Ranija setva kukuruza

Sreća pa ne uzeh sav kukuruz koji sam planirao inače bi te kasne grupe ostale za iduću godinu.
 
Konacno otvorena sezona... Sad sam se vratio kuci, posejano 3 hektara P1114, i dodao 5 kesica P0725.
Zemlja nije bas tako hladna, ali me produvao vetar samo tako. Nisam vratio zadnje staklo od jesenas!
 
Ima jedan kod mene u selu, koji godinama seje kukuruze u maju, tj. počinje 15 pa kad završi, i još seje fao 600 i 700. Izgleda kako za sada vreme stoji, ove godine će nam to biti rana setva, al netreba ići preko fao 500... Inače on ih bere beračem, kako koje godine , al nikad pre polovine novembra nepočinje.
 
Ja idem sutra da uzmem neke ranije hibride.Pošto sve krunim ne smem se igrati sa kasnim grupama.Uzeću KWS 3381 i Pionir F73 pa šta im Bog da.
 
Prosle godine na ovaj dan smo bacali vestak i spremali za setvu. Setva obavljena 4 aprila. U prolazu sam svratio do jedne njive danas pre kise, suvo na dubini 5cm ispod je bas blato. Ove godine ne moze ni da se razmislja o ulasku u njivu pre 10 i to ako vreme posluzi (kao sto najavljuju). Sva sreca pa jos nismo uzeli seme, videcemo koju fao grupu cemo sejati trebalo je AS-ove kasnije grupe ali videcemo sta ce biti na kraju nebo ce pokazati.
 
Pa čini mi se da ovde pišu i ko još nije posejao pa se i ja javio. Što se ljutiš odmah, evo ti pivce za živce :ppozdrav: Ja častim :osmeh:
 
Nazad
Vrh