JEZERSKO SOLCAVSKA OVCA

kod mene ih ima poprilicno u kraju al nece ljudi prodaju samo jagnje i to 3,5 eura po kg evo ja naso kod mog strica dace za 3 eura al opet razmislicu inace posle romanova slovenac je najbolji ovan od njega ovca nema mira
 
jeli zna neko,ko drzi slovenke u bih neznam za ovog iz novog grada ako neko ima kakav kontakt,odlicno bi bilo,malo bi prosirio stado slovenkama
cuo sam da neki covjek iz gradiske uzgaja "slovenke". cova kupio 4 ovca od njega a njegov mi kolega pricao da ih je platio po 250 km.posto imam melezkinju slovenka-vl.ovan bas cu da vidim kakva su njena jagnjad. kako napreduju.
 
e vidis sad mi pade na pamet, da li bi takav ovan valjao u kombinaciji sa mojim ovcama.bas cu pokusati naci tog covjeka pa da odem i pogledam ovce. mozda kasnije i uzem koje jagnje.
 
momci da li se kupiraju repovi u "slovenki" ?ovo prvi put vidim. ovaj covjek je u Gradisci., pa bih otisao da kupim musko jagnje. da imam za sledecu godinu.
f13mh.jpg
 
meni lici samo jedno jagnje na slovenku, ovo predzadnje. sto stoji do onog sto je ledima okrenuto. a ova ostala ne lice na slovenke, ili se ne vidi dobro.
 
evo laki nikola ti je odlicno pojasnio,ja isto imam slovenke ali se boji da ih sa vremenom nepretopimo u nesto sasvim drugo jel je navala romanovski ovnova,nazlost jako je tesko iz hr dovesti nesto cistih slovenki tj najteze za cistokrvne ovnove pa je pitanje sta ce biti

pozdrav iz Sarajeva trba mi broj tel od clana ZELJKO-BL hvala...
 
Nazad
Vrh