Ranija setva kukuruza

e ljudi moji.tako mi semo i nikad nemamo kukuruz.na hektar misli. to kod nas tako
 
Sto bi jedan profa rekao "Sejali smo kukuruz tako kad bik legne da ne porusi ni jedno stablo" :osmeh:
hehehehehehe :haha: ma covek sigurno pogresio :haha: ako bi sejao razmak redova na 75 i razmak od 30cm izmedju biljaka pa dodje 44444 biljaka sto znaci da bi po njegovom bilo i preko 50cm izmedju biljaka :haha: ali ovo je dobro za bika u kukuruzu hehehehe nista smesnije nisam skoro cuo ni video :haha:
 
Mislio covek na pola hektara,ili kj sta se lozite,pogresio covek,kao da je neko lud da seje na pola metra
 
E , a šta bi falilo da su sjemenske kuće dobile hibride koji se tako i siju a da daju 2-3 dobra klipa po stablu , al kolko bi onda manje sjemena prodavalo. Neće lopovi tako a što nebi moglo.
 
Ja sejem na razmak od 75 cm izmedju redova a izmedju zrna 30 cm i otisla su mi jedan ipola drugog dzaka od 25.000 zrna ns 640 za 1 hektar...pozdrav
 
@duki78
Dogodine probaj malo gusce, da te ne ubedjujemo ovako. Probas jedan mali deo pa ces da vidis razliku.
 
Ja sejem na razmak od 75 cm izmedju redova a izmedju zrna 30 cm i otisla su mi jedan ipola drugog dzaka od 25.000 zrna ns 640 za 1 hektar...pozdrav

Jedno su Vojvodjanske zemlje, a drugo su zemlje juzno od Save.
Sej druze kao sto si do sada radio. Znam iz iskstva sta pises.
Ako posejes na 22- 23 cm kukuruz i ne padne mu kisa u izbacivanju metlice i odsecanju roda na tvojoj zemlji neces nista imati da beres.
 
Nazad
Vrh