Koja je ovo vrsta drveta?

misoo83

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
578
Lokacija
pancevo
Video sam pored jednog vocnjaka ovu vrstu drveta/zbunja a ne znam o kojoj se vrsti radi i jel kompatibilna sa nekom vocnom vrstom da probam da ga koristim kao podlogu i kalemim od plemki imam tresnje , visnje , kruske, jabuke, kajsije i sljive






 
Nesto slicno sam video u jednom starom zasadu jabuka,deblo se osusilo a iz podloge takvo pruce gazda kaze neka stara sorta jabuke.:ppozdrav:
 
Pa ne znam ni dal samonikla sljiva u sumi i druge divljake imaju bolest ili virus pa ih koristim.... imam puno plemki voca koje sam dobio od coveka koji ima vocnjak pa mi steta da propadnu a divljaka sam nasao po koju samo ...
 
nije dud on nema te grancice sa strane znam kako dud izgleda imam ih par komada malih u basti :)
 
neka "sljiva " jeste, kao podloga moze da ti posluzi u svakom slucaju a po predhodnim slikama rekao bih da je krzljava bar krzljavija od dzenerike. ja tipujem na neku prunus insititia jeste da nije tipicno da nema trnje ali vidjao sam i takve bez trnja , kod mene ima (pojavila se pre 7-8 godina) ali su joj plodovo okrugli kao kod crnog trna ( trnjina). da cujem ostale ;-) a nadam se da ce nesto da ostane i da vidimo slike zrelih plodova.
 
Nazad
Vrh