lle de france rasa ovaca

Piksi molim te pazi na y i z tesko mi je citati takve postove:osmeh:

Elem i kod nas je formirano jedno vece stado od cca 100 ovaca il de frans priplodni materijal skupljen od Sida do Banata i dovezen u Stapar. Ovce su prva liga. Stado nije moje, vec od prijatelja.
 
ma znam i mene nervira laptop mi mesa z i y!a nikako da naviknem!

- - - - - - - - - -

inace i ovaj iz Kloke sto sam kupio zensku ima oko 100 kom
 
pozdrav drage vec sada mogu da kazem kolege ovcari!nije me bilo ovih dana to ne yato sto nisam hteo da pisem vec sto sam trazio priplodni materijal.bas sam se namucio sta sam brojeva okrenuo ne znam ni sam niko nema za prodaju.i na kraju sam nasao u selu Kloka kod Topole.pa sa ponosom mogu sada da kayem da sam vlasnik 4 yenska i jednog muskog jagnjeta!za neke je to mrva a ya mene bas mnogo ipak sam lepo platio !inace prodao sam celo moje malo stado tako da pocinjem od nule pa ako nesto u buducnosti pitam imajte raymevanja posto bi hteo da ih sto bolje odgajim i da postanu dobre ovce!unapred hvala svima i nadam se da cemo se druziti lepo!inace kolega stanicu moyda si pogresio kada sa napisao Deki pa mi odjasnjavas za glavu nesto si komentarisao sa Rengi a ne samnom

- - - - - - - - - -

inace imam neki snimak u telefonu koji bi voleo da postavim samo ne znam kako pa da vidite i ocenite
Kolika su jagnjad i koliko si ih platio?
 
Evo nekoliko slika sa sajma u Madjarskoj, grad Hodmezevasarhelj.
U pitanju je najveca izlozba konja i stoke. Sudije su bile iz Turske i Spanije, a na slikama su tri ovce proglasene za " mis izlozbe " i jedan od ovnova starosti od 13 do 15 meseci koji je dobio titulu.
15dmbfp.jpg

15mjk79.jpg

10wmyr9.jpg

wa0av5.jpg
 
Piksi molim te pazi na y i z tesko mi je citati takve postove:osmeh:

Elem i kod nas je formirano jedno vece stado od cca 100 ovaca il de frans priplodni materijal skupljen od Sida do Banata i dovezen u Stapar. Ovce su prva liga. Stado nije moje, vec od prijatelja.
Šta to podrazumevate pod tim " prva liga"? I bas bih voleo da upoznam tog odgajivaca koji najbolje ovce iz svog stada prodaje ma koliko cena bila
 
Pa logicno i normalno je da niko nece da proda najbolje,mozda jagnjad ali vecina ni to!sta kupis kupio si pa dalje formiraj sam sta hoces

- - - - - - - - - -

Ja sam recimo kupio 4 zenska i jedno musko.od zenskih dva su bas super a ova dva videcemo .morao sam tako jer niko nece da proda zensko jagnje.pa cu valjda za neku godinu doci i ja do necega dobrog
 
ja nisam strucan jer od skoro gajim ovu rasu i imam jos puno da ucim, ali ovo vase stado je vrhunsko.svaka cast na odgoju ili kupovini
 
Јесу ли тамне мрље изнад леве ноздрве колеге пале дозвољене, нису дозвољене , толеришу се или је то недостатак и мана? Или је то само прљава њушка од прашине?
 
Kolega framboise, jagnje na trećoj slici koje nije osisano , jel musko ili žensko ?

- - - - - - - - - -

Šumadinac , gde vide tu mrlju ?
 


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

e ovo su jagnjad sto sam kupio.nisu bili raspoloyeni bas za slikanje bili su gladni ali nema veye bice kasnije jos!

- - - - - - - - - -

majka ovnica je od kolege culetica a otac od kolege zemuna
 
Nazad
Vrh