Mehanicke sejalice za kukuruz

Pozz svima.
Znate li možda gdje se može nabaviti dijelova za OLT mehaničku sijačicu SKPQ 4, 1979' godište.
Nabavio sam neku za jako malo love, pa je sređujem:

Morao bih promijeniti jedan zupčanik na osovini kotača, komplet nove čahure.

Isto tako, zanima me mogu li na nju ići plastične pločice, ili isključivo metalne?

Imam 4-5 kompleta metalnih, ali nemam pojma koja je za šta. Rupe su sve okrugle, ali različitih veličina.
 
Pozz svima.
Znate li možda gdje se može nabaviti dijelova za OLT mehaničku sijačicu SKPQ 4, 1979' godište.
Nabavio sam neku za jako malo love, pa je sređujem:

Morao bih promijeniti jedan zupčanik na osovini kotača, komplet nove čahure.

Isto tako, zanima me mogu li na nju ići plastične pločice, ili isključivo metalne?

Imam 4-5 kompleta metalnih, ali nemam pojma koja je za šta. Rupe su sve okrugle, ali različitih veličina.

Plasticni tanjiri nemogu ici jer je metalna,a svi su oni za kukuruz samo sto je razlicita velicina rupe jer imas razlicite frakcije semena,a nadji na netu neku prodavnicu poslace ti delove svi koji ti trebaju,danas je sve mala privreda!
 
Ljudi jel ima neko Lemind proleter 4-rednu sejalicu? Treba mi tabela za rastojanje zrna i interesuje me koliko je najvece rastojanje na kome moze da sadi?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jel ima neko Lemind proleter 4-rednu sejalicu? Treba mi tabela za rastojanje zrna i interesuje me koliko je najvece rastojanje na kome moze da sadi?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
Марко она би ваљда требала бити по лиценци максикорн-а,мислим да је ''мирко015'' имао такву,а ако не нађеш табелу пробај погонски ланчаник најмањи гоњени највећи па види колико избаци на круг,то је бар лако....
 
Poslednja izmena:
U mom kraju su retke. Bila je jos jedna u selu ali je prodata. Mislim da joj je max razmak 28 ako se ne varam. Kad prodju ove kise da je izvucem iz garaze da je podmazem pa cu da izmerim rastojanje zrna.
Bokibole po slikama sa neta deluje mi da su iste. Isto ploce stoje koso.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
ljudi treba mi hitno 4 tanjira za suncokret za olt mehanicku sejalicu dali neko od vas poznaje nekog da mu ne treba ili da zna da se ima kupe negde. neka mi kaze.
 
može li mi neko objasniti zašto mi OLT-ovoj dvorednoj (mehaničkoj) sejalici jedna strana baca više sjemena kukuruza u odnosu na drugu stranu. stavio sam i ove nove metalne mehanizme za sejanje po jedno zrno i bolje je u odnosu na stari mehanizam ali i dalje baca više sjemena u odnosu na drugu staranu.
 
može li mi neko objasniti zašto mi OLT-ovoj dvorednoj (mehaničkoj) sejalici jedna strana baca više sjemena kukuruza u odnosu na drugu stranu. stavio sam i ove nove metalne mehanizme za sejanje po jedno zrno i bolje je u odnosu na stari mehanizam ali i dalje baca više sjemena u odnosu na drugu staranu.
Уколико су зупчаници који погоне плоче цели,исправни,не недостаје им ниједан зуб може бити више ствари:
1.плоче (тањири,лењири или како их већ ко зове) морају бити одабрани према зрну
2.кућишта и међуплоче не смеју бити много потрошени ни радијално ни аксијално
3.ти механизми морају правилно да належу на кућиште и зазори морају бити мањи од зрна....
...а ово да се једна страна брже врти не пије воду осим ако је неко '''набуџио'' зупчанике за погон самих плоча или на неком од зупчаника неки зуб недостаје па онда на сваком кругу има задршку и временом то испадне као да се спорије врти.
 
Ja sam zadovoljan metalnim mehanizmima jedino što hoće da zaglavljuju skidači.Šta raditi,ima li neko sličan problem.
 
Skidaci zaglavljuju jer ostane lufta izmedju skidaca i onog metalnog dijela gdje ploca nalijeze. To rijesis navarivanjem limica koji ce ici do same ploce dole a koji je debljine cijevi i nema vise sanse da ikad zrno zaglavi.
 
Ja sam zadovoljan metalnim mehanizmima jedino što hoće da zaglavljuju skidači.Šta raditi,ima li neko sličan problem.
Како заглаве скидачи?негде поред упадне зрно па заглави,или скидач побегне у кућиште па ту остане,опруга га не врати назад?
 
А јесу ли то механизми од оних што имају пластични поклопац и расцепку(шпленту) која је ослонац опруги?
 
Ja imam ove druge, sto imaju metalni "poklopac" i oni isto znaju da zaglave, kad upadne takvo zrno da ne moze da ga izbije, nego ga polomi, pa parce zrna se zaglavi izmedju skidaca i kucista...
 
Nazad
Vrh