Awassi ovca

Imao sam ovna mesanca awassija (awassi ovan i pramenka majka), prelepa zivotinja od 90 kila u drugoj godini (inace, nabavio sam ga kao zakrljalo jagnje, blizanac, otac mu je bio 120 kg), ali je sledeca generacija melezenja sa svrljiskom pramenkom bila ubi boze :sta: Nijedno zensko jagnje (samo 5 ovaca smo imali sa tim ovnom), a muski jagnjici ni na sta nisu licili, tacnije, nisu licili na awassija vec na mnooogo ruznu pramenku. Inace taj melez awassija mi je bio ljubimac, pitom kao kuce, i jos uvek je rastao kad su ga moji prodali za smesnih 100 evra. Rog u korenu mu je bio debeo kao moja ruka...
 
danas je Srecko (nas awasi ovan) prvi put omrstio brk, ovca je oplemenjena pirotska, pokazala se kao mlecna a i krupna je dosta, znamo da awasi daje dosta muske jagnjadi, al se nadamo i kom zenskom, pa videcemo, srecko je od prekjuce medju devojkama, grudi su mu narandjzasto obojene pa nemogu da sakriju "sramotu":haha:. e sad ostaje da cekamo pa cemo da vidimo rezultate, slike boze zdravlje kad bude.
 
samo "Srecka" za sada, pa cemo da vidimo za ubuduce voleli bi mi jako i neku devojcicu, radicemo na tome.
 
Pocelo jagnjenje i opet muski!Od cetiri jagnjena za sad samo jedna curica cekamo dalje!:osmeh:
 
Sest ojagnjenih dvije curice cetiri ovnica!Nece pa nece cure!

nemoj da si razocaran, kod mene u kraju kad su sva muska jagnjad kazu: "nece dug na kucu", malo da te oraspolozim, mada te potpuno razumem, i mi smo uzeli awasi ovna da podignemo mlecnost, a onda ovnici bas i nisu od koristi, mi smo dosad uparili 40-tak devojaka pa videcemo decembra, nek su oni tebi zivi i zdravi, bice jos zenskadije.
 
A,u nasem kraju bas kazu da gde su sva celjad muska ta kuca ima duga:osmeh:.Kolega nek je to sa srecom,pa polako,cim je put toliko dug do zeljenog stada uspeh sigurno nece izostati.
 
Da li znate kakvi su awassi ovnici melezi u daljem ukrstanju po pitanju mlecnosti dobijenih ovaca!?
 
Da li znate kakvi su awassi ovnici melezi u daljem ukrstanju po pitanju mlecnosti dobijenih ovaca!?

odgovor na to pitanje najbolje je da ti daju bokuman ili furgo pokusaj na pp oni imaju najvise iskustva, a mene intersuje kako ti napreduj jaganjci i na koga vise lice, jedva cekam da vidim ove nase melescice sta li ce da ispadne.
 
Zadovoljan sam prirastom!Ovce su pramenka oplemenjena a sto se tice jagnjadi imaju sve karakteristike awassija osim boje!Velike usi masn rep a boja uglavnom na majke!Imam jos jednog ovnica sto znaci pet prema dva a cekam jos jednu da se jagnji!:osmeh:
I sta je jos zanimljivo svaka se jagnjila prije 150 dana 145/146 dan!Zasto ne znam!
 
Andrej dobre dojde na forumot. Siguren sum deka iskusen stocar kako tebe ce dade svoj doprinos medju kolegite.
Pozdrav

- - - - - - - - - -

22ga50.jpg


- - - - - - - - - -


2v3heft.jpg


- - - - - - - - - -

10neq81_th.jpg
 
Poslednja izmena:
danas se ojagnjali prvi melezcici, mama pirotska oplemenjena tata awasi, blizanci decak i devojcica, i nimalo ne lice na mamu lice, usi, repic isti tata....
 
Neka je sa srecom ja ocekujem meleze tek krajem marta!Nisam htio da forsiram ovce tek sam pustio ovna pocetkom novembra!Ma i ovi moji isti osim boje!!!:osmeh:
 
Nazad
Vrh