Ranija setva kukuruza

Bogami ja danas posadio BC hibrid i na nekih 5 cm je vlaga izuzetno velika za cudo.Posle sam morao da dovrsim parcelu sa setvospremacom na drugom kraju sveta i motike mokre tj blatnjave skoro.Sve njive djubrim osokom pilecom neznam koliko je to vazno za vlagu
 
Danas je bas duvala kosava, zna da znatno isusi zemljiste.
Evo jedna slika od danasnje setve, cak je i markir iskrivila :haha:
 
Picture-4.jpg
 
Ja sam bogami ove godine sve tretirao jos dodatno furadanom. Sto je sigurno, sigurno je......
Prosle godine tretirano sa poncom nisu dirali zicari ali su zato sve pojele divlje svinje, a kada se tretira sa furadanom probaju ali vrlo brzo ostave.
 
Ja sam bogami ove godine sve tretirao jos dodatno furadanom. Sto je sigurno, sigurno je......
Prosle godine tretirano sa poncom nisu dirali zicari ali su zato sve pojele divlje svinje, a kada se tretira sa furadanom probaju ali vrlo brzo ostave.

A gde ste nabavili furadan? Ja nema koju apoteku nisam zvao i svi su mi rekli da ga ne trazim da je izbacen iz upotrebe.
 
Setva gotova,ostalo jos 3kj od nedelje usluzno ali i to kad stignem. Vecinu sam posejao u vlazno tako da ni prasine nije bilo,zadnja 2-3 dana se propisno prasilo,ali su markiri izbacivali vlaznu zemlju.
 
To nije istina,zapravo je zabluda.

Dali je zabluda ili istina neznam, ali znam da kukuruz svinje nisu dirale kada je tretiran furadanom. Isprobano 10-tak godina unazad, nepricam napamet.
A sto se tice furadana on jeste izbacen iz upotrebe tj zabranjen je za upotrebu i nema ga u prodaji. Ali moze se naci kod nekih poljo apoteka sumnjivog morala......:haha:
 
Ne spada u ovu temu, nije rana setva, ja posejao prva tri hektara. imam slike, ali me j..e aparat. Možda i USB, nisam siguran. Ja i banderu kad pipnem, nestane struja.
 
Nazad
Vrh