Ranija setva kukuruza

Cale je danas zavrsio sa setvom kukuruza,sad da podmaze masinu i ja kad dodjem odradimo finis za soju i u subotu minimum 6kj moramo posejati,a nadam se da cu stici 8 planiranih za sad.
 
unazad nekoliko godina kukuruz sejem krajem aprila,znaci tamo negde posle 25,i pokazalo se kao jako dobro,licno znam dosta ljudi iz sela koji takodje seju krajem aprila pa neki i pocetkom maja i svi kazu da su imali dobar kukuruz i prinos,manje crvenila.tako da cu i ove godine setvu obaviti posle 25 aprila.
 
Samo ga ostavi povratiće se , Jedino ako si ga sijo previše plitko.
Čak neće ni izgubiti korak , sve će se vratiti ko što je bilo , moćna je to biljka nije boranija.
 
Član "Abro"

10.04.2012
67ijao.jpg
 
juce sam gledao moj posadjen 27.i 28.03.2012 jos nije stigao da izbije malo sam ga dublje i posadio 7-8 cm. a kad vidim slike kako je nekima izmrzao Uh....srecan sam....jutros kod nas na staklu auta opet bilo mraza
 
Igore, kod nas nije bilo jakog mraza kao u Subotici ili u Somboru. Čuo sam da će tamo svo voće da propadne da mu nema spasa.
 
Pa ja sam blizo i subotice,grozdje koje je ispod 110m nadmorske visine je valjda sve izmrzlo,kajsija uopste nema tj cvetova sem onih u gradu koje su u okucnici i manje su bile izlozene jer su imale nekakvu zastitu.
Al dobro nije ovo strasno,jesi ti posejao kukuruz?
 
Nazad
Vrh