lle de france rasa ovaca

dobro je sto si je ostavio odvojenu, sad samo dobra hrana odmah u fulu i za par dana da pocnes sa dopunskom ishranom jagnjadi i bice svi cetvoro kao loptice.ja sam imao jednom cetvorke i ovca ih je na podoj pustala samo po dvoje i bilo je to u vreme pase pa je bilo lako.srecno i sve najbolje
 
poz e da se i ja pohvalim pre tri dana mi se ojagnjila jedna dviska kupio sam je kao ile de france dobro mozda nije cista ali ima dosta krvi.ojagnjila je zensko koje obavezno ostavljam.bice i slika da mi kazete vase misljenje.
 
1zfyg2.jpg
.
14t9gls.jpg

nohaw9.jpg

91j8s7.jpg

Slike iz Fr.
 
sta mislite koliko posto ima krvi ile de france?kupio sam je kao il de france,mozda nije cista pa me zanima vase misljenje??dviska je,ojagnjila je zensko pa ako ga dobro odgaji ostavi cu ga.

- - - - - - - - - -

a sta mislite o ovom momku,vodi poreklo od naseg forumasa koga nesto ovde nema mnogo a to je ZEMUN?
 
ja mislim da ova dviska nema nimalo krvi idf u sebi cak i prcenat w nije dominantan u njoj
 
idf nije sigurno mozda do 5%,ali bih pre rekao da je to wirt dominantniji mozda do 20%.sto se tice ovna glava lici na idf,mada nije bas nesto hranjen ocigledno pa ni potencijal ne moze da dodje do izrazaja...to je moje misljenje naravno mada nisam ekspert da se razumemo.
 
ako je ovo jagnje od ovna kog si prikazao onda nema razloga da ga ne ostavis jer je ovan idf rase pa ce ono imati 50% njegove krvi
 
ja sam video njegovu kolekciju ovaca i ovna na sajmu u kragujevci 2012 ako se ne varam ,a boks pored njegovog su bile siljegice koje je prodao kolegi brzanu i sve je izgledalo jako dobro i za nase uslove daleko iznad proseka
 
Zemun je proveren i uzoran odgajivac ove rase i za njegova grla imam samo reci hvale video sam ih nekoliko puta po sajmovima i kod ljudi kojima je prodao i zaista se radi o jedno od najboljih odgajivaca ove rase kod nas.
 
Tacno tako!
Mi ostali, koji drzimo Ile de France imamo ozbiljan zadatak, koji nece biti nimalo lak, a to je: Da pratimo, a ukoliko mozemo i da stignemo ucitelja/geneticara :osmeh: .
O preticanju nema govora, jer kolega ima neverovatno iskustvo,znanje i praksu.
 
Nazad
Vrh