Burad za vina i rakije

Obavezno otkuvati letvice, da bi se odstranio visak tanina.
Da li je rakija gorka?
 
Goraci zato sto nisi otkuvao letvice, da si ubacio sirove letvice, ne bi mogao da pijes. Ako ne uspes da nabavis bure, ili cips, slobodno ubaci letvice, ali prethodno ih otkuvaj, pa prosusi dva-tri dana, letvice moraju biti suve, nikako sirove. Pozdrav
 
A koja je svrha tih letvica i cipsa, mislim sem boje jel ima i neku drugu funkciju????
 
pozdrav drugari....

treba mi bure od inoxa(prohroma) kapaciteta 250-300 litara za rakiju.da li neko moze da mi preporuci nekog dobrog proizvodjca?:ppozdrav:
 
Sad sam sa komsijom bio na vasaru da on kupi 2 dudova bureta od 100litara, 80e je po komadu. Burad su bas masivna I deluju kvalitetno.
 
Mladene ja sam uyeo u Merkuru u NS inox slovenacko od 150 litara sa postoljem i plivajucim poklopcem, cena maltene 17000dinara..
 
Evo jedan sajt sa takvim buradima od prohrama, imaju prilično veliki izbor, sad samo treba videti kakav im je kvalitet.
 
Mladene sta te kosta, uzmes sa plovkom, ostavis ga sa strane, ko zna kada ce ti zatrebati ako budes vino pravio :)
 
hvala svima na informacijama,nasao sam sto sam trazio!:ppozdrav:
fotografija0302.jpg
 
Da li je neko od vas probao da rastavi bure i da ga ponovo sastavi. Slušao sam neki razgovor i nisam baš najbolje shvatio zašto, pretpostavljam da je u pitanju neka popravka manjeg obima na daskama od kojih je bure za vino napravljeno.
 
novii bure se rastavlja iz prostog razloga sto je ili dotrajalo, ili treba da se obradi sa unutrasnje strane. Gledao sam majstora koga imam u komsiluku kada to radi, mislim da ne bih mogao da ga sklopim posle a da ne propusta tecnost. Puno kockica treba da se slozi... bure za obradu... i drugo u fazi rada...
 
2 litra - 28 Eura
2. 3 litra - 28 Eura
3. 5 litara - 30 Eura
4. 6 litara - 35 Eura
5. 8 litara - 38 Eura
6. 10 litara - 42 Eura
7. 15 litara - 45 Eura
8. 20 litara - 48 Eura
9. 25 litara - 50 Eura
10. 30 litara - 52 Eura
11. 40 litara - 60 Eura
12. 50 litara - 75 Eura
13. 60 litara - 80 Eura
14. 75 litara - 85 Eura
15. 110 litara - 140 Eura
16. 110 litara (barik) - 140 Eura
17. 200 litara - 210 Eura
18. 225 litara (barik) - 255 Eura
19. 300 litara - 325 Eura
20. 350 litara - 350 Eura
21. 500 litara - 600 Eura

Ja sam ove gledao. Možda ima i jeftinije. Ovo su cene za hrast i bagrem a imaju i burad od kestena, duda, trešnje, kleke, jasena.
 
Ove godine sam pravio vino od Muskant Hamburg grozdja. Vodi se kao stona sorta, mada se dobije jako lepo roze vino.
Posel treceg pretakanja, vino sam cuvao u inox buretu.

Moje pitanje je da li ima svrhe stavljati roze vina u drvena burad?
Takodje me zanima koji je minimalni period drzanja vina u buretu? Pitam ovo zato sto ukoliko pocnem da trosim vino iz drvenog bureta rizikujem oksidaciju.
Zanima me posle kod vremenskog perioda je uredu da ga prebacim u inox sa plutajucim poklopcem?
 
Nazad
Vrh