Mehanicke sejalice za kukuruz

Tako je Milane! Menjaj!!!! Ja ti garantujeM da svako ko ti je dao savet na ovom forumu nije to uradio iz losih namera. Poslusaj ljude, i bolje ces proci. Razumem da vi tako radite u vasem mestu, ali gresite... Kreni od analize zemljista, neka ti to bude prvi sledeci korak. Mozda su prinosi tako niski zbog kiselog zemljista... Ako je tako, kreni to da ispravljas...Ok, nema novca, ali radi kalcifikaciju na pola hektara godisnje, i dobices rezultate.

Dakle, novi hibridi kukuruza imaju uspravnije listove, i ne zahtevaju toliki prostor kao stari hibridi (a mozda i sorte!), i MOGU se sajati cesce... Preko 25 cm (ajd 27 cm) razmaka u redu nema smisla sejati...
 
Ja sam kod moje sejalice prepravio sistem fiksiranja zupčanika, tako da sad mi ne treba nikakav alat za podešavanje gustine setve, sve je na patent osigurače.... Evo i slika,tj tablica za podešavanje gustine setve:


Tablica za OLT MSK
2w2pzpf.png

Broj posejanih zrna/ha je izveden za međuredni razmak od 70cm, pošto sam tablicu sam izradio, a moja sejalica je na međurednom razmaku od 70cm
 
Poslednja izmena:
O kojoj sejalici je rec dali o mehanickoj nisam bas pratio na casu izvinite.Milane87 skoro mi je covek koji je kupio 1200 hektara zemlje u beceju rekao Nema lose zemlje vec dobrog i loseg gazde.Nemoj pogresno da me shvatis.Kako uradis tako ces imati prinos.
 
Hvala kolega jel si mozda dogradjivao u bateriji kanti za kukuruz onaj cistac ispred uredjaja gde su petlici neka vrsta cistaca neznam koliko sam objasnio.dali ces me razumeti dozvoljava prolaz samo po jedno zrno kukuruza
 
Hvala kolega jel si mozda dogradjivao u bateriji kanti za kukuruz onaj cistac ispred uredjaja gde su petlici neka vrsta cistaca neznam koliko sam objasnio.dali ces me razumeti dozvoljava prolaz samo po jedno zrno kukuruza
Nisam ništa dirao zasad, ovo mi je prva godina sa njom, pa ću videti.... zasad mi izgleda da lepo hvata seme, probao sam je kući, i jako retko baci po dva semena.....

---------- Poruka napisana u 21:03 ---------- Prethodna poruka je at 20:51 ----------

Slike sam postavio već u drugom delu, ali evo i ovde jedna slikica, sa čime ja planiram da sejem ovoga proleća!

4qnfqv.jpg


---------- Poruka napisana 01-04-12 u 20:58 ---------- Prethodna poruka je 30-03-12 at 21:03 ----------

Bio sam danas na vašaru u Senti, i našao sam rezervne delove za sejalicu. Kupio sam par rezervnih izbijača, skidača, i par ploča koje su bile oštećene, a našao sam i ploče za setvu soje sa OGROMNIM rupama..... sutra ću slikati....
 
Mico ove ploce ce ti praviti problem tokom setve jer rupe su ogromne i ima da ti se izbijaci polome.Naj bolje je koristiti 14-ce ploce a lancani prenos je na pogonskim tockovima najveci zubcanik a na setvenom aparatu najmanji zubcanik i to je to....
 
Pa izbijače mogu i da izvadim, ovde mi ni ne trebaju, nema gde zrno da se zaglavi... Ili da stavim neke stare, već polomljene.... :osmeh:
 
Mityo par opaski u vezi tih ploca . Prvo iz plasticnog kucista izvadi skidace i izbijace i prazno kuciste vrati na njegovo mesto da ne bi seme ispadalo kada se okrece na ovratinama i sto se brze vozi lepse baca u redu ( c360 3ca skoro pun gas ). Sto se tice prenosa to sam nasteluj baca 50 kg provereno . Ako je seme mokro od nitragina manje ce ga trositi od suvog semena .
 
Ja sam prepravku radio na samom plastičnom kućištu mehanizma, da bolje skida seme, i da ne dozvoli da seme prolazi i tamo gde ne treba(gde nema rupa)
 
Evo i mehanizma koji sam obecao da cu uslikati. Nema glavljenja, loma zrna ili prolaska dva zrna.



scaled.php




scaled.php
 
VLADJ@
Hvala ti za slike.Interesuje me kojom brzinom sejete,koja je najbolja?Ja sa mojom rajkom 65 sejem u prvoj pod mali gas al mislim da je i to brzo pa cu da probam ove godine u trecoj sporoj:osmeh:
 
Nazad
Vrh