Makaze za vezivanje vinove loze

Tomix

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
1.169
Lokacija
Poljna - Trstenik
Na youtube sam naleteo na ova klesta za vezivanje vinove loze


Ušteda vremena kroz brzo vezivanje.
Vinogradari sta koristite za vezivanje vinove loze?

---------- Poruka napisana 14-03-12 u 17:53 ---------- Prethodna poruka je 11-03-12 at 20:23 ----------

http://www.dailymotion.com/video/x1grdk_tiefix-hd-plyers-fast-twist-tie-app_tech

Dobro resenje za vezivanje vinove loze.
 
Da kod nekih se koristi najlonska traka, kod drugih zica oblozena papirom a ima i ovih koji koriste zicu namotanu na špulnama.
Ove sto messis.hr ima u ponudi na baterije su:cool:.
 
trebam ovih dana da kupim neke makaze za lozu,pa me zanima cije su se makaze pokazale dobro,kakva su vasa iskustva?
 
Ja imam "Max-Tapner" već par godina. I ne mogu da kažem da nezavršava posao. Dosta se brzo prodje kroz vinograd.
Al imam utisak da je dosta nežna sprava. Nož se lako tupi/lomi pogotovu ako uhvatite špalir žicu njom.:svinja: a onda se traka razvači i tako dalje. I traži odrzavanje..
Mislim da se jačina trake rangira po boji. zelena, plava i najjača je crvena. barem ja mislim jer sam radio sa plavom i zelenom i postoji razlika. ako gresim slobodno me spravite.
 
Danas nabavio jos jedne nove makaze za vezivanje vinove loze.
Made in Taiwan(ako ne lazu,ja bi rekao da su Kinezi) cena 35 e. Kopija su gore pomenutix max tapener.
 
Zato i pitam jer je luk kod vinove loze je napet , a ipak uspeva da ga drzi traka od ovih makaza.
Maline samo da nije labava traka mislim da se nece setati i otkinuti traku.
 
Mi imamo stocker vezacicu i prosle godine sam kupio jos jednu isto stoker razlika u kvalitetu hevtanja nebo i zemlja
..stara onako lepo zahevta a ova nova nekad slabo nekad napola nekad na kontra stranu sve u svemu razocaravajuce...ocekivao sam ista masinica isto i radi medjutim nije tako
Zvao sam i za ova kljesta prosle god..cini mi se da je cena oko 200€
 
I meni su prosle godine na sajmu za njih rekli oko 200 e .

Na standu bi pricali da su za pocetak najskuplje ulaganje .
Ali zato im je zica koja se koristi za njih ubedljivo najjeftiniji nacin vezivanja.

Tako da su one po njihovoj prici bestbuy.
Npr kotur zice koji koriste ove makaze bio oko 20e ako se dobro secam.
A bio bi dovoljan za vezivanje (kako oni kazu) za oko 5 ha vinograda.
 
Nazad
Vrh