Mehanicke sejalice za kukuruz

Evo slike:

33mbpkz.jpg
 
@митуоо: кроз рупу од расцепке може такође упадати онај црвени прах,али код Вас вероватно проблем прави превелик зазор између пластичног скидача и његовог кућишта,и можда не одговарајућа дужина самог кућишта и тог малог ''језичка'' поред кућишта.
 
Ja se oko toga ne sekiram mlogo, Ovo je treca godina kako sejem i dosad mi je dva puta zaglavilo...
 
@митуоо: ...2 пута за 3 године,није ни вредно спомињања,мада бих рекао да се са тим(таквим) чистачем тај лом деси мало чешће али не заглави сваки пут па се и не примети...колега зоран0230 има ''чешћи'' проблем па зато и пита
 
Pre par dana sam uspeo da izvucem sejalicu ispod suta stare stale koja se urusila.Sejalica je gurnuta tu pre jedno deset godina a mozda i vise i nije mrdnuta do pre neki dan.Malo sam je ocistio i podmazao i lepo okrecu tockovi a i samim tim i celi mehanizam.Dal se ovo cudo moze dovesti u radno stanje i dal neko zna koliko bi to ulaganje bilo?Nasao sam samo jednu metalnu kofu ali planiram usvakom slucaju da kupim nove jer sam nacuo da ne mogu olasticne.Svaka pomoc i savet mi je dobro dosla.

- - - - - - - - - -

Ne znam zasto mi ne izbacuje slike?

- - - - - - - - - -

Ne znam zasto mi nije izbacio sliku?U pitanju je OLT sejalica noviji tip sa sandukom za djubre (nema kofice za djubru vec sanduk za obe strane).

- - - - - - - - - -

Ajde da probam opet sliku.

- - - - - - - - - -

Ajd opet nesto da oglasim ali bez slika.Sredio sam sejalicu i narucio plasticne kofe na novim izbacivacima zrna.Kofice 600din,izbijaci 700din.Znaci 2600 za dve kompletne kofe.Treba mi i lanac koji povezuje zupcanike za bacanje djubre.Nisam znao koliko ima clanaka pa zato nisam uzeo.Jel ima nekih skrivenih mana,na koji razmak najvise moze da seje ova sejalica?
 
Poslednja izmena:
Krenulo me ove godine sa kupovinom...Koju sam sad dotjero oltovu mehanicku sijacicu...nije posijala 20 ha a zadnjih 6 godin stoji u garazi ...malo pohrdo kos iznutra od dubreta a ostalo sve idealno.A,pare..Dodem ja da je kupim a oni...daces 50 marak a ako ti je puno onda 40 marak.Bez razmisljanja sam im dao 50 evra.Nek i oni u zdravlju potrose

- - - - - - - - - -

Imam ja vec oltovu stari tip al mi nisu dobri kosevi za dubar pa sam sve baco rasipacom a sad ce ic pola pola
 
Krenulo me ove godine sa kupovinom...Koju sam sad dotjero oltovu mehanicku sijacicu...nije posijala 20 ha a zadnjih 6 godin stoji u garazi ...malo pohrdo kos iznutra od dubreta a ostalo sve idealno.A,pare..Dodem ja da je kupim a oni...daces 50 marak a ako ti je puno onda 40 marak.Bez razmisljanja sam im dao 50 evra.Nek i oni u zdravlju potrose

- - - - - - - - - -

Imam ja vec oltovu stari tip al mi nisu dobri kosevi za dubar pa sam sve baco rasipacom a sad ce ic pola pola
Dobra je to sijačica. Ja sam lani kupio za 150€ , još malo uložio u nju , sad je ko nova. Lanjsku sjetvu odradila bez greške, jedino što nisam još doziranje gnojiva baš pohvatao, još se igram s tim malo.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
Ajd da malo osvežimo temu, kakve su ovo sejalice Kleine Maxicorn? Interesuje me neko iskustvo u setvi soje sa njom? Da li može da se poredi sa pneumatskom olt nodet ? Vidim da ima snimaka sa ovim sejalicama i sa tipom Unicorn a vidim da postoje i pneumatske ovakve sejalice
big-67801499-5bca4a7d985d19-4923557120150416-081548.jpg
 
Izuzetna mehanička sijačica.Precizna, naravno moraš imati dobre ploče i traži manju radnu brzinu, primetio sam kod mene da ako ideš brze hoće da preskoči ili da polomi zrno, ali ako ideš sporije( ne mogu ti reći tačno koliko, ne radi mi obrtomer) radi super, nigde ne nalazim dva tri zrna kao kod ostalih mehaničkih , razmak je podjednak, a dubina jednaka svugde.Dosta je teška, imt533 ide uglavnom na dva točka, ali zato bez problema ide i u lošije spremljenim parcelama.Godinama sejem sa njom kukuruz i soju.Za suncokret nemam ploče.
Uglavnom ako nemaš neke veče površine za setvu i ako je cena povoljna nećeš se pokajati.
 
Uglavnom prvom, ali mogao bi i drugom na leru jedino što mu je teško ako je mekano.
Slagao sam te za soju u prvom postu, zadnje dve ti godine ne sijem soju, ali sijao sam sa njom ranije.
 
- - - - - - - - - -

20181208-122152.jpg

32/24
20181208-122505.jpg

18/14
20181208-124001.jpg

Napred kod grede treba da ima još jedan par, kod mene je 16/15.
20181208-122630.jpg
20181208-122701.jpg

Ploće za kukuruz.
20181208-123022.jpg

20181208-123039.jpg
20181208-123054.jpg

Isto ploče za kukuruz ali ove imju malo manji žljeb pa se ređe desi da baci po dva zrna.
20181208-123258.jpg

Ove su za suncokret, ali ih nikada nismo koristili.
20181208-123319.jpg

Ove su za soju.
 
Nazad
Vrh