodio je porijeklo sa Karadjordjeva, a drugi je sin ovna ovogodisnjeg sampiona sajma , inace vlasnika Laze Slepcev iz Begeca,
koji vodi porijeklo od stada Pavela Tordaja! Pozdrav!:ppozdrav:
 
@Matkee
nisi dobro procitao napisao sam impozantan prednji kraj znaci da je za desetku. Sto se tice iks nogu prednjih pogledajte ove ovnove i i neke koje imaju tzv iks noge i procenite sami koje vam se vise svidjaju pozz
 
1zoc6z8.jpg

Dobro vece svima,
hteo bih sve da vas pozdravim posle duzeg vremena i odmah da se izvinem zbog ovakvog ubacivanja slika, pogotovu ovih par bez komentara ali ne bih znao kako da drugacije uradim, i ovako je jedva uspelo.
Vidim da ste bili vredni zadnjih nedelja sto mi je jako drago. I ja bih se pridruzio dobrodoslicama novim clanovima.
Kako sam vec procitao, vecina je saznala da smo uradili jos jedan uvoz IDF. Posto su me vec neki od vas zamolili za slike pretpostavljam da i ostale zanima kako izgledaju zivotinje. Ovde je par slika a ima i nekih na nasoj stranici. Na ovim slikma je jedan deo uvezenih ovaca koje su spremne za parenje i one koje su ranije uvezene. Ostale uvezene zivotinje su mladje pa ce se zajedno sa dviskama koje su kod nas odgajene pariti krajem godine. Ovan sa slike je i proslog uvoza, ove nove nisam uspeo da uskilam ali bice i njih
Sve vas pozdravljam do sledeceg javljanja
 
@Matkee
nisi dobro procitao napisao sam impozantan prednji kraj znaci da je za desetku. Sto se tice iks nogu prednjih pogledajte ove ovnove i i neke koje imaju tzv iks noge i procenite sami koje vam se vise svidjaju pozz

A sada vi mene kolega ne razumete :osmeh:, moj ovnić ima iks noge pa pitam da li je to neki veliki problem ? :ppozdrav:
 
Sve pohvale za kolegu Miljka.Njegove ovce iz uvoza imaju sve sto ove nase nemaju i nemogu dobiti samo ishranom i uslovima drzanja vec i mukotrpnom selekcijom i novom svezom genetikom.Tu pre svega mislim na gabarite trupa kod ovaca, pogotovu njegova duzina i te jake noge koje sve to drze u tom raskoracnom stavu, koji nastaje zbog sirine grudi.Verujem da je selekcija radjena i na plodnost i mlecnost tako da je i tu rezultat vrhunski.Da nezaboravim zadnje butke kod ovce na prvoj slicu su impresivne,ovna je suvisno i komentarisati:cool:
 
svaka cast i uspijeh u daljem radu za kolega Miljka ovce su svano izvanredne naravnu nisu dzaba uvezene i ovako njegovan o ovnu je suvisno nesto govoriti :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh