Ranija setva kukuruza

Ja sejem uglavnom oko 10. aprila, rezultati su za uslove Banata odlicni
 
ja ovih nekoliko godina sejem pre 15aprila i to prvo setvospremač i odma iza toga sejalica tako da seme ide u vlažnu zemlju i brže klija
 
Da li pre same setve bacate ureu ili kasnije prihranjujete. Ja uvek dan dva pre setve bacim pa zakultiviram.
 
Znam da kod nas kasnije idu prehranu sa ureom kad kukuruz vec kad nikne i bude jedno 40-ak cm. Rasturivac i gas,ali malo izgori na obodu lista. Pitao sam Vesnu Cer,ako je znate,ima li to kakve negativne posledice. Kaze zena da nema,al je malo ruzno za videti. Al kaze da nista specijalno ni ne donosi. Slobodno sve pred setvu,al samo ureu,dok kan ili an ne mogu toliko dugo da traju. Urea i do 7-8 meseci traje. Tako kaze Vesna Cer jedna od priznatijih agronoma u Vojvodini.
 
paorpaor je napisao(la):
Znam da kod nas kasnije idu prehranu sa ureom kad kukuruz vec kad nikne i bude jedno 40-ak cm. Rasturivac i gas,ali malo izgori na obodu lista. Pitao sam Vesnu Cer,ako je znate,ima li to kakve negativne posledice. Kaze zena da nema,al je malo ruzno za videti. Al kaze da nista specijalno ni ne donosi. Slobodno sve pred setvu,al samo ureu,dok kan ili an ne mogu toliko dugo da traju. Urea i do 7-8 meseci traje. Tako kaze Vesna Cer jedna od priznatijih agronoma u Vojvodini.
aman ljudi nemojte takve stvari raditi. urea kad pokisne, treba joj 15 dana da se razloži na sastojke koje biljka može da usvoji.koren ode u dubinu a tvoja urea pliva u sloju od 5cm u odnosu na površinu zemlje...ZAŠTO KAD JE KUKURUZ OD 40 CM? zašto? zašto praviti ožegotine ako ne moraš? zašto ne razbacati mesec dana pre setve?
 
Paore ako sijes pionir moja preporuka za prve rokove

P 12
B 23
Y 54
H 31
R 10
Kod nas su se ovi hibridi dosta dobro pokazali u odnosu ulozeno-dobijeno :cao:
 
Ja bi ove godine probao sa N01 i F38,ako uspem da ga dobijem , B08 i F02. Imaju odlican rani porast,a i za nicanje im je potrebno samo 8 stepeni. Tako da mogu i u hladniju zemlju.
 
B08 ne sazri :sta:
Pa kod mene na njivama je zadnje dve godine i uvek ima manju vlagu od F02 (koji je ako ne najbolji hibrid onda medju prva 3 uopste). Da nisi slucalno pobrkao sa nekim?
 
Slusao si nadam se kao i ja predavanja o pioniru

Ja sam ti naveo koji su dobri u mom slucaju kao rekorder se hvali M 34

iz grupe 400 a meni ne stima

B 08 mi je super za silazu iz slicne grupe radije K 67 ako biram za zrno
 
B08 je raniji hibrid od F02 i mi smo ga uvek krunili na njivi sa manjom vlagom! Ja sam jako zadovoljan sa B08
 
takodje je b08 moj favorit za krunjenje al gledam pionirove oglede i poredim b08(fao 450) sa a24(fao 340) prinos manje vise isti dok a24 koji procenat vlage manje 'el sejo neko a24?
 
Nazad
Vrh