Mf>ursus+zetor-imt

577 ima vise snage na kardanu.a za brzinu sve zavisi koj 558, brzi ili spori.
 
Ima 558 sa sporim kardanom, on se proizvodio do 76-77 godine, pa se posle proizvodio sa brzim kardanom...
 
Navoj na kardanu, za onu kapicu mi otisao, nemogu da je nasrafim, ima li to posebno ili se prereze, koje je resenje? Hvala
 
Vjerovatno se ima za kupiti, to je ujedno kuciste semeringa izlaznog vratila.Ali kad ga vec izvadis, odnesi tokaru da samo procisti navoj i bice dovoljno, jer taj navoj nema nikakvo opterecenje. Naravno moras ispustiti ulje, natjeraj traktor na jaku nizbrdicu i ispustis samo pola ulja jedno 15 lit.
 
Skup je taj novi deo, 2100 din,odneo sam bravaru, prerezao i navoj i kapicu i sve je ok. Na semeringu sada nema ni kapi ulja, ali ispod poklopca onog sa tri srafa (koji se prvi skida kada se skida kardansko vratilo) kaplje opet, jesam trebao da stavim neki lepak, postoji li neki dihtung za to?

Inace, na par mesta mi curi ulje na traktoru sav je zaprljan, pogotovu gde su cevcice,jelse tu stavlja nestokao kod vodovoda da sve to prepakujem (kucina, teflon ili nesto trece)?

Pozdrav ihvala svima na odgovoru
 
Postovani,evo jedne slike za one koji neveruju da je izvodljivo,URSUS C355 DV
2jenxph.jpg
 
dobar ursus, samo mu sajba cvrcnula. vjerovatno je vozio iza kamiona na autobanu
 
On je doziveo sok od komsije, koje mu nisu verovali, pa sad kompenzuje.
Super je odradjeno, svaka cast - ali je sasvim dovoljno da postavite u temi ursus, sto ste i postavili.
Samo napred, tamo mozete jos snimaka da ubacite - ako imate. :ppozdrav:
 
Hvala na cestitkama,nemojte se ljutiti, ja rekoh da i ovde imate koju sliku,neka se nadje,veliki pozdrav!!
 
Pozdrav ljudi. Ima li neko iskustva sa zetorom 14245 kakav je,trebalo bi da ima 140konja, koliko je slabiji u radu od 16245 i kakav je sto se tice menjaca.
Nisam ni znao za taj model uglavnom su ovi od 120 i 160 konja na nasim terenima.
Ima jedan trenutno na prodaju kod onog coveka iz Klenka ne znam ni cenu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh