Mehanicke sejalice za kukuruz

Pozdrav radni narode! Vec 3 godine planiram,a tek sada je dosla na red ideja da je ostvarim! Hocu da na obicnu, mehanicku IMT sejalicu za kukuruz dogradim jos jednu setvenu jedinicu i da dobijem sejalicu sa tri (3) reda! Zanima me da li je neko nekada pre mene tako nesto probao i slobodno razmisljanje koje bi mane bile! Najvise me brine kako bis eu tako posejanom kukuruzu ponasao spartac, da li bi nesmetano radio ili bi pravio stetu po kukuruzu??? Svaki savet je dobrodosao.....
ne preporucujem. Kako ces ulaziti u redove? Bolje idi na 4 reda!
 
Јел има негде да се купе ове плоче за соју, ако неко зна где се могу наћи
IMG-20190325-232805.jpg
 
Pozdrav svima, nedavno sam nabavio dvorednu olt sejalicu.
Čegrtaljka lancanika na vatilu koje porece setvene aparate,često preskace, u spojnici nema klasicna opruga vec je dodata da druge strane ali i sama čegrtaljka je se pojela, najprostije resenje koje mi pada na pamet je da je zavarim da bude fiksno. Naravno ona tu nije bez razloga i ima svoju funkciju, ali me intresuje sta se primenjuje u praksi i da li je ko to vario.
 
A,sluzi kada vratis sejalicu u nazad preskace na tim zubima da ne polomi ploce ili cukavce.Nisam cuo da je neko vario.
 
Pozdrav svima, nedavno sam nabavio dvorednu olt sejalicu.
Čegrtaljka lancanika na vatilu koje porece setvene aparate,često preskace, u spojnici nema klasicna opruga vec je dodata da druge strane ali i sama čegrtaljka je se pojela, najprostije resenje koje mi pada na pamet je da je zavarim da bude fiksno. Naravno ona tu nije bez razloga i ima svoju funkciju, ali me intresuje sta se primenjuje u praksi i da li je ko to vario.
Jesam ja zablokirao je samo privukao spojnicu sabio oprugu i stegao vijak u drugu rupu koju sam izbušio.U praksi paziš i dižeš prije nego krene unazad.Nije nikakav problem kad se navikne.
 
Da li je netko stavljao elektronsku kontrolu sjetve na oltovu mehaničku sijačicu, noviji tip (jedna limena kutija za umjetni gnoj).
Gledao sam malo ovu od agroelektronike, da li bi se to dalo pripasati i da li to što vrijedi?
 
To je ploca koja se koristi za sjetvu kukuruza, samo sa najvecim otvorima. Mogu slikati sutra po danu

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Jel imao neko ili je radio ili cuo nesto o Schmotzer mehanickim sejalicama za kukuruz? Sestra koja zivi u Njemackoj mi je nasla neku sa 5 redova ( 1 bateriju bi skinuo i ostavio za rezervu), cijena je nekih 650-750 evra sa prevozom.Nemam slike, ici ce ovih dana da je pogledaju uzivo i slikaju.Culi su se sa Svabom koji je prodaje ( seljak, nije svercer neki) i rekao im je da je jako precizna i da ima lancanike za sjetvu na 12,18,20,21 i 24cm te da je 90-neko godiste. Sta mislite o tome?

Sent from my A6 using Tapatalk
 
To je ploca koja se koristi za sjetvu kukuruza, samo sa najvecim otvorima. Mogu slikati sutra po danu

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Ајд сликај и реци ми коју комбинацију ланчаника користиш у сетви соје са том плочом
 
Da li ima neko slikano kako je skupljao OLT 4 reda sijačicu?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ајд сликај и реци ми коју комбинацију ланчаника користиш у сетви соје са том плочом
Ispravka stavlja se obicna ploca za kukuruz br. 12, a kombinacija je najmanji i najveci lančanik.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Skupljam je na 60 cm, najviše što može

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh