Ishrana maticnog jata

okram_ca

Član
Učlanjen(a)
15 Dec 2011
Poruka
335
Lokacija
Cacak
Ovde možemo pričati čime hranite matično jato da li su upitanju čiste granule i voda, ili mešavina žitarica i sena.
Koliko grama je dnevni obrok?
Ipak se o matičnom jatu mora voditi više računa njihov vek je nekoliko puta duži nego tovnih.
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se ova tema jer maticno jato hranim drugacije od tovnih kunica pa bi volela da cujem i druga misljenja.Tema je super
 
Interesantna tema maticne kunice i kunice za klanje isto hranim psenica,jecam,zob,suncokret i kukuruz u klipu.Voce i povrce sta imam dajem jednako i jednima i drugima nepravim razliku.Ne koristim nikakve preparate za tovljene ipak ih za svoje potrebe gajim.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje o ishrani maticnog jata.Znam da ce se neki sloziti,a neki ce biti protiv ovog nacina ishrane izbor je na svakom uzgajivacu u zavissnosti sta zeli da postigne.Ja maticno jato hranim granulama od 4 razlicitih proizvodjaca mesam.To su granule za kunice neke su 15% a neke 16%.To je ishrana kada su u skotne i imaju mlade.Imaju u izobilju koliko zele da pojedu.Kada su u periodu mirovanja kod mene je to preko leta tada su na senu i malo kukuruza,jecam zob,tritikal...u malim kolicinama kao obrok ujutru i uvece.Nema gojenja preko leta.Vrucina samo voda se pije..
 
Znaci psenica,jecam,zob,suncokret i kukuruz trikital i seno mesati i davati u obrocima za odrzavanje kilaze maticnog jata.Naravno ishrana se pojacava sa granulama kada su skotne i kada se okote.
Ako jos neko ima misljenje neka ga iznese.
 
Komso tema ti je dobra,samo nisi treb'o da kunice svrstas u ptice (jato):osmeh:.I ja zenkama, nakon kocenja,dajem hranu po volji (koliko god moze da pojede).Nakon zalucenja obrok treba biti izbalansiran da nebi presle u tovnu kondiciju.Ko hrani granulama lako moze kontrolisati kolicinu hrane koja opet zavisi od rase.
 
Ma znam tek sam kasnije video da sam lose formulisao.
Sta je tu je.
:)
Ma kada sam farbao nesto ovih dana blizu kunicarnika lebdeli smo i ja i kunici.
:)
 
Ma naravno,vazno je da se razumemo.
Komso ja i moji kunici za lebgenje koristimo 'sljivovu granu',ima vise vtamina i MM od te tvoje farbe : Лол: :) {{
 
Koliko grama hrane dajete priplodnim kunicima kada im odrzavate kilazu?
Pozdrav i za tebe mare videcu da banem na jedan ladan kvas sutra ako si dokon
 
U vreme odrzavanja kilaze dobiju zrna da da pojedu za par minuta.Smanjivanje postepeno a sana koliko zeli...
 
Komso tema ti je dobra,samo nisi treb'o da kunice svrstas u ptice (jato):osmeh:.I ja zenkama, nakon kocenja,dajem hranu po volji (koliko god moze da pojede).Nakon zalucenja obrok treba biti izbalansiran da nebi presle u tovnu kondiciju.Ko hrani granulama lako moze kontrolisati kolicinu hrane koja opet zavisi od rase.

Mmmmmm.Leteće zeke...Ma neću više da držim piliće,pošto obožavam krilca na talandari itd..Šalu na stranu,kako god se to zvalo(leglo,jato,krdo,roj),samo da ide kako treba!!!!!!!!!

pozzzz......
 
Sram vas bilo vi koji za proizvodnju koristite koncentrate. A jel vi jedete to meso dobijeno od koncentrata? Naravno da ne vi jedete meso dobijeno travom a ovamo tudju decu ko sisa neka se truju.
 
Svodi se da u svetu postoje 2 vrste hrane
Industrijska
Eko (zdrava hrana)

Industrijska hrana je spasla svet od gladi.Da to nije uvedeno svet bi crkao od gladi.
Mada sad kada se stabilizovalo sad svet ima svest o zdravoj hrani.
Ali zdrava hrana je namenjena i dostupna samo bogatima.
Sad je polularno da jedu crvljive male jabuke sto je ranije sirotinja jela.
Da kupe pile koje je trcalo po drvoristu jelo crve i travu.Stim to pile ima 1,5-2kg za 5meseci

Prvo ti gospodine iizuzetan da li ti ces da odes da kupis pile od 1,5 tovljeno 5 meseci za 30e ili ces uzeti pile od 3kg nepunih 2 meseca za 800din?

Nije problem ja gajim kunice na zitaricama i detelini i veoma mi je jasno o cemu pricas a da li ces ti kada dodjes kod mene i ja ti kazem ovo je kunic hranjen travom i zitaricama koje neprskam i okopavam rucno a djubrim prirodno kunic uredjen od 1.5kg ce kostati 30e.
E sad zamisli da zelis svojoj deci da das nesto sto je najbolje najzdravije zamisli koliko ce to da kosta.
Ja znam sta ja gajim i znam sta ja jedem znas li ti?
I gospodine iizuzetan gajis li ti kunice ili nesto drugo?
 
Nazad
Vrh