Rani, srednji ili kasni hibrid kukuruza

E j...m li ga, meni izbacuje ovo, a ranije sam mu imao normalan pristup! :udri:

Aj uradi screenshot za taj r92 i slične sorte pa okači ako ti nije problem.
 
PR38R92 CRM 92 (FAO 250)

HTF – odličan za proizvodnju etanola
R92 presek
Opis:

Vrlo prinosan hibrid u svojoj grupi. Stablo niže sa nešto višim položajem klipa. Klipovi nešto krupniji nego što je to uobičajeno za ovu grupu zrenja. Ima 14-16 redova zrna. Zrno u tipu tvrđeg zubana. Koren razgranat i jak. Poseduje odličnu tolerantnost na sušu. Odlične tolerantnosti na Ustilago (gar). Odlične tolerantnosti na plesnivost klipa (Fusarium, Giberela).
R92 klip
Tehnologija:

Najbolji rezultati na dobrim zemljištima. Izvrsna prilagođenost nižim sklopovima. Može se sejati i kao postrni usev (posle graška i ječma). Pogodan za više nadmorske visine.

Potrebna količina čistog N 130 - 150 kg/ha, P 60 kg/ha i K 60 kg/ha.
Preporuka:

Za rano suvo zrno (prvi na tržištu).
Vreme setve: zemljište 10-12°C.
Gustina kod setve: 85.000 bilj./ha (na 17 cm).
Gustina kod setve: 84-90.000 bilj./ha (na 16,0-17,0 cm).
U dobrim proizvodnim područjima sejati gušće, a u lošijim ređe.
 
PR36R10 CRM 101 (FAO 400)
R10


Hibrid visokog potencijala prinosa. Stablo srednje visine sa srednjim položajem klipa. Klipovi srednje krupni sa 14-16 redova zrna. Zrno u tipu zubana. Ima vrlo nisku vlagu u berbi.
Dobar silažni hibrid sa dobrom svarljivošću i energijom silaže.
Odlične tolerantnosti na Ustilago (gar). Dobre tolerantnosti na plesnivost klipa (Fusarium, Giberela). Dobro podnosi napad kuk. plamenca.
R10 klip
Tehnologija:

Najbolji rezultati na kvalitetnom zemljištu i u uslovima dobre agrotehnike. Odlično podnosi sušne uslove. Izvrsno podnosi niže sklopove.
Vrlo prilagodljiv hibrid za različite uslove proizvodnje.
Potrebna količina čistog N 120 - 160 kg/ha, P 80 kg/ha i K 60 kg/ha.
Berbu beračem početi kod vlage od oko 26 %.
Preporuka:

Za ranu žetvu suvog zrna.
Vreme setve: zemljište 10-12°C.
Gustina kod setve: 70-75.000 bilj./ha (na 19,0-20,5 cm).
U dobrim proizvodnim područjima sejati gušće, a u lošijim ređe.
Za silažu sejati 5 - 10 % gušće.
 
PR36B08 CRM 103 (FAO 450)
B08 klip, presek
Opis:

Hibrid vrlo visokog potencijala rodnosti. Stablo niže, dobre čvrstine sa niskim položajem klipa. Klipovi krupni sa 16-18 redova zrna. Zrno u tipu tvrđeg zubana.
Otpuštanje vlage u jesen oko proseka. Poseduje izrazitu tolerantnost prema suši. Vrlo dobro podnosi hladnija zemljišta.
Odlične tolerantnosti na Ustilago (gar). Dobre tolerantnosti na plesnivost klipa (Fusarium, Giberela). Dosta dobro podnosi napad kuk. plamenca.
B08 klip
Tehnologija:

Dobro podnosi nešto lošiji kvalitet zemljišta. Na dobrim zemljištima sa dobrom agrotehnikom vrlo visoki prinosi. Izvrsne reakcije prinosom u nižim sklopovima. Može se rano sejati.
Potrebna količina čistog N 130 - 160 kg/ha, P 80 kg/ha i K 60 kg/ha.
Berbu beračem početi kod vlage od oko 25 %.
Preporuka:

Sejati ga što ranije s proleća (do 15-tog aprila).
Vreme setve: zemljište 8-10°C.
Gustina kod setve: 70-75.000 bilj./ha (na 19,0-20,5 cm).
U dobrim proizvodnim područjima sejati gušće, a u lošijim ređe.

Ovaj cu ja da sejem
 
Imao sam ga ranije, a nekako sam se navikao na IE, mada kažem ti otavaro sam taj sajt nedavno i normalno je radio, a evo malopre nađoh Pioneer sajt za Hrvatsku, i ok je. Odosmo u off.......
 
Za mene su bolji raniji hibridi naprimer i grupe 400 i 500 jer ih vrsem u zrnu i troskovi susenja su manji :D
 
Nazad
Vrh