Pečurka KOMBUHA

slovakbre

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2008
Poruka
47
Možda moje pitanje baš ovde ne pripada ali pokušaću da pitam.Tražim pečurku KOMBUHU ako neko ima da pokloni,biću zahvalan. ::svaka cast::
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

Kombuha
http://www.narodnamedicina.com/kovacevic/kombuha.html

Tehnologija pripreme lekovitog čaja kombuhe
Za pripremu je potrebno posedovati: staklenku od 3 litra sa širokim otvorom; čistu, hemijski i bakteriološki valjanu vodu; beli šećer; ruski, crni čaj* i formiranu kombuhu** ili već spravljen lekoviti napitak. [* Thea sinensis L. ~ Theaceae; ** japanska, mandžurska, kineska ili ruska čajna ili kvasna gljiva]
Najbolje rezultate je pokazalo korišćenje crnog čaja (ruski, indijski, cejlonski, gruzijski). Mogu se koristiti i drugi čajevi sa više ili manje uspeha (lipa, nana, šipak, zeleni čaj iz Kine i Japana).
Osim prethodnih čajeva, kombuha se može gajiti i na crnom ili belom vinu, te na alkoholnom, vinskom i jabukovom sirćetu. Crno i belo vino treba razrediti do 3 ili 4 vol% alkohola sa ili bez dodatog šećera. Bilo koje sirće, korišćeno kao podloga, treba da ima sadržaj sirćetne kiseline od oko 4% sa ili bez dodatog šećera. (Šećer utiče, osim na metabolizam kombuhe i na stepen kiselosti odn. slatkosti gotovog napitka, što je stvar ukusa i iskustva.)
Tehnologija je, u principu, ista i treba paziti da količina šećera bude do 10% (4-15%) a crnog čaja od 1 do 5 grama na litar vode (donji recept je optimalan!!!).

Za spravljanje podloge na kojoj će kombuha rasti potrebno je:
Voda... 1 litar; beli ili žuti šećer... 80 grama i crni čaj... 2 grama

Vodi za pripravu čaja dodajte šećer i zagrejte do vrenja. Sud skinite sa štednjaka i dodajte odmerenu količinu čaja. Poklopljen sud ostavite da miruje od 10 do 20 minuta. Sadržaj procedite i obratite pažnju da temperatura čaja bude oko 30ºC (proverite termometrom!). Ulijte čaj u čistu staklenku od 3 litra sa širokim otvorom u količini od 2/3 posude. Temperatura ne sme da se spusti ispod 20ºC, na šta treba paziti. (Predložena zapremina staklenke pokazala se najbolja u domaćinstvu!)
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

Nije bas jestiva.Njeni fermenti se piju i imaju dobar uticaj na organizam.
Dovoljno je da na pijaci kupis to pice,skuvas tamnog caja( indijski ruski cejlonski...) kad se oladi pomesas (nposto ne seceri i ne diraj metalom)
Za par dana ce se pojaviti skrama gljiva.
To prebacujes u novu turu caja.
Brzo se mnozi.
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

Kombuha je japanska čajna pečurka sastavljena od želatoidne membrane u obliku diska. Živi u hranljivom rastvoru zelenog i crnog čaja i šećera Za vreme procesa fermentacije, gljiva deluje različitim kompleksnim reakcijama ...

Pročitajte odličan tekst na adresi http://astma.rs/2009/07/kombuha-i-ekstrakt/

Kombuha je japanska čajna pečurka sastavljena od želatoidne membrane u obliku diska. Živi u hranljivom rastvoru zelenog i crnog čaja i šećera. Za vreme procesa fermentacije, gljiva deluje različitim kompleksnim reakcijama i stvara mlečnu i glukoronsku kiselinu, vitamine C i B, aminokiseline i antibiotske sastojke koji joj daju lekovito svojstvo, blagotvorno za čovečiji organizam.
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

novii je napisao(la):
Kombuha je japanska čajna pečurka sastavljena od želatoidne membrane u obliku diska. Živi u hranljivom rastvoru zelenog i crnog čaja i šećera. Za vreme procesa fermentacije, gljiva deluje različitim kompleksnim reakcijama ...

Pročitajte odličan tekst na adresi http://astma.rs/2009/07/kombuha-i-ekstrakt/

Da. Članak je odličan!!! :sreca:

Nekoliko reči o blagotvornom uticaju, na telesno zdravlje, produkata mikrobiološke aktivnosti u kombuhinom čaju i domaćem jogurtu (empirijski podaci).
Već ima tridesetak godina kako redovno, svako jutro, pola sata vozim bicikl (od aprila do početka novembra - kada su, koliko-toliko, pogodni meteorološki uslovi za ovu aktivnost). I sobni bicikl može da posluži ukoliko je prozor širom otvoren!!!

Recept (pre polučasovne vožnje biciklom):
1) 100 ml (1 decilitar) kombuhinog čaja + 100 g crnog luka + 1 kriška domaćeg hleba od integralnog/crnog brašna (ovaj hleb sam mesim);
2) 100 ml domaćeg jogurta + 100 g crnog luka + 1 kriška domaćeg hleba.
Ovim hranljivo-lekovitim kombinacijama dodajem jedan do dva češnja belog luka.
Posle pola sata amaterske vožnje (oko 15 km pređenog puta), sledi kupanje mlakom vodom i, potom, uspešan početak radnog dana.
(Miris crnog i belog luka potpuno iščezne znojenjem !!! :D )

Napomene:
~ Principijelno sličan postupak koristio je, davno pre mene, proslavljeni biciklistički as, junak trke Tour de France, Raphael Geminiani. :D
~ Od 1982. godine vozim klasičan, izuzetan bicikl Rog-Maraton (licenca)
......... __o

......... \<

..... (_)/(_)....................
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

OPIS:
poklanjam gljivu kombuhu sa uputstvom za uzgoj. Tel. 461-837
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

novii je napisao(la):
Kombuha je japanska čajna pečurka sastavljena od želatoidne membrane u obliku diska. Živi u hranljivom rastvoru zelenog i crnog čaja i šećera Za vreme procesa fermentacije, gljiva deluje različitim kompleksnim reakcijama ...

Pročitajte odličan tekst na adresi http://astma.rs/2009/07/kombuha-i-ekstrakt/

Internet nije bogom dani izvor tacnih informacija. Kao i svi mediji on je pun i neistina i dezinformacija ali i namenih lazi. Najvise je dobronamernog citiranja necega sto nije tacno. Kombuha je odlican primer jer 90% tekstova o njoj kaze pecurka. A to definitivno nije. Nije cak ni gljiva vec kolonija bakterija i nekih kvasaca(gljiva). Da bi ovo bilo malo jasnije i budj je gljiva(ica) ali nije pecurka definitivno.
Ja nisam uspeo da pronadjem ni jedan merodavan medicinski utemeljen izvestaj koji potvrdjuje njenu lekovitost. Sa druge strane postoje doduse malobrojni ali verodostojni izvestaji da ima indicija da pod odredjenim uslovima moze da bude stetna. Ako ovo posmatramo u svetlu opsterasirenog misljenja da farmaceutska industrija ignorise ili negira sve oblike prirodnog lecenja ili sa druge strane da su sve tvrdnje o lekovitosti od onih sto ovo stvorenje prodaju ili su u domenu rekla-kazala, ostaje da se svako individualno odredi. Ako nekome prija ili misli da mu prija i to je dovoljno. Ali treba da se upozna sa mogucim negativnim pojavama.

Onaj "odlican clanak" u kome se tvrdi da ekstrakt kombuhe leci skoro sve je ocigledna reklama za
PXD EKSTRAKT OD KOMBUHE. Pri tome potcenjuje one kojima je namenjena. Tekst se poziva na "Zen mudrace" i Samuraje - "Zen ratnike". Za ove ratnike stvarno ne znam sta bi izjavili ali prilicno sam siguran da bi Zen mudraci odbili da piju ekstrakte.
 
Kombuha-Gljiva

Da li ste pili, gajili, planirate li uzgoj?
Kazu da ce biti expanzija sa ovom gljivom i da se ocekuje dooobra zarada !
 
Odg: Kombuha-Gljiva

ja sam pio ledeni caj , ovde je to sada neki trend ali sve dolazi iz azije
 
Odg: Kombuha-Gljiva

Proletos je jedan decko iz Mongolije koji takmo ima farmu prepelica bio kod mene da vidi moju farmu i ubedjuje me da krenem sa gajenjem te gljive kazu da ima odlicnik kontakata za otkup i da mi imamo dosta dobre uslove za gajenje odnosno razmnozavanje, spreman je da mi da nekoliko komada i literaturu.
 
Odg: Kombuha-Gljiva

To je ona što pliva u čaju? Ima jedna tema ovde na forumu, neko davno otvorio. Keva je imala u tegli neko vreme, ne znam dalje šta je bilo, navodno se razmnožava kad krene da se lista.

2e5savp.jpg


Šta kaže, kako oni to gaje, u teglama ili neki jači sistem? :ppozdrav:
 
Odg: Kombuha-Gljiva

ovde je pice kombuha popularno kod mladih koji vode racuna o zdravlju i hrani ( malo ih je takvih )
Relativno skupo pice kao caj , meni se licno ne svidja :haha:
Trazio sam po nemackim sajtovima nigde nisam nasao uzgoj samo gotove proizvode i cajeve .
 
Odg: Kombuha-Gljiva

Dzonko je napisao(la):
Proletos je jedan decko iz Mongolije koji takmo ima farmu prepelica bio kod mene da vidi moju farmu i ubedjuje me da krenem sa gajenjem te gljive kazu da ima odlicnik kontakata za otkup i da mi imamo dosta dobre uslove za gajenje odnosno razmnozavanje, spreman je da mi da nekoliko komada i literaturu.

Dali moze da se ostvari neka saradnja u vezi kombuhe?
 
Odg: Tražim pečurku KOMBUHU

Šta kaže, kako oni to gaje, u teglama ili neki jači sistem? :ppozdrav:
[/quote]

DA oni to proizvode u malim bazenima, koriste ruski i crni caj
Post je spojen: [time]1286260186[/time]
_________________________________________________
Kurkela je napisao(la):
Dzonko je napisao(la):
Proletos je jedan decko iz Mongolije koji takmo ima farmu prepelica bio kod mene da vidi moju farmu i ubedjuje me da krenem sa gajenjem te gljive kazu da ima odlicnik kontakata za otkup i da mi imamo dosta dobre uslove za gajenje odnosno razmnozavanje, spreman je da mi da nekoliko komada i literaturu.

Da moze, oni obezbedjuju sve tvoje je da radis

Dali moze da se ostvari neka saradnja u vezi kombuhe?

Da moze, oni obezbedjuju sve tvoje je da radis
 
Kurkela je napisao(la):
Ako sam dobro razumeo, moj je samo rad.

Kolika je zarada, to je vrlo primamljivo?

Jos nije ni poco da radi a vec pita kolika je zarada. Sa gljivama nikad nisi nacisto jednom prodes dobro dvaput pozitivna nula triput podbaci a moze da bude i obrnuto.
 
Normalno je, se raspitivati.
Kada se trazi posao dali se pita za platu?

Sta se desava ako saradnici sve uloze, a proizvodnja omane?
Dali se placaju penali?
Dali smo vezani ugovorom?
Pre pocetka svakog poslovanja, treba se raspitati o uslovima. :cao:
 
Nazad
Vrh