Imt 506 - motokultivator

Eh to su muke zive kad te zajebava karburator,inace mislim da nema veze sa tom drukalicom i ja je nemam samo ekser ili zicka kod mene radi bez problema.Samo sto kod moje freze nesto poceo da trosi vise gorivo ali ne znam zbog cega kad sam skoro uradio komplet generalnu motora na njemu,ja mislim da je nesto karburatorom,a i razmisljam da kupim nov i da ne mislim.
 
Kako, stavio si ekser umesto drukalice?I sljaka?
I zasto si stavljao ekser ili zicu kad to nema veze?....kod mene je to otvoreno sad...
Nije moja paljena 2 god, skinucu karb, da sve ocistim, pa da vidim...
 
Прво очистиш па палиш, златно правило после дугог стојања. Вероватно нешто запушено.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Прво очистиш па палиш, златно правило после дугог стојања. Вероватно нешто запушено.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ma bio sam u frci, skinucu pa da ocistim, pa da vidimo..
 
I mene 506 u zadnje vreme poceo da zeza. U toku freziranja,kad freza udari u kamen ili u tvrdu zemlju i poskoci,dobije veliku turazu. Verovatno je u karburatoru problem,ali nemam zivaca da se bakcem sa time.
 
Evo, čovek kaže uradio generalku i troši i dalje puno. Ja imam isto 506 SX, kupio ga pre 5-6god, u početku trošio normalno, pa sam mu izmena sva ulja (Redma O, SAE80 itd..) od tad počeo da troši više, plus na cilindar, ispod svećice, curi ponekad crno ulje, da li preliva negde kad je pod manjim usponom, ne znam. Ove godine počeo opet da troši normalno. Ništa mu nisam menjao osim salu, tj. celu deklu. Karbon je isto Bing, original.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hteo bih da promenim noževe na frezi za imt 506. Da li uzeti Plamen, Termometal ili od nekog trećeg?
 
Posto se niko ne javlja, evo napravio sam par slika :)

Znaci za menjac sipam ulje u Br.1, a na Br.2 proveravam nivo?

Za reduktor sam nasao samo ovaj na Br.3, da li ima jos neko mesto i kako se podmazuje to?
img0084.jpg

Nestale su slike ili kod mene nesto ne prikazuje. Jel mozes ponovo da postavis slike? Znam da je bilo davno. Trebalo bi da promenim ulje, a ne znam gde se sta sipa.
Hvala.
 
Мењач са десне стране мтк, на самом дну мотора има шраф. Ту се испусти уље. Са леве стране мтк скоро па иза карбуратора има имбус шраф. Ту се сипа уље. Пре замене нека ради мтк 5 минута да се загреје. Сипа се око 400 мл. Лично сипам sae 30 у мењач из разлога што ми мтк ради целе године.
У редуктор полутечна маст или сае 90.
Са десне стране мтк скинути декну, одврнути 4 шарафа и скинути поклопац, унутра подмазати са полутечном масти.
Све ово наведено радити по потреби.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Da li neko ima iskustva sa villiger motokultivatorima, vredi li kupiti nov i koji?
To su 4taktne masine, kako se pokazale?
Nasuprot njima, da li je bolje uzeti 509 imt dizelku, da li se kvari ona i kakva je?
Namena: vocnjak i vinograd.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Ne vredi kupovati novi te klase..konkretno kazem za villager i te prc marke...motori su im dobri...dali brigss ili kopija honde ali prenosi su nikakvi...
509 je masincina nju svakako vredi kupiti...ako ima posla za nju....sve se svodi na to sta se trazi od masine....da kosi,kultivira,ore itd itd
 
Hvala. A ove nove u Raskoj i Novom Pazaru za 570e sto prodaju dizel od 14ks, da li ima neko iskustva?
Traze mi 500 za benasi mab 10ks za maticicama i tockovima, uradjena masina? Valja li to, ima li delova?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Sta moze bti razlog da zagrejana 506-ica ne prima gas..tj jaci joj je gas kada se smanji...a pri dodavanju gubi snagu i gasi se..?
Hladna lepo prima gas...
 
Nazad
Vrh