Imt 506 - motokultivator

TheBigBang

Banned
Učlanjen(a)
16 Dec 2010
Poruka
423
Lokacija
Beograd
Nameravam da uzmem polovam motokultivator IMT 506, ali ne znam šta može da bude najveći problem kod tih mašina, jer svaki uredjaj ima mane..naravno da se sve vrti oko motora, ali me interesuje najviše da li postoji nešto što je specifično za taj model IMT 506 , što treba obratiti pažnju , uz obzir da su to mašine proizvedene 1990.tih godina.
 
Imo sam ga do pre par godina pa sam ga prodo to je mašina za manju baštu ili voćnjak ipak troši benzin bio sam zadovoljan sa njim nekad oće da zeza karburator i sajla za paljenje drugih mana nisam primetio
 
Mislio sam na dizel, ne na mešavinu.

Namreavam da kosim sa njim, čovek mi kaže da može bez problema da kosi, nameravam da ga koristim i uz prikolicu, za pripremu drva, za pečenje rakije, naravno onoliko koliko može da povuče.
Može li još neki savet da li vredi uzimati , ili je 6.5ks premalo za sve to?
 
Onda sam ja pogrešno razumeo.Hvala svakako.Koji od te IMT serija troši dizel, mislim na model, ali da je u tom nekom rangu kao 506, jer mi jače ne treba, čisto sezonski na selu da pokosim livadu, dovučem nekoliko tura drva za pečenje rakije i to je sve.Bitno je da ima priključak za kosu.
 
Da, 509 je dizel, a evo i dejan 351 kaze da je 507. Koje vi imate motokultivatore..jer meni traktor ne treba, to su na selu poslovi samo sezonski ,tako da nema potrebe za traktorom. Interesuje me šta biste mi predložili da uzmem, naravno polovno, ne isplati mi se novo, jer kao što sam naveo..koristio bih isključivo kada je na leto sezona da se pokosi livada, dve eventualno..inače trimerom sredjujem sve ostalo gde IMT ne bi mogao da pridje..i koristio bih motokultivator za prevoz drva za pečenje prepečenice i eventualno baštu od 4-5ari bih izrezirao i to je sve.

Gorenje muta je ok, ali koliko kapiram to je samo kosačica, a meni treba motokultivator sa priključcima, tako da mogu da ga koristim i za prevoz i te poljske poslove.
 
Prijatelju te poslove koje si naveo IMT 509 ce da ti odradi bez problema,kupi taj moto kultivator i neces se pokajati,ali po mogucnosti gledaj da i prikolica ima vucu to je pun pogodak bar za mene... A sto se tice motora to je dizel motor od 14 ks to je tacno radio sam dosta sa tom frezom snage ima na pretek,pre ce ti ruke otpadati nego nju namuciti....:osmeh: :ppozdrav:
 
Sve je to lepo i hvala na odgovoru, ali za moje potrebe mi je ipak IMT 506 sasvim dovoljno, a da ne bude ulaganje duplo više nego za 509. Sa 506 može da se kosi bez problema, frezira..jedino nema snage da povuče recimo kubik drva po seoskom putu..uzbrdo i sl. ali uz tegove i velike točkove i iz više tura, i sa njim se može sve odraditi, stim što ne nameravam njime da vučem drva za ogrev, već samo za pečenje rakije..a to su uglavnom deblje grane, pa i stablo isečeno, iz više puta ću ga preterati iz šume..a uz sve to je i ulaganje duplo manje nego za recimo IMT 509 ili neki Labinov model..Labin je,uzgred, i glomazan i nije za košenje, naročito po stranama, nizbrdici..
 
Ja imam 506 i uopste nisam zadovoljan sa njom greje mi se stalno imam problema sa karburatorom,pa je vise ne koristim kad mi treba za bastu uzmem od druga 509 i zavrsim posao za cas... ali 509 je bas skupa to je minus...
 
Treba obratiti pažnju da karburator bude originalan na IMT 506, tj. BING-ov karburator, ima i domaća kopija istog karba.Takodje treba obratiti pažnju da bude proizveden od 1990-1998.god jer je to najbolja serija koja je radjena, do bombardovanja.
Mislim da 506 za baštu od 5ari ,sa frezom, radi posao bez ikakvih problema.Jedino je problem sa snagom (ks) i vučenjem drva.
 
Treba obratiti pažnju da karburator bude originalan na IMT 506, tj. BING-ov karburator, ima i domaća kopija istog karba.Takodje treba obratiti pažnju da bude proizveden od 1990-1998.god jer je to najbolja serija koja je radjena, do bombardovanja.
Mislim da 506 za baštu od 5ari ,sa frezom, radi posao bez ikakvih problema.Jedino je problem sa snagom (ks) i vučenjem drva.
za 5 ari veca freza se ne isplati,a za ta drva ti se vise isplati da platis traktor i zavrsis posao,jer ces ovako te iste pare dati na benzin
 
У тој малој башти не би мого ни да окренеш 509 а иначе вуче 900 кг. у обичној приколици и 1000 кг. карданком. 506 има 6,8 коња и иде брзином до 17,5 км/х а вуче 500 кг. (наравно уз тегове на точковима и чеони). Обавезно узети модел са рикверцом.
 
Bezi sto dalje od 506 evo da ti nabrojim nekoliko razloga za to:
1.Ne mozes ga napojiti sa benzinom pije kao rusi votku, a cena goriva svaki dan ide gore
2.Stalno zna da zajebava de radi de neradi znam da sve to moze da se napravi ali to kosta

Ja bi ti preporucio da si uzmes ti neku ovakvu hondu, ako ti je ova mala ima i veci od ovu neznam koji je model
http://www.besplatni-oglasi.net/show/oglas_rss/23412.html

A
za drva bolje ti je traktorom manje muka :ppozdrav:
 
Uzimaj odma 506 ima ga moz deda vuce kvarat (0.25m3) drva kao iz sale po uzbrdicama i to bez problema a po ravnom bi mogra i 075..Ako nadjes jeftino slobodno uzmi..a kada bi imala i kardan prikolicu bio bi pun pogodak ova od dede nema.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh