Regresi vezani za penzijsko osiguranje

farmil

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
163
Lokacija
Krusevac
pošto su novim uredbama ministarstva poljoprivrede uslovljeni svi regresi plaćanjem penzijskog osiguranja za 2008 i nadalje za 2009. godinu zanima me vaše mišljenje o tome i da li će i kako to da se izvede. U mom selu skoro niko ne plaća penzijsko osiguranje i ljudi kažu da radije neće tražiti regrese nego davati gotovinu za penzijsko a posle čekati na veresiju od države .pozdrav svima
::traktor::
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

toliko su uslovili ljude,da se ja iskreno plasim da od sega toga nisra nece biti(subvencije)
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Nek probaju da nedaju ima da pravimo novi peti oktobar!
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

I ja sam sad poceo.... i nece mi bas puno ostati dok platim PIO i gomilu overa i izvoda... :udri: :udri:
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Do sad je bila prica da se forsiraju mladi da vode domacinstva a sad vidim da cemo opet da izvlacimo starce i babe penzionere iz budzaka da se ponovo vode gazdinstva na njih ::lose::
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Bez starca nema udarca, a i mi Srbi smo dovitljiv narod, pa da vidimo kako će se oni snaći sa isplatom , a mi smo već obezbedili uslove i sad čekamo.
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

poloprivredni penzioneri dobijaju regrese a ja imam obradljivih 8 hektara taman za penzijsko za godinu dana za jednog člana, a gde je prošla godina i dugovi iz prošlih godina. moj otac stalno duguje više od 200.000 samo za penzijsko
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Ma šta vam je ljudi koji regres,Penzijsko i socialno osiguranje za ovu godinu je oko 70000 dinara kod nas.Ko ima još da uplaćuje 20 godina trebaćemu oko dva miliona dinara.Da te pare skupi i pretvori u devize i stavi u neku sigurnu banku dobijaće više kamate godišnje nego što bi dobio penzije.Samo postavljaju neke uslove sve više je je penzionera koji su radili u nekim firmama i otišli u penziju sada su poljoprivrednici i ja sam invalidski penzioner nama ne daju regres a ne pita nas niko dali možemo i kako obrađujemo zemlju:Mi moramo jel od penzije nemaš dovoljno ni za hranu a ostalo da ne pominjemo.Naprimer ko radi u nekoj fabrici nema pravo na regres po meni takvim ljudima treba dati i veći regres ako stvarno obrađuje zemlju.I ja sam radio u fabrici pa kad se potrvi treća smena u jeku setve dođem ujutru pa na traktor uveče samo se obučem nemam kad da večeram nego pljeskavicu pa usput.Noću se tuširam ladnom vodom da ne zaspim:dešavaolo se da sva 4 dana treće smene spavam samo u autobusu od kuće do fabrike.Ali moraš jel ako udari kiša ostade posle setva ili zasuši pa neće da nikne.Ovo je propast šta od naroda rade.A nažalost 50%posto ima taki poljoprivrednika mladi odlaze u gradove u potrazi za lakšim životom a u selu ostaju samo stariji ljudi koji nemaju gde i jedan deo onih koji su lošo prolazili u školi pa nema gde.Od mladji ljudi ostaju u selu neki koji su došli do nekog većeg novca pa mogu nešto da izgrade i da se bave na veliko.A štaće biti sa onim koji imaju 5-6 ha zemlje a nemaju kapitala?
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Ta ti je dobra. Nemaju kapitala ni mehanizacije a imaju volju. Sta sa njima?

Po selima kuce popadale, dvorista urasla u korov, za zemlju da ne pricamo, jer niko nije odrzavao, ljudi stanovali u gradu i radili u sad bivsim velikim kombinatima i propalim holdinzima.
E sad bi da se vrate ali gde? Sa cim?
Propast bato? :zli:
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Pa za te su oni predvideli da propadnu pa da "zive od postenog rada" Tj da poslodavac moze jos vise da ih ucenjuje a zemlju da prodaju nekom tajkunu za sitne pare! ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Lepo čovek napisa da im treba 5 oktobar.Samo da dodam do oktombra će nas podaviti ovima treba 5 mart i to je predugo.Već su stegli konop oko vrata još samo da izbiju podnožac i gotovo :zli:
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

ja imam "srecu" jer spadam u marginalno podrucje pa mi ne treba dokaz o uplati za penziono osiguranje. Inace ako ti regresi sluze za povecanje i poboljsanje poljoprivredne proizvodnje onda ih tako i treba organizovati. Prva nebuloza: preko 100ha nema regresa. Znaci logika ministarstva je da sto su manji posedi bolja produktivnost ::lose::
Drugo: kakve veze ima da li je nekom poljoprivreda dodatna ili osnovna delatnost. Bitno je kako to radi... Nema hobija u poljoprivredi. Ko god je makar jedan dan proveo na njivi zna da poljoprivreda ne moze biti iko hobi.

Ono najvaznije, regresi su naenjeni poljoprivredi a ne selu i seljacia. Pomoc seljacima ne postoji (osim poljoprivrednim penzionerima). Izgleda da u ovoj drzavi svi mogu biti zrtve tranzicije osim seljaka ::lose::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238355073[/time]_________________________________________________
mmmoram da kupim novu tastaturu, glavi mi se m. :udri:
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

Nemoras :bravo: imas medu alatima,tastaturu na ekranu.
A lako je i ocistiti :ppozdrav:
 
Odg: regresi vezani za penzijsko osiguranje

da li ste zadovoljni sto ste prihvatili i poceli da placate PIO i znali iko trebali ove godine za subvencije izmiriti 2008 i 2009 ili samo poslednju godinu.ja ne placam i nemam subvencije ali razmisljam
 
Treba izmirivati više godina unazad , neznam koliko ali dosta.
To PIO čovek jednom pregura a onda reovno plaćaš pa te neboli glava jer 2009 god je koštla 60-ak hiljada što je ekvivalent povraćaju sa 5ha.
A zdravstveno moraš rešiti i onako.
Ako imaš nekoga da te pošlepa ove godine , ko već plaća PIO dogovori se sa njim.
 
U današnjoj emisiji za poljoprivrednike na našem radiu Teofanov je izjavio zašto se uvodi PIO kao osnova;Da bi mogli da pravdaju gde idu pare koje treba da dobiju od Brisela,znači da od njih zavisi sve ovo oko čega se mi gložimo na ovom forumu
Ako Brisel postavi koji uslov koji mi ne ispunimo nema para :cao:
 
Nazad
Vrh