Ranija setva kukuruza

Danas sam opet malo ceprkao .. Dekalb 5276 pustio klicu oko 1 cm ...a K67 sejan isti dan na istoj parceli pustio 3 cm klicu. moja prognoza za 3-4 dana K67 izbija napolje.
 
I danas ceprkao na vise mesta i nesto mi kilavi ceka sunce izgleda kukuruz.Cim malo ugreje zemlju nadam se da ce iskociti iz zemlje
 
Obišli kukkuruz koji je sejan 9.o4.
P4080033.JPG
P4080035.JPG
P4080038.JPG
 
as 72 sejan pre tacno dve nedelje, klica oko 5 cm dugacka, samo sto nije izasao :) juce ga oprskali, samo da otpopli i evo ga :D
 
Tek su pustili malu klicu mozda 1 - 2 mm , setva 11.04 naravo neprskan NS 6030, 5043

14uxooz.jpg


210c7ex.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam jednu njivu koja je posejana 12. seme je nabubrilo, ali nema još klicu. Gornji rastresit sloj zemlje je suv, a seme stoji na vlažnom. Prijala bi mu kiša.
 
ne treba mu kisa ako je seme u vlaznom cak i ako zasusi i ne bude u vlaznom seme je vec isklijalo i ono koristi svoju energiju za rast.. klica ne usvaja zemljisnu vlagu ...jos uvek.. dok ne potrosi sopstvenu energiju... samo mu treba odgovarajuca suma temperatura... sto zavisi od hibrida do hibrida.... dekalb 5276 i K 67 jedan do drugog , dekalb tek pustio klicu a a pionir 3 cm klicu... sve je do hibrida...


edit: sto ne mora da znaci da ga dekalb kasnije nece prestici ili sustici u razvoju....
 
2dbkjuu.jpg

D11 spusten u zemlju 9 aprila, okrecen semaforom i slavolom. Pogledao sam kod komsije koji je sejao istog dana NS6010 i apsolutno ista situacija osim sto on nije tretirao seme nicim.
 
Nazad
Vrh