Cene rezervnih delova i mašina u prodavnicama i vašarima

~Kiki~

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
2.483
Lokacija
Padej
Mislim da bi bilo korisno da se znaju cene mašina i delova po vašarima (prodavnicama) . Nadam se da će tema biti od koristi ! :cao:
 
Pogledajte proizvođačke cene pa uporedite sa vašarskin ili cenama u radnjama,inače sam proizvođač imam dbar kavlitet i uvek solidan lager.Mozete me kontaktirati na: perkinsyu@gmail.com ili na 063 216-379
 
Sto su zubi na tom zupcaniku crni? Prva pomisao mi je da nisu bruseni?!!? :sta:
 
Koliko sam ja gledao cjene na Rumskom vasaru i u Bosni, mogu vam reci da sam za ZMAJ djelove u Bosni dosta jeftinije prosao i jos dobijem povrat poreza. Ako uspijes preko granice presvercati da ne platis carinu, to je cista zarada, a ako platis carinu, opet me izaslo ejftinije nego u Rumi...

Vasari privlace velik broj ljudi, pa se i cjene podizu, a ljudi ni ne gledaju koliko sta u trgovinama kosta, jer "na vasaru je uvjek jeftinije"...
 
mityoo je napisao(la):
Sto su zubi na tom zupcaniku crni? Prva pomisao mi je da nisu bruseni?!!? :sta:

Zubi su crni zbog cementacije,a u specifikaciji se ne trazi da medjuzupcanik uljne pumpe za M33 i M34 bude brusen.
 
BATONI je napisao(la):
Bobo nebi se slozio s tobom :nono:

Ne moras se ni sloziti... Ja sam bio 3.3 u Rumi a 4.3. smo iz zajebancije osli do Dusanova. SVE sto god sam trazio za komobajn u RUmi kao prvo nisam uopce ni nasao, a i sto sam pronasao, sve je bilo skuplje u Rumi, nego u Dusanovu. Oces od osovina, pa do remenja... U Dusanovu dobijem povrat poreza (imam rok 90 dana) i to cu ostvariti, dok u Rumi nit imam racun, nit granciju nit ista, a vise nego duplo je dalje i pitanje hocu li uopce naci sto trazim.

Na svojoj kozi sam osjetio razliku u cjeni, a ti pricaj sto god hoces, ja znam da u Rumu vise ne idem, jer tamo nema NISTA... Polovnog cega oces i koliko oces, a od novog sto jedan ima, imaju svi, a cjeli vasar sam obisao, doslovce sam na svakom standu bio. Svi imaju iste zupcanike, svi imaju iste osovine, svi imaju 80% istih stvari...

Kako mi Cugi kaze, dodji 10 dana pred zetvu, pa ces pronaci, a to mi nikako ne pase, jer ja zelim debelo prije zetve prirediti kombajn a ne da prekidam berbu duhana zbog nekoliko osovina...


Sretno vam bilo s kupovinom u Rumi.
 
ranije sam kupovao subotom na Bubanj Potoku. Čega sve nije bilo i polovnog i novog i bofl i kvalitet. u zadnjih godinu dana ne znam da li sam otišao dvaput jer svi imaju istu robu. Međutim, čini mi se da se prodavnice delova pune i postaju male pijace sa šarolikom robom, što je :D
 
BATONI je napisao(la):
Dobro Bobo bez ljutnje
kad budes dolazio popicemo u Aktrosu :ppozdrav:

Nikakve ljutnje nema, samo ti govorim kako sam ja prosao... U Rumi nije NICEGA bilo sto je meni trebalo i zato ogorcen ton u mojim porukama... jedine svjetle tocke tog dana je bilo to st osam upoznao 3 clana foruma, vidio bratica, te pojeo najbolju janjetinu u zivotu...
 
Ja se sa Radom iz Europoa izuzetno poznam to je dobra kuca sto se tice usluge svaka cast

bio sam u rumi pokupio vizitke i isao direkt ljudima kuci i dobro prosao. nabrojacu ti nekoliko gdje sam bio

Kod Jodeka u Simanovcima i jos nekog znam da je Jodek Prhovacka 5 a ovaj 125
kod Botosa za prese u Adi
i u Termometalu
Tip Top -Molnar Ferenc u Senti ima ih jos da ne duzim
 
Vjerovatno vec svi znate, al napisat cu opet...

Trazio sam kompletne poluosovine za zmaja 132/133 (dugacka, kratka, dvije caure i dva naastavka) SAMO JEDAN baja je u Rumi imo kratku poluosovinu te nastavke i caure, a dugacku poluosovinu nitko. Remenje sto sam gledao po vasaru (45x1715 - za zito i 45x1500- za soju) GOOD YEAR i kod Radeta su bili jeftiniji nego u Rumi... nazvo covjeka i ima SVE sto mi je trebalo a sezona nije jos ni pocela.

U Rumi su eto kod tog baje iz N. Beograda bili navedeni djelovi i jos je imao prijemni biter. Na skoro svakom standu sam nasao zupcanik od 2. brzine sumnjive kvalitete. Tu i tamo remenja za kombajn... Za zmaja 132/133 nije bilo vise NISTA... A ja se lijepo ponadao da cu dobro proci i da cu na carini morat pricat bajke o recesiji, i da zato vozim pun gepek, kad ono NULA BODOVA...


Svi su mi o Rumi pricali kao da je to raj na zemlji sto se tice kupovine djelova za kombajne, berace te svu ostalu poljoprivrednu mehanizaciju. Ja sam se uvjerio bas u suprotno... Ne pada mi na pamet ici tjedan-dva prije zetve u Rumu po djelove, pa onda strka-zbrka dok ja sastavim kombajn, a drugih poslova imam koliko oces...
 
verovali ili ne ali i kod mene je jeftinije u prodavnici nego po vasarima a plus imam garanciju.
 
Neznam nista nisam pametan vise

ja kad sam isao u Srbiju kupovao lezajeve kod neke Stoje iz Indjije i na jebenom
iglicastom lezaju za adapter imao 1e ustede
 
BATONI je napisao(la):
Neznam nista nisam pametan vise

ja kad sam isao u Srbiju kupovao lezajeve kod neke Stoje iz Indjije i na jebenom
iglicastom lezaju za adapter imao 1e ustede


Da se kladimo da nisi nikakvu ustedu imao tu... da si kupio MOZDA 100-tinjak lezajeva, sto ce reci 100-tinjak€ ustede, sto ce reci nema putnih troskova i tek onda si na nuli...

Ok, nek si uzeo robe ne znam ja koliko i kad se iz Srbije vracas u bosnu, jos na carini moras dat "u dobrotvorne svrhe" bar 10€...


Ja s takvom ustedom necu ni pomisljati na posao, vec imam telefonski broj covjekov, jel ima to to to to i to i ako ima, rezerviram, dolazim danas po to. Ako kojim slucajem nema neki dio, imat ce ga i javit ce mi da ne idem uzalud i problem rjesen, povrat poreza imam, garanciju imam... kud ces bolje?

Po vasarima mislim da necu vise nista kupovati...
 
Nazad
Vrh