Imt 506 - motokultivator

Zna li neko gde najpovoljnije mogu naci za 506 karike, klip i stublinu, i kolika je cena kompleta, onako otprilike jer ja stvarno nemam predstavu?
Hvala unapred!
 
Ja imam IMT 506 , ne drzi mu kvacilo,pokusavao sam da zatezem sajlu , nema efekta, ne cuje se krcanje kada menjam brzinu,ali moram da dodam gas,kada je gas oduzet hoce da se ugasi.Posto pretpostavljam da treba da se zamene obloge,dali mogu da otvorim kvacilo sa strane gde ulazi sajla,ili treba jos nesto da se skine?
 
juce sam kupio kosacicu za imt 506.kad sam stigao kuci primetio sam da nema razdelivac otkosa i sada ne znam da li mi je bitan taj deo ili mogu da kosim i bez njiega. da li neko zna koji su gumenih tockova 4.00-12as.ja znam da za kosenje se koristi malo tockove ili 3,5-8.hvala unapred
 
pozdrav!

Extra sam zadovoljan sa njime, ocuvan je i lepo radi. Hvala na odgovoru!
Jedino to uputsvo ne mogu da pronadjem nigde na netu za 506.
Svi linkovi koji su ovde na forumu ne rade vise.
Ako ga neko ima, molim da mi se javi :)
Pozdrav!

jesi li sačuvao uputstvo?
link koji je postavljen više nije u funkciji.
došao sam do neke 506-ice koja nije paljena možda i 10 godina, a ne znam ništa o njoj.
 
Imam imt 509,i ima jedan problem.Voda mu ulazi u menjac,ulazi na birac brzina.Bio mi je kod majstora letos i radjen mu je menjac.U njega je majstor stavljao italijanske delove.Kupio sam najkvalitetnije ulje u menjac 5 l.I pre neki dan ja pogledam da vidim koliki je nivo,kad sam izvadio merac ulje je bilo do vrha otvora(ne lici na ulje nego na mleko jer je pomesano sa vodom).Ako neko zna kako da se taj problem resi i da li je delotvorno stavljanje dihtung paste.Majstor mi je rekao da je to kod svih 509.
 
juce sam kupio kosacicu za imt 506.kad sam stigao kuci primetio sam da nema razdelivac otkosa i sada ne znam da li mi je bitan taj deo ili mogu da kosim i bez njiega. da li neko zna koji su gumenih tockova 4.00-12as.ja znam da za kosenje se koristi malo tockove ili 3,5-8.hvala unapred

Ja sam kosio i bez njega, nema tu neke bitne razlike, ako je trava losa on se glavi pa glavi....
 
Ja sa 506-icom uspevam da obradim pola lanca do sada bez problema...sve radim sa njom, oranje, freziranje, zagrtanje...porošnja je extra, ne potrošim više od 20-25 litara godišnje...juče mi se prvi put javio problem, kad dodam gas guši se i ugasi. Očistio sam rezervor, karburator, slavinu za gorivo, međutim i dalje je problem. U leru lepo radi, ako mu ručno napumpam gorivo povećava broj obrtaja. Ne znam šta još može da bude problem. Kao da ne dobija dovoljno mešavine
 
Ja imam Njemačku Agriu po kojoj je pravljena IMT 506 dotjero sam je iz Njemačke i probao sam proslog Ljeta da sa njom Orem zemljište koje je bilo u Proljeće poorato i nije moglo frezanje također nije baš išlo najbolje a troši i dosta goriva tako da mislim da je ona mozda dobra samo za Košenje eto ako ima zainterosovanih za nju nek mi se javi




 
Nemam IMT 506, ali prepravljam originalnu kosu od Honde pa se nadam da će neko moći da mi pomoge i proveri parmera.
1) Kojih je dimenzija donja letva na kosi sa 10 ili 12 duplih prstiju mislim da je zahvat oko 100, 105 odnosno 130 cm i gde bi mogao da je nabavim ?
2) koliki je žleb između donje letve i duplog prsta,u njega koliko sam shvatio dolazi rezna letva koja je 50x6mm, pretpostavljam da nije puno više od toga.
Za sada toliko, ako nekome nije problem da proveri. :ppozdrav:
 
Poznajem dečka, kod njih uzimam sve što mi je potrebno, ali mi je rekao da za kosu ne može da nabavi ništa. Kod nas ih nije prodato puno pa ni rashodovano kao u Hrvatskoj. Šiljke sa podnožićima sam nabavio, reznu letvu takođe, rezervnih noževa, podnožića, ploča potiskivača, čeličnih nitni, ostaje još da pokupim mere.
 
Nemam IMT 506, ali prepravljam originalnu kosu od Honde pa se nadam da će neko moći da mi pomoge.
1) Kojih je dimenzija donja letva na kosi sa 12 duplih prstiju mislim da je zahvat 130 cm ?
2) koliki je žleb između donje letve i duplog prsta, u njega koliko sam shvatio dolazi rezna letva koja je 50x6mm, pretpostavljam da nije puno više od toga.
Za sada toliko, ako nekome nije problem da proveri.
Greškom sam postavio post opet, molim admina da ukloni ovu poruku, hvala. :)
 
Izgleda da si bio u pravu, radio je dok je bio hladan, ali čim se zagrejao počeo je da se gasi, očistio sam iglicu kod plovka, radio 15 minuta, ugasio se i nije hteo da upali...juče sam otišao da ga prebacim do majstora i vidim da je svo gorivo iscurelo u auspuh... doterao sam ga kuci...sad ću sam da se malo angažujem rasturim karburator i detaljno ga očistim, očistim rezervoar...nije mi jasno kako je gorivo završilo u auspuhu...duduše je bio malo nagnut u nazad, ali do sada se nikada nije desilo da se gorivo izlije.
 
Tu ti ni slavina za gorivo nezatvara ili je ostala otvorena. Moze gorivo da iscuri do auspuha ako je slavina otvorena a plovak nereaguje niti zatvara kako treba. Kad je u donjem polozaju klip direktno su kanali otvoreni i napuni se karter i prelije, Samo sto treba dosta goriva da iscuri. Odvrni svecicu i dobro iskurblaj motor pre paljenja. Stavi svecicu i zatvori gorivo i opet par puta iskurblaj. Tek onda odvrni gorivo i probaj paliti. Karburator moras resiti da drzi normalan nivo ili ce zezancije biti stalno. Nije ni nov krburator bio skup za njih
 
Hvala. Rešio sam da ga sada sam održavam. Da li da karburator čistim sa nekom hemijom ili samo da ga operem? Staviću novu slavinu za gorivo, skidam rezervorar da ga očistim, filter za vazduh ću izduvati kompresorom, zameniti ulja u menjaču, reduktoru i filteru za vazduh. Auspuh skidam i čistim ako ima šta.
To je ono što je u planu, treba li još nešto da proverim, pošto sada kad je u garaži mogu da ga rasturam i radim sa njim šta hoću, kada ode na njivu nema baš uslova za rad.
I još me zanima da li postoji mogućnost da se negde između rezervoara i karburatora ugradi neki filter za gorivo?
 
Poslednja izmena:
Uvek mozes staviti filtercic izmedju slavinice i karburatora.Cak je i preporucivo zbog prljavstine od goriva i starijih rezervara. Karburator ocisti i produvaj ali proveri kako drzi nivo i kako zatvara iglica i plovak. Kad ga sklopis i pustis gorivo nesme da preliva .trebalo bi nivo da bude negde oko 2/3 lonceta.Ako nedihtuje i preliva verovatno ces iglicu morati menjati[ iglicasti ventil].
 
Nazad
Vrh