Subvencionisani krediti za kupovinu poljoprivrednog zemljišta.

.

Manite me više tih priča o kupovini zemlje od strane stranaca.Evo Rumunija je od mene na 800m i već dugo su u EU.Ne vidim da se nešto otimaju oko zemlje nego nasuprot zemlja je jeftinija nego što je bila pre ulaska u EU.Hektar oranica se kupi za 1000-1500evra ,a nađe se i za 300evra.Zemlja je istog kvaliteta kao naša i ne vidim da je neko plaća 50000evra/ha.
Odavno nisam cuo pametniju stvar........ko da je med pa svi trce da lizu...zive ljudi mnogo kvalitetnije i bez nje...
 
Manite me više tih priča o kupovini zemlje od strane stranaca.Evo Rumunija je od mene na 800m i već dugo su u EU.Ne vidim da se nešto otimaju oko zemlje nego nasuprot zemlja je jeftinija nego što je bila pre ulaska u EU.Hektar oranica se kupi za 1000-1500evra ,a nađe se i za 300evra.Zemlja je istog kvaliteta kao naša i ne vidim da je neko plaća 50000evra/ha.

Slicna situacija i u Madjarskoj, malo je poljoprivrednika, oni imaju dosta zemlje, najveci deo zemlje rade firme.Zemlja je jeftinija nego kod nas, a vec 8 godina su u EU.Nikakvog bum-a nije bilo ulaskom.
Nemojte misliti da ce nemac doci tu da kupi 2 jutara u jednoj duzi, 3 u drugm kraju atara i jutro i po u susednom selu.Doce pa ce kupiti velike parcele koje su pokupovali nasi tajfuni po bagateli, ali ne nase usitnjene parcele.
 
Ma bre pobegoše ljudi od zemlje.Eno u Španiji opšti haos od Rumunske radne snage.Španci protestuju po ulicama jer su im Rumuni oborili cenu rada za 60%.
Ja znam sva sela od mene do Temišvara (od mene 44km).Znam čak i neke ljude koji se bave poljoprivredom.Svi kombinati prodati i sad zvrje ruševine.Došli Italijani kupili zemljište u većim kompleksima(kombinate) i počeli da rade zemlju.Svi se ljudi ponadali kako će da rade i lepo žive od Italijanskih gazda.Došla jesen i svi dobiše otkaze i socijalni program.Kukuruz ostao na njivama ne pokošen.Došli puni autobusi lovaca i po tim parcelama love li love.I tako te parcele stoje evo već treća godina da ja znam.Odosmo u OFF.
 
Danas sam slušao priču neke rumunke na vašaru u Bačkoj Topoli, dok smo pazarili kod nje. Kaže da je isto stanje (siromaštvo) i u Rumuniji kao i kod nas. Posla ima, ali su plate 200 evra a za život je potrebno bar 500. Naravno, ovo se odnosi na široke mase, dok kao i kod nas ima jedan sloj dobrostojećih ljudi sa velikim platama...
 
Dukej prošle godine vlada rekla ceo javni sektor 25% smanjenje plate (prosveta,zdravstvo.vojska,milicija,državni aparat).
Moja komšinica udata u Temišvaru muž joj pedijatar dolaze često pa znam da su informacije tačne.
 
Danas sam slušao priču neke rumunke na vašaru u Bačkoj Topoli, dok smo pazarili kod nje. Kaže da je isto stanje (siromaštvo) i u Rumuniji kao i kod nas. Posla ima, ali su plate 200 evra a za život je potrebno bar 500. Naravno, ovo se odnosi na široke mase, dok kao i kod nas ima jedan sloj dobrostojećih ljudi sa velikim platama...
Pa zar su to čari evropske unije.
 
A zasto su onda toliko rigorozni kada je u pitanju kupovina zemlje u npr Nemackoj ili Holandiji? Da mi zastitimo nase zakonom, istim onakvim kakvim su oni njihovo, dakle samo prepisemo, da nas ne bi gnjavili sa njihovim ucenama. Nase komsije Rumuni i Madjari nek rade kako im drago.
Trenutno nam je veca pretnja secerko koji bi da se ukrupnjava i da efikasnije koristi drzavno zemljiste ali kad ga on prvo kupi za neku bagatelu.
 
Kako ko bi nam dobro došlo kada bi odobrili subvencionisane kredite za kupovinu poljoprivrednog zemljišta.Primer iz Bečeja a i iz moje okoline ukazuju kako Poljoprivrednici mogu da se udruže-dogovore i kupe imanje, i osiguraju sebi egzistenciju.
 
Nemora biti subvencionisani kredit nego samo dugorocni i sa pristojnom kamatom ,i da ogranice po domacinstvu toliko i toliko moze da se kupi na npr 20 godina ti je kredit ,ogranicenje kolicine zemljista je neminovno da bi se sto vise domacinstava ukljucilo . I ovako bi ti bila tolika i tolika rata placas maltene ko zakup ali ce ipak ostati nekad zemlja tvoja a ovako nikad !!!
 
О моделу може да се прича, али свакако је неопходна добра разрада неке стратегије, да видимо где терамо.
 
Slicna situacija i u Madjarskoj, malo je poljoprivrednika, oni imaju dosta zemlje, najveci deo zemlje rade firme.Zemlja je jeftinija nego kod nas, a vec 8 godina su u EU.Nikakvog bum-a nije bilo ulaskom.
Nemojte misliti da ce nemac doci tu da kupi 2 jutara u jednoj duzi, 3 u drugm kraju atara i jutro i po u susednom selu.Doce pa ce kupiti velike parcele koje su pokupovali nasi tajfuni po bagateli, ali ne nase usitnjene parcele.

http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/madjarska-zabranila-prodaju-zemlje-strancima/ Mađari svoje oranice neprodaju strancima
 
Pametni! Negde na forumu sam cak procitao da Danci ne mogu posedovati vise od 50ha, to mi se tek svidja! Lepo zive ali svi a ne samo pojedinci!
 
Da li je neko skoro uzimao kredit kod Komercijalne banke za kupovinu poljoprivrdnog zemljista?
 
Pametni! Negde na forumu sam cak procitao da Danci ne mogu posedovati vise od 50ha, to mi se tek svidja! Lepo zive ali svi a ne samo pojedinci!
JEs' lepo si rekao, ali zaboravljas da su to Danci, a mi smo Balkanci, sta god uradili mi cemo se uvek svadjati oko toga ko je glavni... Ko ima prava imati vise, a ko manje... Danci su misaona imenica za nase narode, misaona imenica... najnajcistija zemlja koja postoji, nema smedja djubreta pljuvanja, bukvalno mozes jesti sa aslfalta...

- - - - - - - - - -

Otp banka davala povoljne kredite za nova jutra...
 
Komsija pored mene iznenada resio da proda zemlju, pa me interesuje da li je neko koristio kredite za kupovinu zemljista koje vidim da ima u ponudi skoro svaka banka i kakvi su uslovi za dobijanje kredita?
 
Komsija pored mene iznenada resio da proda zemlju, pa me interesuje da li je neko koristio kredite za kupovinu zemljista koje vidim da ima u ponudi skoro svaka banka i kakvi su uslovi za dobijanje kredita?
Ako imas zemlje das u zalog,dosta brzo resavas samo gledaj gde je manja kamata

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh