JEZERSKO SOLCAVSKA OVCA

Nekoliko slika sa izvora ove rase
2ltndsg.jpg



2ed2vt5.jpg


67mvc1.jpg


vihb93.jpg


9jj4hj.jpg


2rdjdcx.jpg


Velika je steta sto je nemamo kod nas.
 
cista je ali na izgled nije cista ulepljena
ima jedna druga sto je prijatelj uzo manja ali prelijepa za oko stvarno mlada ove su ovce dosta rentabilne a ojagnjila se kod mene u sumi po mraku sva sreca bio april mjesec
 
ja imam jednu ovcu nalik na slovenku.prosle godine sam je upario sa idf,jagnjad samo da ih gledas.a i sada jagnjad od bergamo ovna ne zaostaju po tezini,samo je oblik drugaciji.Inace se pari obavezno posle 40 dana,pod mlekom.
 
da malo osvježim temu.
evo ovo su moje slovenke.nisu čistokrvne ali imaju dosta krvi slovenke.



---------- Poruka napisana u 22:51 ---------- Prethodna poruka je at 22:48 ----------







 
lRep je bar 10-15 cm duzi nego kod ovce na zadnjoj slici,ispod kolenice,bar je tako kod sovenki koje sam video.Nisam bukvalno misio da dohvata zemlju.Po meni su slovenke odlicne ovce za uzgoj u srbiji,pogotovu raska oblast,sumadija itd,ali ih nema.Da smo znali kad je bila stara juga napunimo tamic i pravac za srbiju.pozz

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:37 ----------



---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

 
Poslednja izmena od urednika:
nisu na prodaju ima ciste ali nece da prodaje melezi ih sa w tako samo melezi al oni su ko bombe debeli i kruni
ako sat naleti to jedino ljeti jalove pred parenje ako bude sta javi cu ti
 
hvala ti,ali nesto mi jednom odgovori nije bio bas konkretan,kontaktiracu ga al mije i podaleko.pozdrav
 
Sad sam vidio da se pise o ovoj rasi ovaca. jedan lik je skoro, kupio u Gradisci 4 ovce "slovenke" . kazu da ih je platio po 250 KM (127 E). Vidjecu mozda i ja kupim kasnije od tog covjeka iz Gradsike jagnje.
 
jeli zna neko,ko drzi slovenke u bih neznam za ovog iz novog grada ako neko ima kakav kontakt,odlicno bi bilo,malo bi prosirio stado slovenkama
 
Nazad
Vrh