lle de france rasa ovaca

Koji od dva ovna ti je pario tu jednu ovcu , ajd reci ako znas . Ne prozivam ja nikoga samo hocu da čujem istinu , ako je moguće . Kod tebe je sve nešto između.Nije iz usta cirkuzanta izašlo da je siljega koštala 1500€ I da ste obilazili dosta farmi po Fr i izabrali najbolje nego iz tvojih, a ti Stanicu najviše sto si otišao su Banovci da obidjes ovčice u karantinu.Moj ti je savet da ne obmanjuješ vise narod i da lepo ovde kazes istinu, i tebi će biti lakše , pasce ti kamen sa duše .
 
Svasta se ovde moze procitati pa i napisati,moja konstatacija je da ima mnogo pa cak i previse ljudi koji nude priplodna grla a zainteresovanih za kupovinu gotovo danema a dolazi sve teze vreme.Subvencije kasne apitanje je kad ce biti ukinute, mozda.Zato padaju uvrede zato pravi odgaivaci poput Stanica nisu dobrodosli da bilo sta napisu a da pritom ne dozive neprijatnost.
 
Dejane, sve je vise puta ispricano posle dve godine i ne znam sto imas potrebu da se vracas. Drago mi je da si sad ubacio u tekst jos jednog ovna iz uvoza, dok je malopre bio nijedan, drago mi je da vise nije sporan ni ovan koji ima toliko pominjanu rec ELITA, drago mi je da si malo dosao sebi, pa menjas i ton, ne spominjes mi porodicu. Drago mi je da si shvatio da ceo forum zna da se iza laznog profila Rengi krijes ti i da i to vise ne osporavas. Malo mi je cudno da ni rec nisi rekao oko "hakovanja" mog mail-a, pretecih poziva i poruka, ali neka, bavimo se stvarima koje te bole i za koje polako spustas loptu. Napredujes Dejane... Isto tako nije tacno da sam uvezao 4 ovce, nije tacno da je jednu pario itd. No, s obzirom da te boli sto se prica o toj ceni, sledeci put cu reci da kosta 25 000 eura jedna noga...prednja leva. Pricao sam u mnozini Dejane, jer nisam nikog hteo da istaknem, ni onog ko me najvise odusevio, ni onog ko to nije, a na samom pocetku snimka (sto kasnije nije stavio u prilog) sam naveo imena i zahvalio se ljudima koji su ucestvovali u uvozu, kao i to da sam rekao da o ceni necu rec da kazem. Ako jos uvek postoji ta verzija celog snimanja, zamoli ga da ti da i cuces sve. Cak u sred priloga, kad je pitao koliko kosta, odmahnuo sam rukom i rekao da necu da snimamo dalje. Sve ovo zna tvoj prijatelj, koji je clan ovog foruma i koji se svaki put, kada vidim nacin na koji pises i pitam ga "Sta je ovom coveku?" trudio da mi objasni kako si ti jos uvek nezreo i da na tebe treba da gledam kao da ne postojis, sad vidim da je bio u pravu, samo sto je on pritom mislio da ti nemas zlu nameru, sto valjda i dalje misli, a vidimo i tvoje namere koje su, pa ne bih dalje o tebi. Iz dvorista sam razne cirkuzante ispratio, ovaj novinar ne bi bio prvi. On je insistirao, pa hajde, pa naravno da je skuplji transport na manji broj zivotinja, pa naravno da je ovo, da je ono, reci ovako...da vide kako mladi ulazu u zivot na selu, a ne na diskoteke, kola i slicno. Dok ovo pisem imam tu sliku ispred sebe, to njegovo teatralno objasnjenje kako ce snimak ici. Taj isti novinar je negativno pricao za neke kolege (ne zelim da ih imenujem, jer je i to bilo ruzno sa njegove strane) od kojih, kako je rekao "ne moze da spava", jer ga stalno zovu i mole da dodje da napravi prilog. Kaze "ma necu kod njih ici vise, ma nema, treba malo i neki drugi da se prikazu..." Otisao je odmah sledece nedelje tamo. Nadam se da iz ovog zakljucujes o kakvom novinaru je rec, a znam da znas. Nebitno... Uglavnom odbijam ta snimanja, ali eto dva puta sam prihvatio, prihvaticu i sledeci u kom cu tebe posebno pozdraviti i reci da je cena 5000 eura po vunenom vlaknu, pa ti kao vrsni djak ces imati zadatak da izracunas to. Nista u zivotu svakako ne radis, pa da ti zadam zadatak, eto...jos neko vreme da ti budem tema, volim kad se o meni prica na bilo koji nacin, narocito mi je simpatican tvoj nacin. Ozbiljan je to sve moj prekrsaj, da...nisam znao da si gledao u nase novcanike i znas koliko je to kostalo para, znoja, truda... Racunaj 5000 eura po vunenom vlaknu. Ti, Dejane...toliko znas, da se plasim da nisi ti mozda snimao taj dan? Vidim poznati mi ljudi bili pre te dve godine. Dve godine Dejane, a i ti i dalje u temi Nikola, u temi snimka, sta je ko rekao... Bavi se druze sobom, ili ako bas moras drugima (cim pratis posle banovanja sta ko pise i cim se prijavljujes pod tudjim i laznim imenima ocigledno moras), bavi se stvarnim prekrsajima, ko je sta uradio, ko je koga i kako prevario, a ne sta je rekao neko i onda tinejdzerski napadi.Poziv za tebe stoji, da popijemo mi pice i tastatura junacenje ostavimo na internetu. Mani me se Dejane, idi juri nesto u kafani...lakse ce ti biti. Treba coveku zena, prijatelj...nadji to. Ako zelis, odacu ti tajne kako da smuvas devojku, kako da joj pridjes, objasnicu ti sta posle...bez brige. Ovo, oko prijatelja valjda sam znas. Sve vreme sam mislio kako politicari obmanjuju narod, a sad mi ti kazes da sam ipak to ja. Da ne verujes...
Pozdrav Dejane!
Kolega @
LakiPA izuzetno sam smiren ,a procitao sam i razumeo da sam se zalio da su ovajdili paraziti i spomenuti kolega. Izvinite ako nisam dobro protumacio, ovo su Vaše reči "kako su ga ojadili ovi naši paraziti, pa farmbois, pa..."
Kad god sam pokusao ozbiljno da pisem i koristim forum onako kao treba, uglavnom je nastajao muk, pa da se tradicija ne nastavi, evo ovde prestajem sa pisanjem koje nikog ne zanima.
Ljudi, jedan je zivot, danas jesmo, sutra nismo...ako ne mozemo biti dobri, aj bar da ne budemo losi. :osmeh:
Evo slike da, kako se popularno kaze na forumu " osvezimo temu "
6dx153.jpg
 
Samo poturaj Stanicu a vreme ce pokazati... Da li ces od npr 40 ovaca prodati 100 ili 55 za priplod. Nisam ti brojao ali cu navratiti do tebe da vidim i da izbrojim grla pa da vidimo ko prodaje 40 a ko 1000 grla godisnje. :D Mnogo je crnih rupa danas i mnogo je pljuvaca na slepo ali samo su se neki usudili da kazu istinu... rekli su mi da sam filozof sa 7 godina, jbg, decko debil. Sto kaze onaj mora da sam belo vukao jos onda. Ja igrao samo super maria.
Kod nekih je bilo ima uvek a kod nekih je bilo rasprodato dodji sledece godine.
Jedan savet, Urosa cenim ali hoce da baljezga mnogo i u svojoj struci (veterinar).
Deki ti si mi se cinio ok, zezanje makar i Stanica ajde da ga zezamo ali ovo zena , deca , sta je kupio to mi je jako jeftino buraz. NIJE OBRAZ GUZICA
 
Uh bre, Maxa pito ko je uvezo ovce a ja mu odgovorio, nisam mislio da te je farmboise ojadio već da je i on uvezao ovce te Maxa može da ga kontaktira ako hoće nešto da ga pita u vezi uvoza ovaca. Eto, sada je valjda jasno, ja mislio da ne moram baš sve didaktički da objašnjavam al ako treba nije mi problem da kucam. :cao:
 
Naravno da moras da objašnjavaš Laki Pa, i da se nabijes u mišju rupu kada veliki objašnjavaju . Ajd Stanicu idi nahrani to malo ovaca sto imas, odmeni malo dedu , nemoj ovde filozofirati već budi malo koristan. Ako ikada poželiš da budeš iskren , ti napisi koju rec ovde , mani te memoare od cele stranice gde samo lupetaš a ništa ne kazes
 
Pozdrav!Jedno pitanje, da li je neko od forumasa uvezao rase IL DE FRANCE?Koliko izlazi po komadu zna neko?Ja bih hteo ove godine ako da Bog da uvezem par desetina komada mozda i stotinak.
Sto se tice prava preceg zakupa kod umaticenih ovaca, koliko ide 1umaticena ovca ide na 1ha zemlje jel tako?

druze ja sam ucesvovao u uvezao prosle godine sa jos nekoliko kolega,mogu ti ispricati kako i sta je nas izaslo slobodno se javi u pp
 
Svasta se ovde moze procitati pa i napisati,moja konstatacija je da ima mnogo pa cak i previse ljudi koji nude priplodna grla a zainteresovanih za kupovinu gotovo danema a dolazi sve teze vreme.Subvencije kasne apitanje je kad ce biti ukinute, mozda.Zato padaju uvrede zato pravi odgaivaci poput Stanica nisu dobrodosli da bilo sta napisu a da pritom ne dozive neprijatnost.
Hvala na pohvali.
No, ovako...
Kako u životu, tako i ovde. Nije zahvalno talasati, biti hrabar, ili lud (čitaj:glup) , pa izneti svoje i mišljenje većine (kako bi se možda neke stvari pokrenule), stoga ne vidim svrhu svog boravka na ovom forumu, kao ni na bilo kojem drugom. Naročito u ovoj temi nema svrhe. Nema smisla gubiti vreme, kada se piše o svemu, sem o onome za šta forum služi. Toliko zanimljivih otvorenih tema u koje se godinama nije pisalo ništa, od ishrane, smeštaja, jagnjenja, parenja, bolesti, higijeni....
Priznajem da sam ispao naivan time što sam izneo svoje mišljenje, kao i neke činjenice za koje znaju mnoge kolege sa foruma i ne smeju da napišu ni slovo, a znaju to mnogi i van foruma, samo ne žele da se zameraju i nemaju onu stvar...mušku stvar.
Šta imam od toga što mi se telefon usijao porukama i pozivima posle mog pisanja na forumu, kada su me te iste kolege koje dosta znaju zvale i gotovo svi hrabrili za to što sam napisao?
Jedan post na forumu neće promenuti ljude i njihova mišljenja, dela, postupke, tako da kritika neće i ne može da urodi plodom.
Stvari se svakako neće promeniti.
Svi upiremo prstom u nepravdu i vičemo da ne treba tako, a nepravda se smeje i misli - vidi me tek sad!
Loši ostaju loši, ne trzajući se mnogo na okolinu.
Od ovaca ne živim, još manje od foruma, tako da...
Izvinite, nećete mi nedostajati, kao ni ja vama.
Ne morate mi odgovarati na ovu poruku, niti me ubuduće spominjati (davati pažnje i time veličati :osmeh:) , jer u ovoj temi više slovo neću napisati.
Ne valja ovako, ne valja onako, ne valja kad prodam grlo po ovoj ceni ili po onoj, ne valja kad poklonim grlo, ne valja kad napišem/kažem, ne valja kad ne napišem...
Pozivi kasno noću, pretnje, poruke kojima se preti meni i mojoj porodici...čemu? Dosta je!
Pozdrav i do sledećeg postavljanja slika...samo napred!
P.S. Dejane Rengi ili kako si se već predstavio (valjda moderatori foruma znaju ko si, pošto mi svi znamo da je u pitanju lažni profil) , s obzirom da i dalje diraš porodicu bez ikakvog povoda, evo za tebe imam poseban pozdrav od dede koji pomaže svojim unucima i praunucima. Nije u temi, ali valjda će biti oprošteno. Ovog puta evo jedne slike od pre neki dan...
25pphci.jpg
 
Poslednja izmena:
Ko se mača lati od mača i gine. Imao si i ti lažne profile na onom drugom forumu jer nisi imao tu istu mušku stvar , za koju se sada hvatas , da kažeš šta misliš .Krio si se kao mis i pjuvao iza lažnog profila a na svom tapkao stazu dobrog i poštenog momka , a sada kada su maske pale kao sto kažeš ti se jedini jedis . Zapitaj se zašto je tako?
 
Pozdrav kolege ovcari! Ja sam Dejan iz okoline Lazarevca. Imam ove ovcice sad su mi se izjagnjile pa me zanima da mi pomognete savetom ko hoce! Imam jednu koja je ojagnjila 3 kom, od ta 3 dve zenice dohranjujem na cuculu sa kozjim mlekom pa me zanima koliko puta dnevno da im dajem i koju kolicinu po jagnjetu? Stari su 8 dana i jos uvek ne mogu da pogodim kako je najbolje, a hteo bih da ih sto bolje odhranim posto su one budućnost mog stada!

- - - - - - - - - -

Unapred zahvalan!

- - - - - - - - - -

A da jos nesto! Ne mora ovako može i u inbox da mi se jave ljudi koji imaju musku jagnjad da prodaju posto gledam da spremim jednog ovnica za moje zenske jagnjice zbog srodstva! Mozemo i da se menjamo posto imam i ja lepih muskih, za svaki sam dogovor!
 
Za pocetak na jedno 4 sata,a za jedno ned.dana svedes na 3 puta dnevno.kolicina koliko procenis da im nije puno.Mada mi je licno iskustvi da takva jagnjad nikad ne narastu kao ona pod ovcom i nemaju dobar majcinski instinkt kasnije.mozda ovo i nije pravilo ali meni se tako desavalo.
 
Ma znam Savo to. Odgajio sam 20 ak teladi na cuculu i nikad nisu mogli da budu kao pod kravom, ali sta da radim zao mi da ih pustim samo pod ovcu svo troje, da im pomognem koliko mogu!

- - - - - - - - - -

Jedno pije bas lepo a i drugo pocelo da dolazi na cuculu samo povuce nekoliko puta i ode, sigurno za neki dan i ono ce da pije lepo! Danas im je 9 dan!
 
Pa to si u pravu slavis mada.... Joooooj ne bi ga odvajao neka vuce koliko ima imam pod njom dva zenska i jedno musko. Dva zenska piju na cuculu samo biju musko ni da proba ma nece pa nece

- - - - - - - - - -

Inace uhvatio mi se lep prosek od 4 ovce 8 jagnjadi 4 muska i 4 zenska!

- - - - - - - - - -

Bas sam zadovoljan i imam jos dve dviske da se jagnje

- - - - - - - - - -

A ovan poreklo od culetica i zemuna, majka od culetica otac od zemuna! Dobar je sad u januaru 2 god
 
Nazad
Vrh