Imt 506 - motokultivator

ako vec hoces nesto da uzmes i da das pare za masinu uzmi lombardini ili imt 509 ili goldoni to ima 14 ks stagod da krenes da radis nemas greske ako natovaris vise a toce biti skoro pa cesto dase pretovari drva itd..... sa ovi masinama nema greske ima da odvuce sta hoces gorivo je dizel i malo trosi a snage ima na pretek
 
Uzimaj odma 506 ima ga moz deda vuce kvarat (0.25m3) drva kao iz sale po uzbrdicama i to bez problema a po ravnom bi mogra i 075..Ako nadjes jeftino slobodno uzmi..a kada bi imala i kardan prikolicu bio bi pun pogodak ova od dede nema.:ppozdrav:
kao prvo,covek je vec pazario imt 506 ako se ne varam,a kao drugo gde da prikljuci taj kardan na imt 506 ?
 
Tako je, IMT506 sam već uzeo,a i ja koliko znam opcija za bilo kakvu kardansku varijantu, da li prikolica, ili prenos, ne postoje za IMT506.
 
kao prvo,covek je vec pazario imt 506 ako se ne varam,a kao drugo gde da prikljuci taj kardan na imt 506 ?
ja sam mislio da postoji 506 sa izlazom za prikolicu sad neznam ova dedina ima samo za kosacicu napred ako gresim slobodno me ispravite..:ppozdrav:
 
Ja sam uzeo 506 u ful stanju koja je bila garazirana i malo koriscena, sa aluminijumskom laganom prikolicom sirina 140cm duzina 170cm,zadovoljan sam extra sa njom i tvrdim da na betonu moze da vuce 800 kg sigurno ko iz sale.. jedina mana po meni je sto je lagana dosta pa po mekanom tlu pocinju da propadaju tockovi tj ukopava se ali to se moze resiti sa iskustvom voznje i sa koriscenjem rikverca pri ukopavanju.. potrosnja goriva je kod mene smesna.. Kad sam je uzeo imao sam problema sa dotokom goriva jel joj je bio prljav stari rezervoar pa je vukao prljavstinu, al sam to resio sa novim rezervoarom i hvala bogu zadovoljan sam da ne ureknem.. Al ja je i ne forsiram mnogo koristim je za freziranje baste i za prevoz uglavnom sveze trave al treba jos malo da krenem i u drva pa cu videti kako se tu ponasa..
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Kolega, apsolutno se slažem sa tobom, IMT506, za naše potrebe..dakle za sitnije poslove, je izuzetna mašina, pouzdana.I ja sam uzeo polovnu, uz godinu dana pisane garancije i za sada je sve pod kontrolom, stim što lagano menjam ono što je potrebno..od svih ulja, preko filtera za vazduh i kada sve to dovedem u red, uz moju sezonsku upotrebu, ne mislim da će mi trebati jača i pouzdanija mašina.Prikolicu tek nameravam da uzmem, ali gledam da nadjem neku koja ima i kip i auto-šapu i onaj dodatak za stranice na prikolici (u visinu), tako da mogu da natovarim više robe ako želim da preteram.Tvoja prikolica je dosta prostrana,obično su + 1m u širinu.
Od priključaka će mi trebati plug i teg za njega, jer moja bašta je smešno mala, nekih 6 ari..i na već rastresitoj zemlji IMT506 sa plugom može da ore bez problema i da isfrezira, medjutim..cena pluga (nov) za IMT506 je 15000dinara..precenjeno.Mislio sam da je cena daleko manja, jer je zagrtač (nov) za njega nekih 2000dinara.Neka plug bude i troduplo skuplji, ali 150€ je mnogo.
 
Poslednja izmena:
Kolega, apsolutno se slažem sa tobom, IMT506, za naše potrebe..dakle za sitnije poslove, je izuzetna mašina, pouzdana.I ja sam uzeo polovnu, uz godinu dana pisane garancije i za sada je sve pod kontrolom, stim što lagano menjam ono što je potrebno..od svih ulja, preko filtera za vazduh i kada sve to dovedem u red, uz moju sezonsku upotrebu, ne mislim da će mi trebati jača i pouzdanija mašina.Prikolicu tek nameravam da uzmem, ali gledam da nadjem neku koja ima i kip i auto-šapu i onaj dodatak za stranice na prikolici (u visinu), tako da mogu da natovarim više robe ako želim da preteram.Tvoja prikolica je dosta prostrana,obično su + 1m u širinu.
Od priključaka će mi trebati plug i teg za njega, jer moja bašta je smešno mala, nekih 6 ari..i na već rastresitoj zemlji IMT506 sa plugom može da ore bez problema i da isfrezira, medjutim..cena pluga (nov) za IMT506 je 15000dinara..precenjeno.Mislio sam da je cena daleko manja, jer je zagrtač (nov) za njega nekih 2000dinara.Neka plug bude i troduplo skuplji, ali 150€ je mnogo.
naleteh malo pre na ovo,dosta je ocuvano i gume su nove

http://www.kupindo.com/Poljoprivred..._Tockovi-sa-tegovima-plug-i-zagrtac-od-IMT506
 
Hvala za hint.
Lagano pratim oglase, do naredne sezone ću uzeti raoni plug i ostalo što ide uz njega.
Uz obzir da je polovno, točkovi su Ok, plus osovine..nisam kupovao preko tog sajta, pa ne znam princip trgovine i kontakta, ali pogledaću svakako.
10x!
 
Ljudi treba mi mala pomoc jel ima neko da prodaje tegove za imt 506 ili da makar zna de ih ima platio bih do 30evra nemoraju da budu u nekom stanju trebaju samo da mogu da se namontiraju i da freza ide ako nemo ima nek se javi molimvas.:ppozdrav:
 
Znam da nije dugo pisano ali da probam da pitam nesto.
Na mom kultivatoru se stalno desava neki prekid struje.Novo platinsko dugme,bobina,kondenzator,kablovi.Kod kuce upali i odes u njivu o radis 5-10min i samo se ugasi i kad pogledas nema struje.Ima li neko ideju sta bi moglo biti???
 
Molio bih ako moze neko da mi da uputstvo za IMT506?

Skoro sam kupio ovaj motokultivator i nije mi bas najjasnije kako se menja ulje u menjacu i reduktoru.
 
Posto se niko ne javlja, evo napravio sam par slika :)

Znaci za menjac sipam ulje u Br.1, a na Br.2 proveravam nivo?

Za reduktor sam nasao samo ovaj na Br.3, da li ima jos neko mesto i kako se podmazuje to?



img0083.jpg


img0084.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
@pries77 za broj 3 za cizmu sipaj polu tekucu mast(ulje i tovatnu mast)kroz taj sraf sto si oznacio i samo cepaj.Ocuvana masina i bing karburator,srecna kupovina i da te dugo sluzi.
 
Extra sam zadovoljan sa njime, ocuvan je i lepo radi. Hvala na odgovoru!
Jedino to uputsvo ne mogu da pronadjem nigde na netu za 506.
Svi linkovi koji su ovde na forumu ne rade vise.
Ako ga neko ima, molim da mi se javi :)
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ne mogu 100% da tvrdim, ali za nalivanje ulja za menjač se sipa u Broj 2,(na tvojoj slici) a ispušta se ulje dole..,niže ,pored vratila gde se konektuje kosa.
Bar tako stoji u originalnoj knjižici Knjaževac za IMT506,inače i ja imam SX model.

Za nalivanje ulja u gornji most reduktora ide drugačije..evo uputstva,pa prostudiraj malo..a i već sam objašnjavao sve u temi Motokultivatori,pa da se ne ponavljam.

Uputstvo IMT506
 
Čep broj 2 služi i za sipanje i za proveru nivoa. Čep za ispuštanje se nalazi s druge strane ispod menjača (odvrće se šrafcigerom). U menjač sme da se sipa samo SAE 80, nikako SAE 90 ili neko drugo ulje jer ćeš proći ovako: http://poljoinfo.com/showthread.php?67-Ulje-za-motokultivator&p=552880&viewfull=1#post552880

Čep broj jedan daje pristup šrafu koji služi za regulaciju zategnutosti menjača. Ako menjač ide previše teško onda može malo da se odvrne, ako ispada iz brzine onda treba da se zategne.

E sad ono što mene zanima:
Do pre mesec dana sam imao rezerve benzina od prošle godine koji je stajao u metalnoj kanti (hermetički zatvorena) i plastičnim flašama. Nekoliko puta sam merio potrošnju i znam da mi je freza trošila oko 350 ml za vožnju do bašte i nazad što je nekih 20 minuta rada. U freziranju nikad nisam precizno merio potrošnju, ali bila je nešto više od litar na sat, tj. nisam mogao da izgorim ceo rezervoar bez bar jedne pauze. Proletos napravim mešavinu s ovim novim i boljim Evro Primiumom, sipam skoro litar goriva u skoro prazan rezervoar, odem do bašte i nazad i freza mi se ugasi na kapiji, morao sam da je uguram u dvorište. Pošto mi je ovo bilo sumnjivo obratio sam pažnju na freziranje - sada troši i više od 2 litra na sat i čini mi se da ima manje snage. Komšija koji fozi frezu svaki dan se žali na iste stvari. Testera mi takođe više troši, benzin uvek sipam do crte na 2/3 rezervoara, a ulje do vrha i po potrošnji ulja bi rekao da troši skoro duplo više. Auto troši otprilike isto, ali ponaša se kao da vuče prikolicu od 500 kg, nijednu uzbrdico ne može da savlada u petoj. Gorivo sam uzimao na NIS-ovim pumpama, od skoro sam počeo da kupujem na Tempo petrolovim i situacija je malo bolja, auto ima više snage, a freza troši 1,5-2 litra u freziranju.

Da li je još neko primetio slične probleme od ukidanja "običnog" bezolovnog i koliko vaše freze troše u freziranju?
 
Gde sa druge strane,ispod menjača?

Iz uputstva za IMT506 lepo stoji da se ulje iz kućišta menjača ispušta na mestu koje sam označio na istoj slici iz prethodnog posta.

img0084op.jpg
 
Nazad
Vrh